Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szomszédok ütik a falat, ha...

Szomszédok ütik a falat, ha zajt hallanak. Mihez tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Albérletbe lakom a párommal. Beköltözéskor úgy tűnt egy normális néni szomszédságában fogunk lakni bár kiredüét ez nem igaz.


Első néhány napban sokat pakoltunk napközben, estefele. Bár volt rá eset, hogy későbbig is elhúzódott. Egyik nap éjfél körül is tettünk-vettünk és már készültünk aludni, de néhány csendes percet követően nagy dörömbölésre lettünk figyelmesek. A szomszéd ököllel üti a falat és el is kiáltotta magát nagy hangosan. Ekkor jöttünk rá, hogy ott van még valaki, az pedig az unoka.

Párommal elszégyelltük magunkat, hogy ez miattunk volt. Egyáltalán nem gondoltuk volna ilyen hangosak lennénk, vagy ennyire vékonyak a falak. Ezután mindig odafigyeltünk.


Következő ilyen eset amikor anyukám meglátogatott és beszélgettünk. Kb. este 7-8 óra lehetett, amikor ismét ütik a falat.

Ez után a párom barátnője volt nálunk vendégségben, kb. ugyanekkor, ugyanez a történet.

Mindkettőnél átmentem és megkérdeztem mi a probléma, bár amikor szóba kellett állni velünk akkor csak a nyekergés ment. "Vendégek vannak? Csak kicsit zajosak és... stb." Megkértem, hogy ne üssék a falat, hanem hogyha szeretne mondani, "üzenni" valamit, nyugodtan kopogjon. - Egyébként is állandóan a folyosón van, és figyelőzik. Sokszor az ajtón is bekukucskálna, ha tudna.


Történt egyszer, hogy napközben pakoltunk a konyhában. Valaki csöngetett az ajtónál, párom pont az ajtóhoz nézett és a bejárati ajtó ablakán keresztül felismerte a barna mellényét. (otthonka + mellény szettben volt mindig) Ekkor átmentem megkérdezni, hogy miben tudok segíteni, de akármennyire mondtam, hogy láttuk, ő tagadta, hogy ott járt volna az ajtónknál. Pedig résre nyitott ajtónál kukucskálva várta, hogy mi fog történni. Akárcsak a kisgyerekek.


Ez után nem igazán hallottam róluk, nem is köszönnek a folyóson.

Egyébként hangoskodni nem szoktunk, nyugisak vagyunk. Általában éjfél körül szoktunk lefeküdni, és reggel 6 után ébredünk.

Odafigyelünk, hogy későn ne zajoskodjunk, viszont nem fogok mindent úgy csinálni, mintha egy alvó kisbaba lenne a házunkban. Normális hangnemben beszélünk, nem csapkodom az ajtókat, de ha lerakok egy poharat az asztalra nem fogok arra figyelni, hogy egy árva hangot ne adjon ki.

Buli, hangos zene, veszekedés, ordítozás soha nem volt, a szomszéd ha kedve tartja, mégis öklözik a fallal.


Előző este kb. éjfél lehetett, amikor már ágyba befeküdve csendesen beszélgettünk, majd 5 perc csönd után megint ütik a falat. Megérteném ezt az állandó figyelemfelkeltést, ha egész nap dörömbölnék, fúrnék, éjszaka meg hardstyle partit tartanék tecktonik táncosokkal, de ennyik miatt?



Mihez tudok kezdeni ilyen szomszédokkal?

Előre is köszönöm.



2020. okt. 13. 08:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Mit tudnal ezzel kezdeni? Szokd meg es ne foglalkozz vele. Te idegesíted a szomszedot ezert veri a falat ami viszont teged idegesit (1:1).


Eld az eletedet es ne foglalkozz vele amikor a szomszed a fallal verekszik.

2020. okt. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Udvariasan közlöd, hogy te nem a falat fogod ütni ha ezt csinálja.
2020. okt. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%

Lehet nem is tőletek jön a zaj.

Tapasztalatból mondom h a mellettunk levo lakásbol még a tüsszentést is hallani,hallani ha valaki sarokkal jár,alulról felülről meg minden.

