Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogyan lehet felkészülni erre...

Hogyan lehet felkészülni erre az új világra, amit a Covid hoz magával?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a spanyolnáthát ha alapul vesszük, körülbelül még 20-30 évig visszatért és nagyon úgy néz ki ez a covid is sokáig velünk lesz és akár minden évben el lesz játsza ez a kijárási tilalom. A világ már most is sokat változott, rengeteg mindenki csődbe ment vagy afelé tart, pl. most olvastam hogy a kedvenc divatmagazinomnak is ez az utolsó lapszáma, a koronavírus miatt ment csődje, de tucatnyi bolt volt ahol vásároltam itt Pesten és már nem tudott újra kinyitni. Azok az emberek akik a turizmusból, vendéglátásból, divatiparból éltek már nem tudnak megélni, de még a szolgáltató összes iparága mint a fodrász, kozmetikus, zongoratanár, tánctanár, szinte minden, amihez emberekkel kellett foglalkozni és többnyire kihagyható szolgáltatás, nem állami ügyintézői munkakör, azok is egyre jobban mennek csődbe és ez az egész pár éven belül lerántja az egész gazdaságot, hisz ha az embereknek nincs pénze, nem tudnak vásárolni. Rászoknak az otthonülésre, otthonfőzésre, nem vesznek már nyáron se utcán szenvdicset, azok akik most a plázákba csinálták a karácsonyi dekorációt, azok is csődbe mentek, hisz most voltam a plázába, nincsenek kirakva...nem is ragozom, de szerintem a vírus több embert érint mint akit nem és csak idő kérdése, hogy ezen emberek elszegényedése magával rántja azt is, akinek eddig viszonylag stabil volt a munkahelye. Most még vásárolnak bőszen az emberek, de én már látom, hogy szinte kezdenek háborús állapotok kialakulni. Az országok ellátási láncai már most is kezdenek bezárni. Az utazásnak szinte annyi, nem csak most, nyáron se fog már visszaállni az ami régen volt. Úgy érzem egy hosszútávú, tartós, gyökeres változás alakul éppen, csak az emberek még nem fogják föl. Ti hogy készültök föl erre az egészre? ilyen dolgokra gondolok, hogy:

amíg vegetál a gazdaság, a régóta halasztott házfelújítást elkezditek, mert később már sokkal nehezebb ás dárágább lesz minden? vagy megcsináltatjátok a fogaitokat, ha eddig ezt is halasztottátok? lefogytok? szelektáltok otthon és átnézitek mi az mire szükségetek lesz és mi az amire nem az új világrendben? átálltok arra hogy mindent otthon csnáljatok és ne vegyetek igénybe szakembert (pl. ha eddig varrónővel varratatok fel egy nadrágot inkább megtanultok varrni?)szakmát váltotok a régi helyett? stb....



#tzioh
2020. nov. 19. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Követem ha nem baj, érdekes kérdés.
2020. nov. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Én már régebb óta ezen töprengek, mint a legtöbben, ugyanis már 2019-ben követtem a wuháni vírus alakulását és elborzasztó volt a tehetetlenség látványa.


Egyelőre bízzunk benne, hogy a vakcinák hatásosak lesznek és magunk mögött hagyhatjuk ennek a pandémiának az emlékét is.


Viszont ha bebizonyosodik, hogy nem működik, arra az esetre van egy nagyon jó vállalkozási ötletem, melyet érthető okokból nem osztok meg itt.

2020. nov. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Várhatóak újabb pandemiák, akkor is ha ez éppen lecseng. Összességében egy zártabb világra kell felkészülni, ami talán épp megmenti a világunkat, hiszen a tömegturizmus elég durva tempóba váltott az elmúlt években, talán fenntarthatóbban indul majd újra.


Én továbbra is jól keresek, sőt, több lehetőségem van mint előtte, mert az online tanácsadás, tréningek, oktatás, stb. még hatékonyabbak mint előtte élőben.


Viszont egy jelentős mennyiségű embernek komoly gondjai lesznek, és nyilván ez nyomot hagy majd mindenkin.

2020. nov. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is előre "félek". Amit a környezetemben látok, az nagyon nem jó. Rengeteg vedéglátóst, szakácsot ismerek és jópár kávézó-bolttulajdonost. Eléggé döglődnek és amíg tavasszal a többségük kitartott és 1 alkalmazottat sem küldött el (még fizetést is kaptak), addig most már többen is fontolgatják, hogy pár embertől muszáj lesz megválni.


Az előző munkahelyemről is rengeteg embert elküldtek.


Jelenleg egy webáruháznak dolgozom, de érezni, hogy egyre kevesebbet rendelnek az emberek és nem érezni a karácsony előtti vásárlási lázat, mint tavaly. Ami érthető, rengeteg embernek bizonytalan a megélhetése.


Sokan felélték a tartalékaikat is az ismerettségi körömben, szóval nagyon tré a helyzet. :(

2020. nov. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
online shop-ot nyitottam, egyenlore jol mukodik.
2020. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
én is érzem, hogy egyelőre sokan még költekeznek, de azok akik még tudnak árulni, érezni fogják a kereslet jelentős csökkenését pár éven belül, nem lesz elég fizetőképes kereslet. Talán az online tanácsadés, képzés is még azért működik, mert még van rá tartalék, még pörög egy kicsit a gazdaség, csak lassabb ütemben. De túl nagy az a tömeg, akik elszegényednek és ez mint mondtam mindenkire hatással lesz, azokra is akiknek most egyelőre jól megy. Tulajdonképpen az embernek ingatlanra, élelmiszerre, orvosságra és néhány alapholmira van a legfőbb szüksége, minden másról le fognak mondani, túl sokan vannak, akik nélkülözhető dolgokkal foglalkoztak, sajnos nem lehet mindenki földműves vagy orvos.
2020. nov. 19. 13:41
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan ilyenkor vesznek fel hiteleket, mert vagy kaját kell venni valamiből vagy csak simán nem akarják majd lejebb adni az életszínvonalat, amit megszoktak. Onnan viszont nem nagyon lesz felállás.
2020. nov. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez még egy ismeretlen terület, hisz folyamatosan megyünk bele, így új dologokat tanulunk, változtatnunk kell benne, stb.
2020. nov. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A válasz megint ugyanaz, tanulni kell nyelvet, szakmát, informatikát, sajnos nincs más lehetőség...
2020. nov. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelnek a válaszok, követem
2020. nov. 23. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!