Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Zajongó szomszéd, mit lehet...

Zajongó szomszéd, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok


A fölöttünk lakó minden egyes nap kalapál, fúr, bútorokat húzogat. Ez borzasztó, főleg hogy közvetlen fölöttünk csinálja baromi hangos. Hétköznap kb 9-10 körül kezdi, itthonról dolgozok én is és párom is és nem lehet úgy normálisan koncentrálni semmire. Este kb 7ig nyomja végig.

Szombaton (pl ma is) 8 óta kalapál, vasárnap is ez szokott lenni.


Egyszerűen nem bírjuk kipihenni magunkat párommal. Már fáj a fejem tőle rendesen minden nap.


Az lenne a kérdésem hogy van erre bármi jogszabály hogy milyen időintervallumban lehet így zajongani?


Szolni azért nem szóltam még mert 1.”csak” albérlők vagyunk 2.felmenni nem tudunk szólni mert a folyosón a kapu kulcsra van zárva minden emeleten 3. gondolom nem hatja meg az embereket az hogy a másik nem tud pihenni...


Ezért érdeklődöm mit tennének ti egy ilyen helyzetben?


Nagyon köszönöm.



2020. nov. 28. 08:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az első lépés akkor is az, hogy szólni kell neki. Ha "csak" albérlő vagy, akkor is vannak jogaid. Sok esetben ha normálisan szólunk az embereknek, akkor meglepően normálisan tudnak reagálni.
2020. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak mint írtam felmenni se tudok mert le van zárva a folyosó azon része.
2020. nov. 28. 09:12
 3/12 A kérdező kommentje:
És nem fogok ott ácsorogni amíg talán kijön :D
2020. nov. 28. 09:13
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Csengője csak van valahol... o.O Vagy írsz neki a postaládájába egy cetlit, hogy beszélni szeretnél vele.
2020. nov. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Értem hogy fázol attól, hogy nyíltan konfrontálódj, de akkor mit vársz, itt mit mondjunk? Eleve kizársz minden lehetőséget a kommunikációra. Nem tudsz felmenni, meg nem fogsz ácsorogni. Akkor így jártál, hallgatod a zajt és eszed a kefét.
2020. nov. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csengőrerosszul vannak kiírva a nevek. Megnezem a postaladat. Koszi
2020. nov. 28. 09:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Tévesen van a köztudatban, hogy a csendháborítás időponthoz kötött! Már régóta nincs így. A csendháborítást a 2012. évi II. tv. 195 §-a szabályozza:


"195. § (1) Aki lakott területen, az ott levő épületben, vagy az ahhoz tartozó telken, tömegközlekedési eszközön, továbbá természeti és védett természeti területen indokolatlanul zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát, illetve a természeti vagy a védett természeti értéket zavarja, szabálysértést követ el."


Ezen felül az adott épülethez tartozó házirend is szabályozhatja mikor mit lehet, és mit nem, már napra (pl csak hétköznap) vagy időpontra lebontva. Szóval jó lenne tudni, hogy állandóan csinálja, vagy éppen csak felújítja a lakást!

Elsőá körben mindenképp beszélnék velük.

2020. nov. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi felso szomszedunk dobolt (elektromos dob, de a fodem duborgott). Irtunk neki egy rovid udvarias levelet, hogy mi vagyunk az also szomszedok, milyen zajokat hallunk, es megkertuk, hogy probaljon lepeseket tenni ezek csokkentesere. Bedoptuk a postaladajaba.


Mukodott! (Meglepodtunk:) )

2020. nov. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szólni kell neki. Amúgy mióta van így? Ha csak felújít, az nem tart örökké, de ha nagyon bele kell nyúlni a lakásba, nem pár nap, ha hosszabb ideig tart és állandó a zaj, azzal már kell kezdeni valamit, esetleg házmester, közös képviselő is bevonható.
2020. nov. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. #5 értem mit mondasz de akkor ezek szerint te kiallnal a kapuba reggel 8tol este 7ig hatha kijön valamikor? Érdekes


7-es köszi szépen az infót. Ezt nem tudtam.

Nem tudom hogy felújítás folyik e ott. 2019 nyarán koltoztunk ide és néha néha akkor is volt ilyen zaj de nem rendszeresen. Az utóbbi egy két hónap az ami elviselhetetlen,tudom ez itt lényegtelen de dolgozok és tanulok is, baromi fárasztó és akkor még a hétköznapi zajongasert nem is szólnék pedig nagyon zavaró, de legalább hétvégén hagyna pihenni. Nem értem miért kell 8kor kezdeni szombaton meg vasárnap de olyan is volt hogy 7kor mintha bútorokat huzogatott volna, szoval katasztrofa.

2020. nov. 28. 09:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!