Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért érzem azt,hogy csak az...

Miért érzem azt,hogy csak az Egyesült Államokba tudnék boldog lenni?

Figyelt kérdés

1 hét híján egy éve voltunk Amerikába, és azóta kb. minden másnap azzal álmodok, életem legjobb èlménye volt, de tényleg.


Ha meglátok egy Amerikában készült videót rögtön elkezd verni a szívem, csak úgy leállnék és sétálnék megint az amerikai utcákon, és nem értem miért ?


Sajnos tudom,hogy szinte lehetetlen kint élni, de úgy érzem,hogy itthon nem vagyok boldog és ott minden perc ajándék lenne. :(


Más is szereti ennyire Amerikát ?


20/f



2020. nov. 18. 09:37
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
91%

Elég sokszor voltam munkaügyben az Egyesült Államokban, én sosem szerettem különösebben, pedig voltam eddig vagy 10 államban és nem csak a partvidékeken. Van egy csomó tök kedves ember, de az a fajta kultúrális gyökértelenség, amely jellemzi az országot szerintem európai emberként elég nehezen tolerálható. Négyzetrács városok, sehol egy régi épület, semmi.

Ha ezt félre is tesszük (tegyük nyugodtan, Szingapúrt például mindig imádom, pedig sok tekintetben hasonló), akkor az lenne a fő problémám, hogy egy olyan társadalom építéséhez asszisztálok, amelyet nem érdekli a legelesettebbek segítése még annyira sem, hogy ne hagyja őket meghalni kezelhető betegségekben. Sokan porciózzák maguknak az inzulint, mert teljes adagokra nem lenne pénzük, Ubereznek a kórházig, mert a mentő megfizethetetlen, satöbbi. Az USA-ban csak gazdag embernek lenni jó, egyéb esetben nem más, mint egy kontinensnyi hely, csomó szép tájjal, világszinten közepes konyhával, magas árakkal, magas csecsemőhalandósággal és elég sok erőszakos bűncselekménnyel.

2020. nov. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
20%

"LEHET hogy máshogy gondolná, de nem törvényszerű.


Azért Magyarországon annyira mérgező a társadalom, hogy innen más jóléti országot megtapasztalni az egyfajta felüdülés."


Azért tegyük hozzá,hogy fejlődik a társadalmunk. Meg fognak változni itt is az emberek.


De Amarikában is vannak társadalmi problémák,sőt,még egy esetleges polgárhaború sem kizárt ott.

2020. nov. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
38%
Mert szinte semmit nem tudsz az Egyesült Állatokról.
2020. nov. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
81%
10 évet éltem kint, konkrétan new yorkban, most költöztem haza, mert nekem már túl sok volt, + az utolsó "jó" evtizedemet nyugdík előtt szeretném itthon leélni. Egyáltalán nemnlehetettlen kint élni, rengeteg magyar van is kint. Ha ez az álmod, tegyél érte.
2020. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
41%
nyugdíj előtt""
2020. nov. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
48%
ha van kérdésed, nyugodtan írj privátban, szívesennlepötyögöm a gondolataimat róla, de nem itt a sok troll közt.
2020. nov. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
100%
Én is kint életem 8év USA, 5év Kanada. Annyi a különbség hogy az emberek elfogadóbbak egymással, a lehetőségek végtelenek. Egy teljesen más világ. 7 éve élek itthon ezért, nem tudom most milyen a helyzet ott, de szerintem még mindig megéri kimenni. Nekem usa nagyon bejött minden szinten. 14-es válaszolóhoz hasonló okok miatt jöttünk vissza.
2020. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Más valahol élni meg túristáskodni, ugyanaz mint mikor valaki pl hazajön nyaralni, olyankor minden szép és happy, de inkább nem élne itt se hosszú távon, lehet amerikát lassabban unnád meg, de egy idő után ott is elveszne a varázs.
2020. nov. 19. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Ennek ellenére is azt mondom,hogy nem tudnàm megunni. Amikor kint voltam a hotelből csak ,így kimentem az éjszaka közepén sétálhatni Los Angelesbe, viszont hamar rájöttem,hogy nem nagyon jutok sehova gyalog :D

De azok a feelinges utcák , hát még ha csak annyit láttam voltam Amerikából már az is elég lett volna, de szerencsére életem legszebb és legjobb utazásává vàlt.

