Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Jövőre lakást szeretnék...

Jövőre lakást szeretnék vásárolni. Hangszigetelés szempontjából inkább tégla (4 emeletes) lakást kellene vennem igaz ?

Figyelt kérdés

Az ismerősöm panelban él és azt mondja néha falra mászik a hangoktól.

A tégla falaknak jobb a hangszigetelésük igaz ?



2020. nov. 18. 17:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
85%

Nyár végén költöztem panelból téglába. A panelt utáltam. Nem lett volna rossz, ha kulturált szomszédok laknak az ember alatt illetve felett. Én is csatlakozom a téglapártiakhoz, itt kimondhatatlanul nagyobb a nyugalom, de ez leginkább a szomszédaidtól függ. A panelban zajos cigányok laktak alattam és egy Mekk mester fölöttem (ott a két oldalsó szomszédot egyáltalán nem hallottam például). Most egy 5 szintes téglaházban lakom legfelül, az alattam lévő lakás üres, szóval csak a két oldalsó szomszédot hallom. 4 lakás van egy szinten. 1 szobás lakásokról van szó, tehát az én szobám (ami nappali és háló egyben) az egyik szomszéd fürdőszobájával és a másik szomszéd (háló)szobájával van közös falon. A fürdőből mindig hallom a WC leengedését, a víz zubogását meg a falnál matatást (egy srác lakik ott egyedül, egyébként csendes). Másik oldalt egy harmincas pár, időnként trappolnak meg dübörögnek este (néha 10 után is), például a lábverést elég jól lehet hallani. Kicsit idegesítőek, de alapvetően kulturáltak, nincs üvöltözés például soha. Lényeg a lényeg, itt is lehet azért hallani a szomszédokat, de a panelnál - tapasztalatom szerint - jobb. De tényleg attól függ szinte minden, hogy milyen szomszédaid vannak.


#10 Panelban én is sokszor hallottam a hugyozást-csobogtatást, maradandó emlék. :D

2020. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
0%
Vagy inkább nyugisabb környéken keresni házat.
2020. nov. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!