Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó vagyok..egyébként anyumék tavaly szigeteltették körbe a házat,nem volt sok, 2 misi,minden nyílászáró cserélve lett,az is olcsó volt,1.8 misi. Végülis mi az... Most a napkollektorokkal szemeznek,fűtésre is azt akarják használni. Biztos meglesz 100 ezerből az is,mint a másik kettő felújítás. Jaa nem. Mindent át kell alakítani,a belső vezetékeket cserélni,2 szintes ház,vezeték csere árajánlat szerint 800 ezer lenne. És akkor még a kazán,de úgy megoldani,hogy ha az decemberben letérdel a fatüzelésest azonnal munkára lehessen fogni. Jaa,meg a belül fullra szétvésett falak rendbetétele a vezetékezés után. 100-ba megvan okosba' 😁😁
2020. okt. 12. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/83 anonim ***** válasza:
81%
#61: Akkor ezek szerint mégsem én vagyok a helikopter, ha mindenhol ilyen milliós nagyságrendű kiépítésekkel találkozom.... :D
2020. okt. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 anonim ***** válasza:
69%

62 dehogy vagy 😊

Nem 2 forint sem a panel,sem a kiépítés sem az engedélyeztetés,sem a rendszerre kötés. Nem is értem mi került 100 ezerbe. Talán egy elektromos kandalló max.

2020. okt. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 anonim ***** válasza:
100%

40. "Gyerekkoromban a szülőfalumban a kutya f..sza se fűtött fával, ma minden második házban azzal fűtenek."


Kíváncsvá tettél, hogy hol élsz.

2020. okt. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/83 anonim ***** válasza:

"Kíváncsvá tettél, hogy hol élsz."


Pontos települést nem írnék, de Zala, "nagyváros" tőszomszédsága. A gyerekkorom pedig a 90-es évek. Tisztán emlékszem, hogy egy pár éves intervallumban kezdett mindenki mint az őrült cserépkályhákat meg kályhákat beszerezni. Persze aki tehette, az meghagyta a konvektorokat mint tartalék.

2020. okt. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/83 anonim ***** válasza:
100%
Előző házamban volt 1 nagy cserépkályha és 1 kandalló,ezen felül 5 konvektor. Egy telet kipróbáltunk konvektorral. Jó volt..majd megfagytunk és mellette 15 évvel ezelőtt volt havi 35 a gázszámlánk.Aztán befejeztük. Reggel egy nagy adag fa a cserépkályhára egy a kandallóba,este szintén 1-1 és állandó 27-28 fok volt. Kicsi gyereknek és nekem,állandóan megfagyósnak tökéletes volt. Persze,biztos jó a gáz,de csak az új fullos cirkó kazánnal nem konvektorral. Azok kb.az utcát fűtik.Az összes csöves macska az utcai szoba konvektor parapeténél sátororzott telente meg óbégattak alatta 😂
2020. okt. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:

Hú, pár napig nem néztem az oldalt, most nézem mekkora hitetlenkedés van a 100 ezres kiépítés miatt. :D

Noirot paneleket vettünk. Ingyen kiszállították, mint írtam csavar már volt itthon, a falra szerelésre már nem kellett külön költenünk. Eleinte bedugtuk konnektorba, utána be lett kötve direktbe. Ennyi volt a "kiépítés". Árak megtalálhatóak a webshopjukban, publikusak bárki számára. :)

(40-es voltam, asszem.)

2020. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 anonim ***** válasza:
55%

Ja hát ha ezt érted "kiépítés" alatt, akkor veszek 2 konnektoros hősugárzót összesen 7 ezer forintértékben, aztán majd itt dicsekszem vele :D


Az áraik alapján nálad az elektromos fűtés kiépítése annyit jelentett, hogy vettél kettőt, maximum hármat a legolcsóbb fűtőtestükből, legkisebb teljesítménnyel, ingyenes kiszállítással. Ez biztosan tök jó kényszermegoldásként egy téliesített nyaralóba, vagy valami nagyon pici garzonba, de azért elég vicces lenne ezzel fűteni bármi nagyobbat :D

2020. okt. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/83 anonim ***** válasza:

#68

Mint írtam, ezzel fűtjük az otthonunkat (kertes ház) olcsóbban, mint az akinek eredetileg reagáltam a válaszára.

De nyugodtan álljatok még belém párszor, biztos csak hallucinálom a villanyszámláinkat amik közelében nincsenek azoknak a hű de horror összegeknek, amiket terjesztenek azok a felhasználók akik még csak a neten láttak ilyen fűtést és látványosan nem is tudják hogy mi ez, csak keverik valami mással amiről hallották valakitől hogy az rossz. :))))

Kellemes napot! ♥

2020. okt. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
55%
Mekkora az a kertes ház az, amibe elég kettő (maximum 3) fűtőtest? :D Egy háló és egy amerikai konyhás nappali?
2020. okt. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!