Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jövőre lakást szeretnék...

Jövőre lakást szeretnék vásárolni. Hangszigetelés szempontjából inkább tégla (4 emeletes) lakást kellene vennem igaz ?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm panelban él és azt mondja néha falra mászik a hangoktól.

A tégla falaknak jobb a hangszigetelésük igaz ?



2020. nov. 18. 17:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobb a tégla.
2020. nov. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Jobb a tégla, de az újépítésű lakóparki lakásoknál alaposan járd körbe!


EGy ismerősömék most állnak perben a kivitelezővel! A hálószobájuk fala gyakorlatilag MINDEN hangot úgy átenged, mintha a szomszéd bent lenne a hálószobájukban....

Na most képzelheted.... :-s

2020. nov. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A tégla is lehet nem megfelelő. Attól függ, mennyire figyeltek oda az építéskor és mennyire spórolták ki a hangszigetelő anyagokat. Általában kispórolják, mert ezek plusz kiadások és nem is foglalkoznak vele. Szinte házanként változó.
2020. nov. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is téglában lakom, ~50-es években épült talán és vannak olyan helyek, ahol baromira átszűrődnek a hangok, szóval gyakran kénytelen vagyok füldugót használni alváshoz.
2020. nov. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Ha tehetős vagy, akkor inkább atombunkert építtess magadnak, valahol a préri közepén. NEM vicceltem! Garantált, hogy nem hallasz semmi olyat, amit nem szeretnél! Városi környezetben úgy viszonyulnak egymáshoz az emberek, mint az állatok, - magasról tojnak arra, hogy téged már délben kényszerzubbonyban visznek-e "nyaralni", csak azért, mert egyszerűen nem hajlandóak arról tudomást venni, hogy a Föld nem egyszemélyes! Az áramellátás mehet alternatívban addig, amíg nem kell bezárkózni, - és még így is független! És ha áram van, minden van - a vizet kivéve! Az épületgépészeti zajok ellen meg egyszerűbb fellépni, mint az állandóan csörömpölő, sikoltozó, zenét dübörögtető állatok random hóbortjaival szemben!
2020. nov. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ytongból épült sorházunk szomszéddal közös fala is átengedett minden apró zajt. Gyakorlatilag ugyanaz volt, mint amit a kettes leírt. A hálószobánkban minden egyes neszt hallottunk a szomszédtól és gondolom ő is hallott tőlünk. Kibírhatatlan volt, el is költöztünk.
2020. nov. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában tégla sokkal jobb. Laktam panelban és két régi(70-es) tégla lakásban. Viszont, az egyik barátom örökölt egy tégla lakást és nagy meglepetésemre jobban áthallatszott a szomszéd mint egy átlag panelban. Szóval, vannak kivételek is.
2020. nov. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tegla. 5.,2. Kerulet. Cigok ne legyenek a hazban es viszonylag vsend lesz
2020. nov. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
65%
#2 -> TeZkó-tégla... AGyagtakarékos!
2020. nov. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Panel is, tégla is van sokféle. És nyilván nem mindegy kikkel, hol laksz.


Laktam egy tégla lakásba, évekig semmi gond nem volt, pedig mellettünk újszülött volt, maximum néha hallottuk este sírni, de alig hallatszott át.


Aztán új lakók jöttek, azok meg folyton ajtót csapkodtak, dörömböltek, de szó szerint a nap 24 órájában, valamelyiknek lehetett valami testvére/ismerőse aki mindig ott lógott mert olyankor zengett a ház. És hirtelen minden áthallatszott.


Sok ismerősöm lakik tégla lakásban, akár régi, akár új, borzalmasan áthallatszik minden.


ÉN laktam olyan panelban, ahol életemben nem hallottam semmit, maximum ha porszívóztak de azt sem zavaróan.


Mostani panelban ahol lakom, ott szintén minden hallatszik. Bent vagyok a szobámban és hallom, ahogy a felettem lakó hugyozik és csobogtatja bele a vízbe, de úgy, hogy füldugóval, vagy fejhallgatóval a fejemen is olyan, mintha mellettem végezné a dolgát.

2020. nov. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!