Az alattunk lakó pár olyan hangosan él h már nem

birjuk.Tervbe van a költözés szerencsére.Szóval nem biztos h mindig nektek dörömböl bár elhiszem h kellemetlen.

Én minden percben üthetném a falat,van h én is megteszem de olyan idegállapotban vagyok h nem érdekel ki hallja😕

10kor alszom mert fél 5kor kelek,fél11kor arra ébredek h dübörög kopog minden,orditoznak röhögcsélnek,vissza alszom majd fel 12kor arra h a csaj ordit szex közben,nah ilyenkor ami a csövön kifér kiemelem a lábam az ágyrol aztán sarokkal jol megdöngölöm a padlót.

Vannak alapveto zajok amik nem zavarnak,de olyan tiszteletlenek mások felé hogy az valami hihetetlen.

Megfogadtam ha költözünk az utolsó 1 hónapunkbak pokollá teszem az életüket.Mindig odafigyeltunk h ne zajongjunk.Annak ellenére is hogy mi művelnek.

2020. okt. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
19%
Tanyán köll lakni.
2020. okt. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire fél a személyes megoldástól, akkor én minden alkalommal átmennék, ha üti a falat. Akkor is, ha éjfél van.


Rájön, hogy ennek ez a "következménye", és vagy felhagy a dübörgéssel, vagy végre sikerül normálisan megbeszélni és megoldást találni. Win-win.

2020. okt. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mikor egy évig panelban laktam Csepelen, velem is előfordult, hogy kínomban a lábamat vertem a padlóhoz éjjel, mert alattunk a cigányokat nem lehetett már bírni cérnával. 3-as jól írja, sokszor tényleg nem lehet tudni, honnan jön a zaj. Volt, hogy éjjel én is falverést hallottam, aztán kiderült, hogy a cigányokkal egy szinten lakók voltak (a hálószobám felőli oldalon), mert ők se bírták már az örökös zsibvásárt. Az a degenerált csürhe meg nemhogy visszavett volna a hangerőből, még a szülők biztatták a kölyköket, hogy dübögjenek vissza. Ilyen helyről jobb menekülni. Különben annyira jellemző, hogy mikor meg (nagyon helyesen) átmentél megkérdezni, mi a gond, csak nyekereg meg hebeg-habog, csak a fal másik oldaláról van "bátorsága". Szerintem menj át megint, kérdezz rá, aztán hátha egy ideig abbahagyja a szerencsétlen.
2020. okt. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden házban van egy ilyen bolond néni. Nálunk a zseni asszonynak a lichthofra néz a hálószobája. Múltkor azért szólt, mert ebédet csináltunk és a pasim hangosan vágta a hagymát (???). Meg egyszer nálunk aludtak a barátaink és reggel a konyhában (nem hajnalban) nyitott ablaknál kávéztunk, beszélgettünk.
2020. okt. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
22%
Nem értem hogy lehet panelban lakni, akkor már inkább vidék de komolyan. Még ha nem szeretsz dolgozni is megéri, lehet úgy csinálni hogy csak egy pici udvarod legyen, azzal nincs sok munka. És legalább nyugalom van. Én ezt nem bírnám a panelt. Megőrülnék.
2020. okt. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%
#8 Magánügy, nem ez a kérdés :)
2020. okt. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%

"Én ezt nem bírnám a panelt. Megőrülnék."


Mind a két lakhelynek megvan az erénye és az árnyoldala. Én történetesen egy olyan panelban lakok, amiben általában síri csend van, úgy nálunk, mint a szomszédoknál, akik teljesen normális, intelligens emberek. De megértem, ha valaki rossz környéket fog ki és a vidéki csendre vágyik (ahol szintén ki lehet ám fogni egész nap hegesztő, füvet nyíró stb. vagy minden hétvégén kerti partizó szomszédot, de ugyanúgy feljelentés-mániás öregeket is).


Én például már nem tudnám megszokni, hogy egy órámba kerüljön egy kenyér megvétele, mikor itt szószerint alattam van az éjjel nappalos, plusz egy pékség és egy gyroszos, és a Auchan is csak 10 perc séta. Ha hajnali kettőkor megkívánom a barackos-kekszes Boci csokit, az percek múlva már a számban van.

2020. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!