Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jogos ez a szomszedunktol?

Jogos ez a szomszedunktol?

Figyelt kérdés

egyetemista lanyok vagyunk egy pesti tarsashazban, szeptember ota lakunk itt. a mult heten a szomszed neni (akit en mar ismertem, a lakotarsam nem) szamonkerte a lakotarsamat, hogy miert hagyta a szemetunket az ajtonk elott. (este nem szokta levinni a szemetet, csak masnap reggel, most viszont rohanas miatt elfelejtette es delutanig ott volt).

a ket lakas regen egy volt, es ezert a ket ajto eleg kozel van egymashoz, derekszogben, de a zsak a mi ajtonk melle volt teve, neki egyaltalan nem volt utban, es budos sem volt.

a neni egyebkent a sajat ajtaja elott folyton kinthagy mindenfele dobozokat meg szonyeget, de minket ez nem zavar, mert a sajat ajtaja ele teszi.

emiatt szerintetek jogosan szolt, vagy csak kotekedni akart ?


2020. nov. 13. 09:07
A kérdező szavazást indított:
igen, jogos, ne hagyjatok kint a szemetet
nem jogos, azt tesztek az ajto ele amit akartok
39 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha ő is minden sz@rt kitesz az ajtója elé akkor csak kötekedni akart. Egyébként mi is teszünk ki az ajtó elé szemetet, és amikor megyünk le levisszük. De max. fél óra 1 óra amíg kint van a lépcsőházban a szemét.
2020. nov. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
55%

Tipikus mindenbe belepofázó függöny mögül leskelődő rosszindulatú g.ci nyugdíjas...

Le kell szarni, ha legközelebb is beleugat valamibe oltsátok le mint a villanyt.

2020. nov. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ milye hangnemben mondta.
2020. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom, hogy igaza van vagy sem hivatalosan, de az biztos hogy kötekedni akart. Ez nem is kérdés.


De a szomszédokkal érdemes rugalmasan kezelni a helyzeteket, mert nagy átok ha rossz a viszony.

Természetesen védd meg magad, ne hagyd, hogy a fejedre nőjön de én tennék vele egy próbát és

esetleg megkérdezném hogy van e szüksége valamire a boltból stb. Lehet, hogy szimplán csak nem volt társasága és nagyon rossz módját választotta annak, hogy enyhítsen az érzésein.

2020. nov. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
96%

Igen, a hangnemtől függ. Mondjuk egyszer ilyen előfordul, akkor az szóra sem érdemes. Sok idős viszont szeret kotnyeleskedni, ezzel nem kell foglalkozni.

Nekem alapból nem tetszik, ha valaki telepakolja mindennel a lépcsőházat, de én sem szólol, amíg engem nyugton hagynak.


Viszont régebben volt olyan szembe szomszédom, aki csomagolatlanul rendszeresen kitette a babája kakis pelenkáját halmokban az ajtó mellé, azzal a címszóval, hogy majd leviszi. Na ebből az lett, hogy napi szinten, egész nap ott bűzlött a fekália, a szemét a lépcsőházban. Ez viszont már oltári pofátlanság, még neki állt feljebb, mikor a többi lakó megkérte, hogy ezt ne tegye.

Lehet a te szomszédodnak is volt már ilyen tapasztalata és azért kotnyeleskedett bele. Bár szerintem most még feleslegesen szólt.

2020. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
92%
Mond neki, hogy nála is kint van hagyva valami, szívesen leviszed a szemetesbe, csak szóljon! 😁
2020. nov. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk en nem ertem hogy mire jo kirakni a szemetet az ajto elé.

Azt a par orat amig ugyis leviszed, csak elferne a lakasban nem?

Ahol en lakom egyaltalan nem szokas kirakni. Varosszinten, nem csak sajat lépcsőház...

2020. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
75%
Nem jogos. Ti sem szóltok bele, hogy milyen ócskaságokat tart az ajtaja előtt, úgyhogy a bele nem szólás - már ha nem haladná meg a képességeit - tőle is elvárható lenne. Tipikus kötözködő öreglány, mi is laktunk nemrég hasonló mellett. Szemben mindig kedves volt, aztán kiderült, hogy a hátunk mögött hazugságokat terjeszt rólunk a többi szomszédnak. Amúgy engem sem érdekel, hogy melyik szomszéd mit tesz ki átmenetileg az ajtaja elé. A mostani szomszéd is szokott kirakni lomokat az én ajtóm felőli oldalra (múltkor egy barom nagy virágcserepet, most meg pár hete valami polcszerű fadarabot állítottak ki), de ezeket ahogy lehet, eltüntetik. Anno a panelban mondjuk az egyik távolabbi szomszéd egy mosógépet rakott ki az ajtaja mellé, és ott volt hosszú hónapokig. :D Nyilván a lomtalanításkor akarta levinni, gondolom én. Ehhez képest egy rövid időre az ajtónál felejtett szemetes zsák semmi...
2020. nov. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%
Én ezt sose értettem. Ha már az ajtó elé letudod tenni akkor miért nem lehet levinni?
2020. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

Eleve nem értem, hogy milyen proli szokás a szemeteteket a közös folyosón tárolni?!

De jó, hogy nem ilyen helyen lakom.

2020. nov. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!