Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jónak tartanátok a fa-, szén-...

Jónak tartanátok a fa-, szén- és vegyes-tüzelés betiltását hosszú távon?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdődik a hidegebb időszak, de sok helyen már most is szmog alakult ki a lakossági tüzelés miatt. A téli időszaki tüzeléses fűtés jóval nagyobb légszennyezettséget okoz, mint a közlekedés. Világelsők vagyunk a rákos megbetegedések számában, amelyhez a lakossági tüzelés nagymértékben hozzájárul (a másik ok a dohányzás, amelyet véleményem szerint szintén be kellene tiltani, de az egy másik kérdés). A magyar átlagemberek többsége ráadásul a PET-palacktól kezdve a gumicsövön át a használt ruhákig mindent a tűzbe dob, amellyel jelentősen növeli a légkörbe kerülő rákkeltő anyagok mennyiségét. A szemét égetése jelenleg is tilos, viszont ezt sajnos nem büntetik.


Szerintem hosszabb távon meg kellene szüntetni a tüzelést, mint fűtési módot. Természetesen nem egyik napról a másikra, hanem például egy 5 éves időtartam alatt, addig az érintettek fel tudnának készülni a fűtési mód megváltoztatásra. Ezt követően már csak gázzal, elektromos árammal, távfűtéssel vagy egyéb alternatív környezetbarát megoldással lehetne fűteni, a tüzelés illegális és büntetendő lenne. Jónak gondolnátok ezt?



2020. okt. 8. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 81/83 anonim ***** válasza:

#76:

Úgy jön ki a 310 ezer, hogy nekem nem elég 4,5 kW.

Mint írtam, 72 nm, és 3,6 M belmagasság.

Nekem kell csak a nagyszobába 2 db 2,5 kW-is (30 nm). A nappaliba 3 kW elég (az csak 20 nm), plusz az előszoba, fürdőszoba, konyha, kisszoba, ezek 1-1 kW, az utóbbi három már normál magasságú.

És csak ismételni tudom (a 75-ösre reagálva), a várható villanyszámlát az oldal kalkulátorával számoltam, illetve a második adatot egy szakértői oldal segítségével. A többi meg pusztán matek és fizika.

2020. okt. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/83 anonim ***** válasza:
Itt a faluban még a gáz sincs bevezetve, villannyal meg fogok tripla áron fűteni, s annál se 2 fillér lenne az átalakítás, szóval marad a fa. Nem a fa, szén fűtés csinál szmogot önmagában. Nem kell mindent elhinni, amit a tévében mondanak. Régen is fűtöttek fával, szénnel.
2020. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/83 anonim ***** válasza:
Ok írtad te is a műanyagot. De ettől még nem kéne betiltani, mert van, aki nem dobál a kazánba ilyeneket. Én se.
2020. okt. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!