Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:
Igen, plusz fürdő plusz előszoba... de elég keveset mennek, szerintem jóval nagyobb házzal is bírnának, mi eléggé felülméreteztük. :)
2020. okt. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
Hát egy ilyen pinduri házba, normális szigeteléssel hihető, de azért a legtöbb családi ház ennél jóval nagyobb :)
2020. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:

#72

Nincs normális szigetelésünk, a nyílászárók újak, meg a födémszigetelést javítgattuk gyapottal de ennyi. :D

2020. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
70%

#67: Azért vannak fenntartásaim az oldallal kapcsolatban.

Megnéztem, a kalkulátor azt hozta ki, amit más típussal is számoltam, tehát 12 kW panel kell, ez kb 310 ezer Ft (végülis, ez tényleg közel van a százezerhez...).

Viszont a fogyasztás kalkulátor kihozott nekem évente kb 8000 kWh fogyasztást. Ez kb 1600 kWh a téli hónapokban, ha csak átlagolom a fűtött hónapokra. Ez "csak" 62 ezer Ft havonta (bár azt mondtad, olcsóbbat kijön, mint a mostani 30-40 ezres havi fűtési költségem).

Viszont ha a fizika tudásomat veszem alapul, ez azt jelenti, hogy kb. 53 kWh naponta. Azaz napi átlag 4,4 órát megy a fűtés... Ezzel így elég szkeptikus vagyok.

Egy szakértői oldalon ezt írják:

"A sokéves tapasztalat, a vásárlói visszajelzések (és számítások is) azt mutatják, hogy egy helyesen méretezett panel effektíven napi 6-8 órát működik a külső hőmérséklet függvényében, azaz a fogyasztáshoz ebből kell kiindulni."

Ha csak 6 órával számolok (mondjuk a termosztát és a programozhatóság miatt), az máris havi 85 ezres villanyszámla, de ha 8 órával, akkor máris 112 ezer.

Tehát semmiképpen közelében sincs a 100 ezres kiépítésének, és a 30-40 ezres fűtési költségnek.

2020. okt. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:

#74

És akkor mi legyen, küldjem el neked a villanyszámlánkat? :)))

2020. okt. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:
7%

#74

1 db 2500 W 53.000 ft

1 db 2000 W 48.000 ft

összesen 101.000 ft

Ez hogy 310k? :D

2020. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:

Barátom, hát én azt hittem hogy van 2 darab 500 W-osok, azzal még baráti is lehet a villanyszámla. Na de így? :D

Napi 8 órával 46 ezres számla, csak fűtésre.

2020. okt. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:

#77

Egyetlen egyszer volt 40ezres számlánk, miután bekötöttük a villanyt és némi bénázás miatt egyben fizettünk másfél-két havi számlát tél közepén, mikor otthon voltunk folyton (21-22 fok a lakásban egész nap, sütöttünk, főztünk, takarítottunk, stb.). :)

2020. okt. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
Akkor nem használjátok a fűtést? Máshogy nem jön ki a matek.
2020. okt. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:

#79

Mint írtam, 21-22 fokra van fűtve a lakás.

Ha dolgozunk akkor munkaidőben, emellett éjszaka levesszük 19 fokra.

2020. okt. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!