Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakást kiadni macskás bérlőnek?

Lakást kiadni macskás bérlőnek?

Figyelt kérdés

Vidékre költözés miatt kiadnám féltve óvott pesti lakásomat. Újépítésű, premium kategóriás lakás, egyedi bútorokkal. Egyetlen komoly érdeklődő van, egy szimpatikus középkorú férfi, aki viszont macskával költözne. Nagyon féltem a lakásom attól, hogy esetleg a macsek szétkarmolja. Annyit tudok, hogy 1.5 éves és ivartalanított kandúr.

Van tapasztalatotok ilyesmiben?

Egyáltalán nem ismerem a macskákat, sosem volt háziállatom. Mire számítsak, ha macskás bérlőnek adom ki a lakást?

Kérlek szépen segítsetek!


2020. nov. 18. 08:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Nekem sok macskám volt eddig, de egy sem karmolta a bútorokat, ha normálisan vannak szoktatva, akkor nem tesznek kárt semmiben.

Én kiadnám neki, de biztonságnak vedd bele a szerzödésbe, hogy az esetleges károkat a bérlönek kell rendbehozatnia, a lakástól/bútorokról készítsetek fotókat, amit a szerzödéshez mellékeltek, mindkettötök által aláírva. Így a lakás/bútorok eredeti állapota rögzítve lenne, utólag nem lehet vitatkozni azon, milyen volt eredetileg.

De mint írtam, megfelelöen tartva egyetlen macska sem tesz tönkre semmit, ha az illetö szimpatikus, akkor nyugodtan add ki neki a lakást. (Egy részeges, bulizós ember sokkal több kárt tesz a lakásban)

2020. nov. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
Maga a macska tiszta állat, ha tisztán van tartva, azaz van neki megfelelő alom, amit takarítanak is. Szét tud szedni bútorokat pillanatok alatt, ha ahhoz van szokva, hogy bármit karmolhat. ha tudja, hogy csak a saját bútorait, akkor valószínűleg nem lesz probléma a bútorokkal - de ezt nem tudhatod. A szerződésbe bele lehet írni a bútorok állapotát, és ha bármi probléma van, akkor a kifzettetni.
2020. nov. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

A saját macskámból kiindulva tudok csak válaszolni. Nekem eddig semmiben nem tett kárt. Bár igaz, sokat foglalkozunk vele,és van kaparója. És értelmesen ők is, mert a miénk is megértette ha szóltunk neki, hogy mit szabad és mit nem. Itt inkább az a kérdés, hogy mennyit lenne egyedül a cica, a gazdinak vannak e arra módszerei, hogy megakadályozza a károkozást.

Még annyit, hogy az állatos gazdik felelősség teljesebbé szoktak lenni, így talán nem fogja neked annyira lelakni a lakást. Én kiadnám neki is. Legfeljebb mindent külön leírtok, ha valaminek baja esik, mennyit kérsz a bérlőtől érte.

2020. nov. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Szia. Benne van a pakliban,hogy a bútorban kárt tesz. Ezért kell szerződés és 2 havi kaució. Abból talán futná a bútor pótlás. Nekem is ivartalanított cicám volt, akármit vettem neki (macskajáték, karomélező,még macskamentát is vettem és azzal kentem be)akkor is megtalálta az ágy sarkát néha,és azt karmolászta. Olyankor bünti volt,szóval nem csinálta sokat így nem tett benne kárt. De azt kell mondjam,mivel kisállattal nehéz albit találni,nagy eséllyel megbízható bérlőt találsz benne. Mi kiköltözeskor még ki is festettük az előszobát ahol összekentük cipővel alul a falat. Vissza is sírt a főbérlő minket. Szóval szerintem kellő óvatossággal (szerződés), nyugodtan add ki neki.
2020. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem adnám ki. Imádom a macskákat, de nem mindenki. Minden állatnak van valamilyen szaga. Aki együtt él velük, az nem érzi. De a lakásnak is olyan szaga lesz. Utána nehezebb lesz más bérlőt találni. És sajnos sok macska kaparja a bútorokat. Nem mindenki neveli meg, nem mindenki foglalkozik vele eleget. De nyugodt, jó cicákat is láttam már kaparni.
2020. nov. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Bútorok, falak, ajtó alja legyen lefotózva, szerződéshez mellékelve.