Egyszerűen tényleg más világ, mondjuk amerre én jártam voltak olyan helyek,ahol annyira nem éreztem magam biztonsàgba, vannak fura alakok ez tény.


Ezeket leszámítva, ha van pénzed biztos,hogy csodás életed lehet ott, gyönyörű és ÓRIÁSI ország!! Sose unnám meg ez biztos!!!

2020. nov. 19. 10:39
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

fú, hát kaptam vagy 20 embettől privat üzenetet, úgyhogy a nagy érdeklődésre való tekintettel itt fejtem ki.


Tehát 11evvel ezelőtt 34 évesen mentem ki USA-ba, azon belül New york.

Nem volt sem vízumom, sem munkavállalóim, sem zöldkártyam, sem állampolgárságom. Se semmim. Egy nagybátyam volt, aki akkor már állampolgár volt és azt mondta majd mindenben segít, ezzel ellentetben ott hagyott a szarban.


Szóval létezik egy olyan fogalom, hogy ESTA. Ez lényegében egy vízummentességi program.

Felmész a honlapra, kitöltöd, kifizetsz valami jelképes pár dollart amivel igazolod magad és keresőképességed, aztán ha jókisfiú vagy, akkor meg is kapod a 90 napos kiutazási engedélyt...

90 napot tartózkodhatsz vízum nélkül az usa-ban... fontos, hogy 90et, nem 91et... vagy 90et és pár órát, mert ilyen esetek már magukkal hozhatják, hogy legközelebb nem engednek be...


Nos egesz New York a bevándorlókra épül... a hivatalos 8milliós lakosu new york nyílt titok, hogy valójában egy 16milliós varos... az az a lakosság felének semmilyen ott tartózkodasi joga nincs...

Főleg spanyol ajkúak, de elenyesző szammal azert vanna oroszok, románok, arabok, magyarok, minden ami szem száj ingere... és bizony rengetegen, ahogy kezdetben en is illegalisan tartózkodnak ott, dolgoznak és elik mindennapjaikat... néha elkapnak 1-1embert, es kitoloncolják, hogy a kvóta meglegyen a szavazóknak... de nyílvan nekik is érdekük, hogy éljen a város... a város márpedig illegális bevándorlókból él.

Én szobafestő mázoló vagyok, megtanultam speci speciális festési technikákat, pl velencei vakolat...

Építőiparban simán el lehet helyezkedni new yorkban, olyan céget kell keresni, akik manhattan, de főleg central park körül vállalnak munkákat...

Ugyanis azokba az épületekbe csak akkor teheted be a lábadat mint cég, ha rendelkezel bizonyos szintü biztosítással...

Vagyis ha te festő mazoló vagy es ki kell festened ott egy lakást az egyik buildingben, akkor az előírhatja neked, hogy remdelkezned kell cég szinten biztosítással ami pl 1milló dollár/év, azert van ez, mert ha pl kiborítasz a lépcsőházban egy vödör festéket es a meregdrága szőnyegpadló megsérúl, akkor nem azon a pár m² en kell cserélni, hanem az egész hazban... mivel hercegeknek, Rotchildeknek, pénzügyi atyaúristeneknek vannakbott lakásaik, mindennek tip-topnak kell lennie...

Így aztán gondolhatjátok, hogy ugyan az a m² amit itthon Jóska Pista lefest 30.000ért, ott nem annyi, mivel valahogy ki kell termelni az adók és a bérek mellett még ezt a horror összeget is... de szerencsére ott csak az vesz lakást, aki meg is tudja fizetni ezeket az árakat... sok buildingben egyébként az is előírás, hogy aki vásárolni akar ott lakást, annak igazolnia kell tudja, hogy aztán tudja is fizetni annak közterheit, felújításait stb stb... szóval nem vehet akármelyik újgazdag akinek pont van annyi pénze egy centralparkra néző lakást a 20.on 40millió dollárért...

