Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/83 anonim ***** válasza:
39 Na, ez már így jobban hangzik.
2020. okt. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/83 anonim ***** válasza:
87%

Tök felesleges mindenféle konkrétum nélkül fűtésszámlákkal dobálózni, mert én is kifűtök egy garzont egy darab ócska konvektorral gázzal havi 12-15 ezerből úgy, hogy még a hűtőben is izzad a szalámi, de higyjétek el, hogy sokmilliós szigetelés nélkül egy családi háznál nem extrém nehéz százezres gázszámlákat csinálni. Nem is véletlen, hogy ahol volt lehetőség, mindenki átállt a fára.

Egyébként ha nagyobb képet néztek, akkor láthatjátok, hogy mindig mindennel így működik. Olcsó az olaj? Mindenki azzal fűt. Rácsesznek egy csomó adót az olajra? Hát akkor mindenki gázzal fűt. Kiépül mindenhol a szükséges infrastruktúra, oké akkor most a gáz lesz drága. Aztán 10+ éve divatba jött a fa, mert olcsóbb sokkal. Gyerekkoromban a szülőfalumban a kutya f..sza se fűtött fával, ma minden második házban azzal fűtenek.


Egy átlagos családi házat (ami nincs sz..rrá szigetelve és nem fűtik 4 oldalról a szomszédok) továbbra is horror árammal fűteni, pedig itthon kifejezetten olcsó az áram ára. Ezen kár vitatkozni. A klímázós ötlet meg külön vicces :)

2020. okt. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/83 anonim ***** válasza:
17%

Nem garzonunk van, nincs sz..rrá szigetelve a ház, és nem fűt senki semelyik oldalról.

(40.)

2020. okt. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/83 anonim ***** válasza:
53%
Még mindig nem hangzott el semmi konkrétum, de hidd el, nem magukat szopatják az emberek a fával, miközben a villany olyan ihaj de olcsó :) Ha az lenne az olcsóbb, és 100 ezerből ki lehetne építeni (nem lehet), akkor jövő télen már az utolsó putriban is az lenne.
2020. okt. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/83 anonim ***** válasza:
22%

#44


Hát, láttam már ilyet, szüleim se tudják megindokolni hogy miért ragaszkodnak foggal-körömmel a fához, ha nagyon drága és nagyon kényelmetlen, mégis azt használják. :D

(Egyértelműsíteném: ők maguk panaszkodnak egész évben, hogy drága és macerás. Nem én találom ki, bár mélyen egyetértek velük.)


Miért ne lehetne kiépíteni 100-ból? :D

Ezt imádom, hogy NEKÜNK van ilyen fűtésünk, de MÁSOK jobban tudják hogy mennyit fizetünk érte.... :D

Oké, utánanéztem, a valóságban 101.000 forint volt beszerezni az eszközöket. Csavar volt itthon, nem kellett külön venni a felszereléshez.

Igazad van, tévedtem, ezer forinttal drágább mint elsőre állítottam. :(

2020. okt. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/83 anonim ***** válasza:
71%

Én elhiszem, hogy a szüleidnek drága, de egy sima kádárkockát kifűtesz egy évben 4-5 erdei köbméter fából (egy nagyobbat mondjuk 6-ból) egy totál alap kályhával. Egy erdei köbméter fa 10-20 ezer ft körül van fától és értékesítőtől függően.

Csak az elektromos akármi kiépítési költségéből 2 évig, és a plusz szigetelésből költségéből (amit nagyvonalúan kifelejtesz) még kb. évtizedekig tudsz fűteni.

(Az ilyen kretén és feleslegesen túlméterezett központi fűtéses rendszerek sokkal több fát zabálnak és sokkal drágábbak is, szerintem sincs azoknak létjogosultsága.)


És akkor most még egyszer: értem én hogy te megteheted, hogy drágább megoldással fűtesz, én sem szórakozok a saját lakásomban a fűtéssel, őszintén szólva pont lesz..rom hogy 10 vagy 50 a gázszámlám télen. De nem mindenki ilyen szerencsés.

2020. okt. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/83 anonim ***** válasza:

#46

"Én elhiszem, hogy a szüleidnek drága, de egy sima kádárkockát kifűtesz egy évben 4-5 erdei köbméter fából (egy nagyobbat mondjuk 6-ból) egy totál alap kályhával."

Nekik pl. újraszigetelt kádárkocka házuk van, így írtam hogy nagyon drága.

2020. okt. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/83 anonim ***** válasza:

"Nekik pl. újraszigetelt kádárkocka házuk van, így írtam hogy nagyon drága."


Szüleimnek meg nem újraszigetelt, és így sem drága, pedig 110 négyzetméter körül van. A nyílászárók műanyagok, és ennyi.

Tisztán gázzal istentelenül sok lenne a fához képest.

2020. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/83 anonim ***** válasza:

#48

Fura, ők pont azért már inkább csak a gázt használják, mert a fára már irreálisan sok pénzt kéne szánni és mellette még kényelmetlen, körülményes is.

2020. okt. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/83 anonim ***** válasza:
55%

Nyilván kényelmesebb a gáz, de itt most nem erről van szó. Hiába körülményesebb a fa, ha egyszer olcsóbb.

Egy erdeti köbméter fa 10-20 ezer forint (most több helyen is megnéztem), ha nagyon muszáj akkor "okosba" tuti van jóval kevesebbért is. Felfürészelni meló, de szalagfűrésszel vagy egy normálisabb láncfűrésszel fél napos meló, ne adj isten egy egész. Ha van heti 3-4 órád hasogatni, akkor egy szál baltával is kényelmesen megvagy vele 2 hónap alatt mondjuk, de ha ide is össze tudsz csődíteni a rokonságból/haverokból pár embert, akkor ezt is le lehet tudni pár alkalommal. Aztán bepakolod egy sufniba és készen is vagy. Megvan a fűtés oldva októbertől áprilisig.

A fa nagykerára pedig biztos hogy idén rohadtul sokat esett, dolgozik ismerősöm erdészeten és nem fogják tudni emiatt hozni a tervszámokat. Azt, hogy ez a tüzifa árán meglátszik-e a végfogyasztóknál, nem tudom.


És hidd el, rengeteg ember van, aki inkább elszöszmötöl egy évben pár napot a fával, mert spórol rajta egy havi fizetést... Amíg a magyarok harmada él létminimum alatt, addig kár a fával fűtés betiltásáról beszélni, mert betarthatatlan lesz.

2020. okt. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!