Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ha közjegyzős szerződés van...

Ha közjegyzős szerződés van akkor adózik a lakástulaj?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk 1.5 éve a tesómmal. Mindketten lányok vagyunk és egyetemen tanulunk.

A tulaj a másfél év alatt rengeteg dolgot csinált amit nem lenne szabad (havi 3x benéz mondvacsinált okokkal, hogy rend van-e, elromlott a mosógép mert 10+ éves volt, nem hozott újat, 10+ éves kazán elromlott, 6 hónapig nem volt meleg víz)

Mi tesómmal nagyon toleránsak voltunk, nem költöztünk el most viszont szeretnénk mert bezárt a suli, hazamegyünk vidékre.

A tulaj kitalálta, hogy nem adja vissza a kauciót... csak úgy. (30 nap múlva költöznénk, szóltunk időben, semmi tartozásunk nincs, nem rongáltunk semmit)

Arra gondoltunk megfenyegetjük, hogy feljelentjük a navnál de írtunk közjegyzős szerződést az elején.

Szóval a kérdésem: ha van közjegyzős szerződés akkor adózik is a tulaj? Azt hallottam, hogy a közjegyző nem áll kapcsolatban a navval.


2020. nov. 18. 13:22
1 2 3 4
 11/39 A kérdező kommentje:
Rendben van! A szerződés szerint visszajárna a kaució mert minimum 1 évre írtunk szerződést azaz 1 év után ki is költözhettünk volna akár.
2020. nov. 18. 13:45
 12/39 anonim ***** válasza:
87%
És ha feljelented a NAV-nál és tényleg nem fizet adót, akkor mi lesz? Megbüntetik, kap bírságot. De a NAV nem fog a ti visszajáró pénzetekkel foglalkozni.
2020. nov. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
100%
hát ez az..írd meg neki az ajánlott-tértis levelet, és ha nem fizet, menj a szerződéssel a közjegyzőhöz
2020. nov. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
0%

Ezt az adót évente egyszer, egy összegben is ki lehet fizetni.


Továbbá a közjegyzős szerződésbe se tudsz belekötni, mert ráfogja a tulaj a lakás időközbeni elhasználtságára.


Forrás: Én se szoktam visszaadni a kauciót. Ez egy ilyen játszma. Tehetetlen vagy. Vagyis nem, van még a polgári per lehetősége.

2020. nov. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:

14es,

Miért nem szoktad visszaadni? Nem rosszindulatból kérdezem, tényleg érdekel

2020. nov. 18. 14:27
 16/39 anonim ***** válasza:
100%

"Én se szoktam visszaadni a kauciót. Ez egy ilyen játszma" - nekem nem adná vissza valaki a kauciót, mert ilyen kedve van, akkor biztosan tennék róla, hogy legyen mire költenie.

Barátomék laktak egy lakásban, normális bérlők voltak, takarítottak, időre fizettek, nem buliztak, vigyáztak mindig mindenre, aztán jött a tulaj egy nap, hogy ő megemeli a bérleti díjat, de kapásból 70%-kal következő hónaptól. Barátomék mondták, hogy akkor ők köszönik szépen, meghirdetheti újból a lakást, mert így nem kívánnak tovább ott élni. A tulaj mondta, hogy ok, de a kauciót nem kapják vissza, mert neki most azzal kell bajlódnia, hogy új lakókat keres. Nem lehetett rá hatni sehogy, ezért kiköltözéssel elvitték a hűtőt, a tévét és a mosógépet. Mikor átadták a kulcsokat, kérdezte, hogy hova tűntek ezek a dolgok, ők meg megmondták, hogy megvásárolhatja őket 330000 Ft-ért (ennyi volt a visszajáró kaució összege).

Fun fact: a tulaj fenyegetőzött, de a kauciót nem adta vissza sohasem. Barátomék meg meghirdették és eladták az összes cuccot. Gondolom, a tulaj meg vett újat. :D

2020. nov. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
16%

#17 bútor nélküli, nem gépesített lakások


De amúgy járulékos veszteség volt annak a tulajnak az kb., főleg ha volt olyan okosy hogy drága elektronikai termékekkel rendezte be.

2020. nov. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
18, bútor nélküli nem gépesített lakásban is csinálnék olyan kárt, ha nem adná vissza a kauciót, hogy simán rá kellene költenie az összeget.
2020. nov. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%
Én sem igazán értem, hogy miért az adózással akarjátok megfogni. Ahoz nektek közötök se rálátásotok sincs. Ha fenyegetni akarjátok, akkor tényleg sima feljelentéssel fenyegessétek ha nem tartja be a szerződésben írtakat. Annak semmi köze az adózáshoz. Ha igaz is, hogy nem adózik, akkor is max őt b.sszák meg, de ti nem látjátok a pénzeteket. Illetve megfenyegethetitek még azzal is, ha nem adja vissza szanaszét szeditek a lakást, vezetékeket téptek ki a falból, összefestitek a falat, tapétát szaggattok, stb. Ha vannak bútorai, azt is ,vagy azt akár el is adhatjátok. Ha ő így, ti is így. Ha már fenyegetés, ilyenekkel elérhetitek amit akartok, de a NAVval semmire sem mentek
2020. nov. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
0%
#19 eddig még nem történt ilyen, de ebben az esetben az a forgatókönyv, hogy a kauciót igazoltan a felújításra fordítjuk és kártérítési pert kapsz a nyakadba.
2020. nov. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!