Tehát egy ilyen cégnél helyezkedtem el, slusz poén, hogy magyar cég volt, főnök, minden munkatárs magyar volt, szóval az első 5 év alatt nem ragadt rám a folyékony angol, mert semmi szükségem nem volt rá... eleinte $110kerestem /nap, ami egy helyi átlag bolti vagy gyári munkás béréhez képest 30-$40el magasabb, de ugye én feketemunkásként akkor még nem adóztam ilyenek...

Majd később $180/napig jutottam el, kaphattam volna többet is, 200felett, de adózni akartam rendesen, hogy lehessen majd nyugdíj, munka volt dögivel, simán voltak többhónapos periódusok szezonban mikor a hónap 30-31 napján dolgoztunk napi 8-10óraban., szerencsére a legtöbb buildingben házirend van, és reggel 8előtt nincs bent munka, 16órakor pedig el kell hagynod az épületet, szóval azért nem hajtod ki a beled...

Nameg azért nem úgy mint itthon, ahol kapsz festőként egy melót úgyhogy gyorsan megcsinálod, hogy mehess a következő címre... ott ezeknek a milliomosoknak azért látniuk kell, hogy a rengeteg pénzük mögött rengeteg munka van, szóval el kell szüttyögni rendesen, el kell húzni a melót..., ha nem bírod, akkor el kell rontanod szándékosan, hogy aztán kijavíthasd, hogy menjen az idő... amit itthon megcsinálunk 1 nap alatt, azt ott illik elhúzni legalább 2 hetet... és ez nem vicc!

Az asztalosok a legdurvábbak, ők van, hogy hónapokat elszüttyögnek 1-1munkán közben brutális pénzeket bezsebelve... építőiparon kívülről sajnos nagyon nem tudok nyilatkozni, illetve manhattanen kívüli munkákról sem... ez egy teljesen másik világ, de jó szakember mindig kell...

És epítőipar ne ijesszen meg senkit, csajok is vannak szép számmal festőknél, de asztalossal is találkoztam, meg egyéb dekorációs munkakörökben.


Nade visszatérve, hogy hogy mentem ki...

Tehat esta 90napos kimenet, nagybatyam mondta, hogy segít mindenben, ez odaig terjedt, hogy 1 hetet elgettóztam nála, aztan neten néztünk egy albérletet, elmentünk The Bronx legfekább kerülete, megnéztük, 2szoba konyha fürdő, elém tolták a szerződést, havi $1000 rezsivel együtt, aláírtam, nagybátyam letett az asztalra $3000 és elköszönt otthagyott...

Aztan hívogattam, hogy segít e munkat keresni ilyenek... hát a paci nagy facát... semmi neha találkozunk, akkor lefutjuk a kötelező köröket, szia, hogy vagy?... stb... de semmi egyeb...

Melót hatalmas szerencsével találtam, a szomszedom akiről kiderült, hogy magyar cigány, na ő ajánlott be :D

Ma már vannak new yorki magyarok facebook csoportok, fórumok, azért van hol keresgélni mindenkinek...

Tehát ki volt fizetve 3havi kecó, meg volt $600 eletre... az kb semmi... úgyhogy dolgoztam látástól mikulasig... mire letellt a 3 hónap spóroltam $2500, úgy hogy mellette azért költöttem is ruhára, kajára, technikai kütyükre... iphone ilyenek... úgyhogy hülye lettem volna a 90nap végén hazajönni, aztán festő alkalmazottként tengődni akkoriban azt hiszem 100-120.000ft/hó körül...

Vannak akik kijátszák az estát úgy, hogy kimennek 90nap, hazajönnek pár nap, kimennek 90nap és így elnek, de itt bármikor ott a rizikó, hogy egyszercsak majd nem engednek vissza...

Szóval 5 even át tengtem lengtem New yorkban papírok minden nelkül, és gyűjtögettem, hogy egyszer majd hazajövök és kiskiralyjént elek...

