Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jelentgetős szomszéd! Tapaszta...

Jelentgetős szomszéd! Tapasztalatok? Ötletek?

Figyelt kérdés

Új albérletbe költöztünk, családi házas környezetbe. A szomszédunkat zavarja, amikor ki- be állunk az autónkkal, a kertünkben tartózkodunk, beszélgetünk, vendégeink vannak. Ha az általunk használt udvarrészre kiengedem a kutyámat, ha autót takarítok, ha kinyitom a garázsajtót, ha szellőztetek. 6 hónapja nyomja a hülyeséget, meguntuk. Először belátás gátló hálót raktunk a kerítésre, amit megrongált, így érvényét vesztette. Most palát raktunk a kerítésre, ügyvédi felszólítást küldött, hogy változtassak az állattartási szokásaimon és az eü kockázat miatt bontassam el a kerítést, vagy ellenkező esetben birtokvédelmet kér.

Utóbb kiderült, hogy a körülötte élőket folyamatosan zaklatja, majd' minden szomszédját feljelentette már ilyen-olyan indokkal.


Valakinek van hasonló tapasztalata? Mi lett a vége? Mennyire érdemes ilyen emberrel foglalkozni? Megunja valaha?


Egyelőre ügyvédem tanácsára nem foglalkozom vele, az alapvető jogszerű használaton kívül semmi nem történik, a palakerítés nem ártalmas az egészségre tudtommal szabad térben, amíg nem kapargatja, nyalogatja vagy rongálja és úgy lélegzi be valaki a porát, kutyát tartani meg van lehetőségünk szerencsére, főleg, hogy benti kutyáról beszélünk, aki keveset van a kertben.



2020. okt. 21. 12:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyet úgy meg kell szivatni, hogy csak na.
2020. okt. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem szoktatjátok le nem fog leállni.
2020. okt. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én feljelenteném zaklatásért ha nem hagyja abba.
2020. okt. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyennel nem lehet mit kezdeni. Sajnos saját tapasztalat. De amíg jogszerűen jársz el, addig a feje tetejére is állhat. Én ilyen esetben ignoráltam, illetve ha véletlenül találkoztam vele, úgy tettem, mintha mi sem történt volna. Ha felhozta a "problémáit", akkor elmondtam, mennyire sajnálom, hogy kellemetlensége van, de nem tehetek róla. Időnként kaptam papírt, hogy itt-ott feljelentett. Az önkormányzatnál ilyenkor mindig kellett írni egy választ, és utána kaptam egy végzést, hogy elutasították. Magasabb helyekről kapásból elutasították mindig, csak az értesítést kaptam, hogy próbálkozott.

Az állat egyedül problémás, nehogy megmérgezze. Én mondjuk legalább egy "kulturált" típust fogtam ki, aki nem rongált, "csak" jelentgetett meg p*fázott.

2020. okt. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Én már mindent próbáltam. Tudtuk, hogy nyomorultak, mikor beköltöztünk, mondta a tulaj hogy nagy hajnalig tartó házibulikat azért napi rendszerességgel lehetőleg ne, ez mondjuk nem is jellemző ránk. Ott telt be a pohár, mikor a kis hajnali kutyaszar szedegetés közben telibe küldött slaggal engem is meg a kutyát is, csak h tudja videózni ahogy mindketten kikelünk magunkból. Azóta harcikutyázik. Első körben "barátkozni" Akart a kutyával, mondtam neki, ha átnyúl a gyerek, meg lesz rágva a keze. Akkor ment a hiszti h támadja őket a kutya, tegyünk valamit a kerítésre. Most rettegnek hogy rákosak lesznek a palától. Énmeg nagy szeretettel várom a jegyzőt. Mivel nincs semmi alapja annak, amin rinyál, remélem ez elég lesz neki, hogy rájöjjön, hogy a saját dolgával kéne foglalkozni.
2020. okt. 21. 13:33
 6/22 A kérdező kommentje:
4-es, köszi! A kutyával próbálkozhat, nincs nagyon kint felügyelet nélkül, 2m most a pala, +30 centi a kifeszített háló, ha elkezd létrázni, azonnal látom, meg a kutya is bejelzi. Szerencsére jól képzett, vizsgás kutya, nem eszik fel semmit a földről, ezért ettől nem félek.
2020. okt. 21. 13:43
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Nem videózhat le a beleegyezésed nélkül. Az a baj az ilyennel, hogy megfenyegetni sem érdemes, mert arról tuti hangfelvételt készít és alig várja, hogy felhasználhassa ellened. Igazából az ügyvédi feljelentgetés is elhúzódik evekig és semmi nem lesz belőle, mert senki nem foglalkozik vele.


Volt egy hasonló szomszédom, szépen lassan, fokozatosan lehet leszoktatni, feltűnés nélkül. Hozzánk pl.átdobálta a kertbe a cigicsikkeket, én meg hajnalban a teraszára dobáltam a macskaszart.

Amikor abbahagyta, akkor én is. Ő járt szarabbul.


Amikor a kutyámat locsolta a fakerítés felett (igen, képes volt létrára állni, hogy felérje), akkor este séta közben bekentem a kapu kilincsét szarral.


Ha megnézed mit lehet csinálni napközben és hogy van a csendháborítás, akkor bőven lehet úgy zajongani, hogy ha kihívja a rendőrt, akkor először kiröhögi, aztán őt bünteti meg.

Én pl. rendszeresen a hálószoba ablaka alatt kezdtem 8-kor a fűkaszálást. Baromi idegesítő amikor berreg.


Az utóbbi 1 évben nem csinál semmit, messzire elkerül, rám sem néz.


Sajnos jogi úton ez nem megoldható, nem foglalkoznak nagyon 1 idiótával.

2020. okt. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
#7 ez nagyon jó! Irigylem a kreativitásod! És köszönöm az ötleteket is 😁
2020. okt. 21. 14:38
 9/22 anonim ***** válasza:
84%
Slagos esetnél kellett volna rendőrt hívni
2020. okt. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

#9, hívtam. Válaszként mutogatta a videót, amin ordítok vele. A rendőr elintézte annyival, hogy tegyünk valamit a kerítésre. Tettünk. Nagyon röhögtem, ugye szerinte a pala úgy viselkedik, mint az uránium, vagy nemtudom, sugározza a levegőbe az atbesztrészecskéket, ugyanis mióta fent van, az udvarra nem jönnek ki, a két kerítés felőli ablakon redőny leengedve. Nembánom, így legalább nem kell hallgatni őket, de vicc az egész.

Amúgy egy kamu az egész sztori, a vicc benne az, hogy marhaságokat állít. Imádom az unatkozó embereket, csak mondjuk horgolna inkább...

2020. okt. 22. 07:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!