Két macskával élek albérletben, de megértelek, az egyedi bútorokért aggódnék :D

Nálunk amúgy semmit nem szednek szét a macskák a saját bútoraikon kívül - illetve nekünk van egy babzsákfotelünk, amit imádnak, dagasztás közben a huzatba néha beleakadnak a karmok, és kihúzkodtak már belőle pár szálat, mert ugye ez nem bútorszövet, hanem puhább anyag. Ez nem szándékos, de ilyesmire esetleg számíthatsz.

Mikor kezdő cicások voltunk, az egyik macska szerette az ágyunk sarkát, amíg rá nem jöttünk, hogy mi a megfelelő kaparó számára, amit jobban szeret a bútorunknál. :) De a bérlődnél ez nem hiszem, hogy fent áll, ha kölyökkora óta nála a cica.


Ha amúgy megbízhatónak tűnik, akkor megfelelő szerződés mellett nem aggódnék a helyedben, de szoktak olyat is csinálni, hogy állatosoknak plusz egy havi kaució vagy 5-10ezerrel magasabb havi bér.

2020. nov. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
66%

Én nem adnám ki a helyedben ha tényleg nagyon féltve óvott lakás és bútorok.

Én nagyon szeretem a macskákat, 3 is van jelenleg de egyrészt tényleg pillanatok alatt le tudják amortizálni a dolgokat legyen az bútor, függöny, vagy akár tapéta, ajtófélfa stb. Nagyon macska függő mert sokukat nem is lehet leszoktatni erről hiába vannak saját karmozó cuccai. Esetleg ha rendszeresen vágva van a körme (már ha engedi), akkor nem csinál bajt.

Másrészt meg a macska valóban nagyon tiszta állat de viszont területet jelölgetni nagyon szeret. Nem csak pisiléssel (ivartalanítás után ezzel nincs gond) hanem dörgölőzéssel is. A pofájánál, a bajusza környékén található mirigyekkel is jelöl. Ez hosszabb távon, 1-2 év alatt meglátszik a falon, ajtófélfán stb. Általában le lehet törölni, de pl. festett vagy meszelt falról elég nehéz, ott sokszor csak az újra festés segít.

Ha mégis szeretnéd neki kiadni akkor ahogy előttem is írták, vedd bele a szerződésbe, hogy az esetleges károkat a bérlőnek meg kell térítenie.

2020. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

A penzert csinalod a kiadast? Akkor megvan az ara mindennek. Mellekelj arlistat,milyen ingosagert mennyit vonsz le a kauciobol. Irasd ala vele.


Mennyi lenne ujracsinaltatni es szallittatni most ugyanazt??


Nyilvan az egesz lakas jarolapozott. Igy felmoshato az esetleges pisi?? Mert a parketta beszivja. Annak is legyen ara,mennyi ujat rakatni.

2020. nov. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
26%
7, mondjuk hosszú ideig tartó bérlés után amúgy is illik kifesteni új lakó előtt. Ez a tulaj költsége, és teljesen normális. Macska ide vagy oda.
2020. nov. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Gondolom a bérlő is számol azzal a ténnyel, hogy a macskája okozta károkat meg kell fizetnie. Így valószínű, hogy saját maga nem menne bele egy egyedi bútorokkal teli albérletbe, ha a cica egy vadállat lenne. Legalábbis ha az enyém olyan lenne, hogy mindent tönkreteszi, akkor én keresnék egy olcsóbbat, vagy olyat, ahol nem féltik annyira a bútorokat. Költözéskor pedig kifizetném a kárt, vagy pótolnám azt, amit a cicus tönkretett.
2020. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!