5ev utan ismerkedtem meg egy magyar/orosz leszbikus párral, akik eppen házasodtak, na nem egymással, hanem fizetős ferjjel, letettek 25-25000dollárt ket meleg srácnak, hogy meglegyen a zöldkártya... ilyenkor amúgy mindent el kell színészkedni és mindent be kell tanulni a másikról, de bevett szokás a fizetős házasság... ha lebuktok, teged kitoloncolnak, őt lecsukjak, szóval van tetje a dolognak...

Ekkor kezdtem el keresgélni, hogy kene egy feleség, aztán úgy adódott, hogy megismerkedtem egy kínai csajjal, akivel eleinte fizetős házassagnak indult, de mire odáig jutottunk, addigra ténylegesen pár voltunk és szerelem hazasság volt...

Szóval így lett zöldkártyam...

Aztan 4 ev múlva felrekú@t, úgyhogy elvaltunk, de ez egy másik törtenet... nem jöttem volna haza ha amúgy nem mehetnek vissza bármikor... ugyanis ha feketen vagy kint, de hazajössz, nem tudom a naprakész jogszabalyt, de valami 25évre ki vagy tiltva... én 25 evre már így 45fele nem is nagyon tervezek...


Szóval aki ki akar menni, annak kell egy jóadag elszantság, nem árt 3 havi pénz, amúgy en vegig ugyan abban a lakásban laktam The Bronx-ban, aminek évente emelték a díját, most utolsó évben $1800/hót fizettem, ami rengeteg, de ha bevállalod, hogy van lakótársad, stb, lehet ennek a töredéke is... de az is járható út kint, hogy te bérelsz egy lakást, de kiadod a többi szobát, nekem is voltak alberlőim többször is...

Kaja, ha minden nap kesz etelt veszel, akkor etvágyfügően egy napi 30-$75, de ha tudsz magadra főzni és éthordókat cipelni, akkor ezt le lehet vinni akár napi $15re is... ízles és kompromisszumkészség dolga. Havi metró most azthiszem 120-$130 körül van, de megmondom őszintén lövésem sincs, mert az utóbbi 4evben csak bringával és autóval jártam.


Jajj meg egy gondolat, szoval letezik egy new york id dolog, ami olyasmi mint a szemelyi igazolvany, ez igazolja, hogy new yorki vagy, ezt tudjak igényelni az illegális bevándorlók akik tudjak igazolni, hogy ott dolgoznak (mert amúgy adózni tudsz akkor is, ha illegális vagy, jól ki van ez találva, meg adóbevallást is irnak egyesek) csak a többség nem meri igenyelni, pont azért, mert így bekerülsz a rendszerbe és tudni fognak rólad mindent... nem mintha mai volágban a telefonod alapján nem tudnának mindent...

Szóval ha van ilyen new york id-es igazoltatnak, akkor az igazoló okmány, el kell fogadják, így kevesebb az eselye, hogy egy egyszerű igazoltatas alkalmával kitoloncoljanak... amúgy nemgyakori, hogy igazoltatnának, mivel ott az embereknek "jogaik" vannak... ami persze csak egy illúzió, de rendőrök félnek mint a tűztől attól a mondattól, hogy neked jogaid vannak... sokan pl teli hónapokban arról almodoznak, es emiatt meg is ugrik az apple store-ok látogatottsaga, ugyanis üveg lépcső van bent... szandekossag nyoma is felmerül,m akoor te szívod meg de nagyon a pert de ha vízes cipővel bemész az apple storebe, es az üveglepcsőn elcsúszol.m töröd kezed lábad, es ezt esetleg tanúkkal is tudod bizonyítani, hogy velettlen volt, na akkor megnyerted a lottó 5-öst... olyan pert akaszthatsz az apple nyakába, hogy hatralevő életedben csak kókusz koktelt kell szürcsölnöd a tengerparton ;) itthon meg max kiröhögne a biztonságiőr miközben kidob a boltból mert összeverzed a padlót :D

Most hírtelen ennyi jutott ezlszembe a témáról :) gratulálok ha elolvastad :D

2020. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!