Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » He előre kiírják a lépcsőházba...

He előre kiírják a lépcsőházban, hogy Haloween buli lesz, akkor nem szólhatok nekik, hogy túl hangosak?

Figyelt kérdés
A kisfiam még nincs 2 éves. Szólhatok a szomszédnak, ha nem tud miattuk aludni? Ráadásul 9kor kezdődik a buli, a kicsi akkor alszik el.
2020. okt. 31. 06:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%

Akkor szólsz amikor akarsz, viszont az együttélés szabályai alapján néha neked is meg a két éves gyerekednek is nyelnie kell. Szerintem az nagyon korrekt ha valaki kiírja hogy aznap este lesz egy kis hang, mindenkép az alapvető együttműködés jele.


Persze ha gondolod megnézheted a helyi és a társasházi csendrendeletet és rendőrt hivhatsz ha megsértik ezeket.

2020. okt. 31. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én is korrektnek tartom, és emiatt nem is szólnék, ha én nem tudok tőlük aludni. De egy ekkora gyereknek ezt nem tudom elmagyarázni.
2020. okt. 31. 06:58
 3/25 anonim ***** válasza:
63%

Te most azt mondod, hogy a társasház lakói idomuljanak hozzád meg a gyerekedhez. Ez nem egészen igy működik.


A gyereked majd túl fogja valahogy élni.

2020. okt. 31. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nem, egyáltalán nem várok ilyet. Nem mi vagyunk a világ közepe, félreértettél.
2020. okt. 31. 07:25
 5/25 anonim ***** válasza:
38%
Halloween buli... Jó ég. De az tényleg korrekt, hogy előre jelezték. Bár én nem bánom, hogy a mi házunkban nincs bulizós társaság. Itt valahogy minden lakó jobban értékeli a nyugalmat, pedig nem nyuggerek vagyunk.
2020. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
41%

Én szólnék. A társasházban vannak szabályok hogy mindenki aránylag nyugalomban tudjon lenni egymás mellett.

Ha kiírja hogy buli lesz az nem jogosítja fel semmire pluszban.

Bulizni szórakozóhelyen kell nem pedig társasházban.

2020. okt. 31. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
36%

De, pont ezt várod, hogy más ne csinálja, ami neki tetszik mert az téged zavar.


"Bulizni szórakozóhelyen kell nem pedig társasházban."

Törvénybe ütközik? Nem. Akkor semmi közöd hozzá.

2020. okt. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
84%

Az hogy kiírta jófej dolog. Ettől függetlenül szólhatsz neki, mert alapvető emberi jogod a nyugodt pihenés és ez törvénybe is van fektetve.

2012/2-es törvényről van szó egyébként. Ez gyakorlatilag kimondja hogy bármely olyan tevékenységtől tartózkodni kell ami zavarja a körülötted élőket.

2020. okt. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
62%
Egyáltalan melyik szomszéd? Mert ha 3 emelettel feljebb laknak, akkor valószínűleg semmit nem fogsz belőle észlelni.
2020. okt. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
24%

"Amúgy igen, házirendet sért."


Mutasd már meg azt a társasházi "házirendet", amiben le van írva az, hogy nem lehet bulizni. Az, hogy te a temetőbe jársz az a te privát dolgod, más meg hagy csinálja már azt amit szeretne anélkül, hogy engedélyt kérne tőled.


A "birkamagyarozás" meg a klasszikus besavanyodott "mindenki hülye aki nem úgy gondolja mint én" személyiség egyik legtipikusabb vonása.

2020. okt. 31. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!