Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Feljelentsem vagy ne?

Feljelentsem vagy ne?

Figyelt kérdés

Panellakás első emeletén lakom, alattam a földszinten egy hentes nagyüzem (Dodó, hátha mond ez valakinek valamit). Ez nem is lenne baj, de élhetetlenné teszik a lakásunkat. Primitív, tuskó emberek dolgoznak itt. A főnökük egy idegbeteg állat, aki egész nap ordibál a munkavállalókkal. A munkavállalók a rekeszeket úgy vágják a földhöz, de így napi 20-30-at minimum, mintha nem lenne holnap. Már reggel 5-től kezdődik a napi terror. Jönnek a teherautók, beállnak az ablakom alá és nem elég a rekeszes történet, de ordibálva tudnak csak ilyenkor beszélni, tedd ide ezt, tedd ide azt, vigyázz rá te hülyegyerek, vágd már oda le, stb, de ilyen milliós decibelen. Minden áthallatszik amit csinálnak és idegösszeroppanást lehet tőlük kapni. A radiátoron keresztül is hallok minden reteszlevágást, csoda, hogy nem esett még le. Ha jól tudom, kb 20 éve vannak itt. Azóta több bíróságot is megjárt az ügy, de mindig nekik ítéltek, közös képviselőtől tudom, hogy lefizették a bírókat hússal. Egy intézkedést csináltak, hogy nem kezdhetnek reggel 4-kor, hanem csak 6-kor, de zt sem tartják be, és hiába jelentjük be a rendőrségen mondjuk 5-kor, hogy zajonganak, amikor nem szabadna nekik, 6 előtt nem érnek ki és nem ért semmit vagy ki se jönnek. Több lakót is zavar az egész panelban, nem csak az első emeleten, de nem tudunk vele mit tenni. Hallottam rémtörténeteket, hogy a közös képvselő milyen gaztetteket próbált már véghezvinni, hogy eltűntesse őket innen, mind kudarcba fulladt. Saját helyük, nem bérelt. Embertelen körülmények között élünk minden nap 5-18-ig.

Van értelme feljelenteni őket, vagy csak a költözés lehetséges? (amit nem engedhetek meg magamnak és nem is lehetőség számomra jelenleg egy jódarabig)



2020. nov. 18. 15:21
A kérdező szavazást indított:
Jelentsd, ez nem maradhat így!
Felesleges pénzkidobás
46 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Összefogni többi szomszéddal, és a jegyzőnél kell birtokvédelmi eljárást kérni.

Nálunk most egy kocsmát zárattak be így a közelben.

Anno ezeket csak úgy lehetett megnyitni, hogy hozzájárulást kellett kérni a szomszédoktól.

Na valószínű anno ez kimaradt...

2020. nov. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A dunaújvárosi Dodó?

Ezt lobogtathatod, én a helyedben kinyomtatnám:

[link]

Ennek a határozatnak a megléte is igazolja hogy már volt gondja az ott lakóknak a zajjal.

2020. nov. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#2 igen, az. Hasznos ez a link :D

#1 Igen, semmi hozzájárulás nem történt, az előző lakók is emiatt költöztek innen el, mert már nem bírták. Nekünk meg nem volt választásunk a rossz anyagi helyzet miatt, olcsó volt és kellett a fedél a fejünk fölé. Rákérdzek megint a szomszédoknál, de pesszimistán állnak hozzá, mert már kétszer is próbálkoztak, sikertelenül.

2020. nov. 18. 15:40
 4/13 A kérdező kommentje:
Tehát ahogy látom megbüntették pár ezer forintra őket. Csodás. Semmit nem ér. Amikor ezt kifüggesztették, akkor már itt voltunk amúgy.
2020. nov. 18. 15:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A határozatban benne van a maximális zajszint, és az is hogy ennek átlépése esetén egymillió forintig büntethetik őket.
2020. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ja igen, már csak mérni kéne tudni valahogy a hangerőt. Bár szerintem az az 1 milka sem csapná falhoz őket.
2020. nov. 18. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a bizonyítás része a kérdéses.

Azért mondjuk havi szinten már földhöz vágná őket az egymillió :)

Mindenesetre én állandóan rájuk hívnám a rendőröket mikor zajonganak, ezt a papírt kinyomtatnám, és már a telefonba mondanám hogy van nálam egy határozat a zajszinttel kapcsolatban, hogy komolyan vegyenek.

2020. nov. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, köszi :)
2020. nov. 18. 16:10
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Szervalj dobozban levo csotanyokat.

Csotany ridikulbe bedob. Uzletbe bemesz,vmi alibi vasarlast csinalsz(ha nem tudjak,h jelentgetted oket) es kiejted a csotanykaidat. Ezt eljatszod tobb napon at.


Szervalsz doglott patkanyt,doglott allatokat es azt is az uzletben elrejted. Antsz-nek lefotozod es elkuldod. Vajon oket is lefozetnek? Van ott olyan dolgozo,akinek a munka a hobbi es nem tudjak lefizetni semmivel....


Kutyaszarral bekened a kirakatat alul ,kevesbe eszreveheto helyen.


Amugy meg mennyibe kerulne egy szigeteles a lakasodra,hogy ne halljad oket?


Vagy ,minden dolgozojuk be van jelentve?


Vmi ismidet nem tudod felvetetni oda es belulrol tonkreteszi oket.

2020. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nébih ellenörzés is remek pl.
2020. nov. 19. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!