Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Meddig tart a szomszéd kötelez...

Meddig tart a szomszéd kötelezettsége?

Figyelt kérdés

Jobb oldali kertszomszédunk lebontott egy, az udvarában álló mellék

épületet, ami a két ingatlan közt kerítés volt. A kerületi Építés Hatóság úgy határozott, hogy a szomszédnak a lebontott épület helyén tégla kerítést kell felhúznia. Ez folyamatban van, de iszonyatosan kontár munka - egyenetlen, a téglák nincsenek kötésben, malter,tégla túllóg, A szomszéd teljesen elzárkózik attól, hogy a mi oldalunkat is rendehozza.

Van-e valamilyen jogszabály arra, hogy ezt mégis megtegye?



2020. okt. 24. 18:35
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Vakold be és fesd le...
2020. okt. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
ültess mellé borostyánt, hamar befutja. olcsó
2020. okt. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem köteles mindkét oldalt rendben kivitelezni (kiviteleztetni), Neked pedig tűrni kell, hogy a kertedben mászkálnak, netán valami veteményt tönkre tesznek (hacsak nincs más megállapodás, pl. a vetemény betakarítása utáni időszak).

Pontosabb felvilágosítást az Építésügyi Szakosztály ad.

2020. okt. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az is megoldás lehet, amit az előttem tanácsoltak, ha Neked is megfelel. Hogyha nem felel meg, akkor tedd, amit tanácsoltam.
2020. okt. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vakold be..
2020. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Borostyán, remek ötlet.


Utána meg nem lehet kiirtani.

2020. okt. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak el kell kerítenie, hogy milyen módon mivel teszi abba nincs beleszólásod akár üres konzerves dobozokból is teheti, ő dolga ő kerítése.Ez a törvény, át nem lóghat ugyan, de gondolom egy két centi miatt nem érdemes kiméretni. Az én volt kedves szomszédom, mikor nemes vakolatot rakott a házára, az én oldalamra. megkérdezte milyen szint szeretnék? Mondtam mindegy csak ne rózsaszínt, ott rontottam el. Egy évig egy hatalmas rózsaszín falat bámulhattam . De aztán elköltöztünk.
2020. okt. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!