Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyenkor lehet valamit tenni...

Ilyenkor lehet valamit tenni vagy nem? Egyáltalán ez most hogy működik?

Figyelt kérdés

A helyzetem főleg azoknak mondhat valamit akik lakótelepi házban laknak. Arról van szó, hogy ahol lakok anyukámmal, bár pontosabban én külön vagyok mert én albérletben vagyok és ő lakik ott rendszeresen, ott nincs most fűtés és anyukám azt mondja, meg kell ott fagyni. Az én albérletemben van fűtés, hát nem tökéletes de van, az egyetemen ahova járok szintén szóval szinte mindenhol a városban.

Ebben a lakásban amúgy már 2 éve lakunk, vagyis ahol hideg van és tavaly is problémák voltak mert nem volt fűtés.

A lényeget próbálom leírni röviden. Szóval anyukám telefonált a szolgáltatónak és azt mondták neki, nincs olyan, hogy október közepe van és akkor lesz emiatt fűtés hanem az van, hogy ha kérik a lakók, akkor bekapcsolják, ha nem akkor meg nem. A falra ki van ragasztva a háztömbben egy papír amit alá kell írni azoknak akik kértek fűtést de amennyire én láttam, szinte senki nem írta alá. 1-2 aláírás van ott de szerintem ennyi. Tehát ahhoz képest, hogy mennyien laknak a tömbben, nagyon kevés. Tavaly ugyanez volt, mi mondtuk, hogy mi kérünk fűtést, páran még mondták rajtunk kívül de olyan kevesen kérték, hogy nem kapcsolták be. Pedig akkor még lehet hidegebb volt mint most. Akkor nem kiragasztották a falra hanem mindenhova becsöngettek.


Tehát most akkor mi az igazság: egy bizonyos dátumtól kezdve meg se kell a lakókat kérdezni hanem be kell kapcsolni mert egyszerűen ez a szabály vagy az számít, hogy hányan kérik?

Én úgy tudtam, erre országszerte érvényes szabály van, hogy például október 15. van és ettől a naptól kötelező fűteni. (Persze családi házban lehet más de én most lakótelepi házakról és "középületekről" beszélek.)


Engem őszintén szólva felháborít, hogy azért mert az egyik lakó nem akar fűtést, fagyjon meg más is. Persze lehet erre mondani, hogy akkor menjen az ember családi házba vagy másik lakótelepre de költözéskor ki látja ezt előre és mint említettem, én albérletben lakom (legalábbis hétköznap) és itt van fűtés pedig itt sem én lakok a tömbben egyedül.


Kicsit unom már és tele vele a hócipőm, hogy mióta odaköltöztünk ez megy, hogy kínlódni kell a fűtéssel.

Elköltözni most pénzünk sem lenne és más okokból sem szeretnénk most azonnal költözni szóval az nem opció.


Persze el lehet menni plázákba meg boltokba napközbe, hozzám is jöhet anyukám "melegedni" de azért ez szerintem akkor sem igazságos.


Most ne jöjjetek azzal, hogy valakinek még ennyire sincs fűtés mert az az én problémámat nem oldja meg.


A közös képviselőnek lehet szólni, ő csinál bármit is?

Vagy várni kell, hogy mikor kérik a fűtést a lakók?

Vagy egyáltalán mikor kapcsolnák be?



2020. okt. 14. 13:49
 1/5 A kérdező kommentje:

Ha valahogy meg lehetne oldani ezt a problémát, tök jó lenne mert anyukámat is idegesíti, különben is van baja és akkor még fagyoskodni is kell és engem is zavar.

Nem hiányzik, hogy megbetegedjen vagy akár én is ha ott leszek. És tényleg nem normális, hogy azért mert az egyik ember nem akar fűtést, fagyoskodjon a másik is.

Persze most el lehet menni lakáson kívülre valahova ahol meleg van de éjjel-nappal csak nem lehet távol lenni, ez nem megoldás.

2020. okt. 14. 13:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, okt. 15 után automatikusan lesz, ELŐBB csak akkor, ha a többség kéri.
2020. okt. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kell legyen a háznak működési szabályzata. Abban általában megszavazzák a lakók, hogyan legyen a fűtés beindítása.

Nálunk pl van egy bizonyos hőfok, amikortól beindítják a fűtést . Ez szept. 15-től lehet. Okt. 15-től van a hivatalos fűtési idény.

2020. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy az első írja.

Míg papám élt nála is ez volt a helyzet, volt hogy lent voltunk nála segíteni, és 16.5! fok volt a lakásba mert az idióta közös képviselő spórolt.

Legközelebb vegyetek elektromos radiátor testet, nagyon sokat segít, csak mond meg anyukádnak, hogy tilos letakarni vagy közel tolni valamihez. Esetleg hősugárzó.

2020. okt. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ezt találtam a Távhő oldalán

[link]

2020. okt. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!