Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit mondanátok ilyenkor a...

Mit mondanátok ilyenkor a lakástulajnak?

Figyelt kérdés

A párommal összeköltöztünk albérletbe. Megtaláltuk a környék egyetlen lakását, ami minden szempontból megfelel nekünk (számlaképes, tágas, nem konvektoros, olcsó, szigetelt) és minden hónapban időre fizetünk mint a kisangyal. Koronavírus elején volt, hogy több havi lakbért odaadtunk előre, hogy ne kelljen az idős tulajnak idejönni.

Fél évig nem volt melegvíz, aztán elromlott a kazán, leszakadt a redőny, mindent türelmesen tűrtünk, de szóltunk azonnal.

Az utóbbi időben a tulaj elkezdett olyan dolgokba beleszólni amihez szerintem nincs köze:

-miért tartok seprűt az erkélyen, tegyem el azonnal (azért, mert nagy az erkély, azzal sepregetem, de nem hoznám be a kinti seprűt)

-miért teszek kaspós növényt a polcra (kaspóba van, nem folyik ki belőle semmi, mert tetszik)

-ne terítsem ki a szőnyegeimet az erkélyre, mert neki nem tetszik (de ha takarítok, akkor szellőzik és nincs útban a szőnyeg, kb 1 órára terítem ki)


Lényeg, hogy sok olyan dologba beleköt ami nem rongálja a lakást de ő azért beleköt.

Már havi 3x látjuk, úgy jön hogy nem szól, beleköt mindenbe stb. Ezzel minket az őrületbe kerget. Rendesek vagyunk, fizetünk, nem sumákolunk, nem cigizünk stb. Jó bérlők vagyunk.


Eldöntöttük, hogy leülünk beszélni vele.

Mit mondanátok neki a helyünkben?


2020. nov. 30. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy kötöttetek egy szerződést, amiben vállaljátok, hogy a lakást eredeti állapotában adjátok vissza, mikor kiköltöztök (ez kb minden szerződésben benne van), jelenleg viszont az életvitelszerű, normális élethez hozzátartozik, hogy szellőzteted a szőnyeget, növényt tartasz, stb...

Ezzel lehet próbálkozni, de sajnos nekem inkább az az érzésem, hogy passzív agresszív módon akar titeket eltávolítani onnan, és nem akarja a szemetekbe mondani.

2020. nov. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%
Normális esetben ilyesmikről nem lehet tudomása, hacsak nem távcsővel, kamerával figyel. Ilyesmit nem lehet szabad szemmel, az utcáról látni, főleg a szekrényt. Jelentsd fel a személyiségi jogaid megsértéséért, illetve kukkolás gyanújával. Tán még a hálószobában is van kamerája, nem tudhatod.
2020. nov. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Musztafa Kebab ***** válasza:
4%
Ne fizessetek neki és cseréljetek zárat! Ti vagytok otthon, ha ő szemét legyetek ti is azok vele, mert meg kell büntetni érte!
2020. nov. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Musztafa Kebab ***** válasza:
4%
A rossz embereket keményen nevelni kell!
2020. nov. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Úgy tűnik, precízek és korrektek vagytok. Ezt elvárjátok tőle is. Igen, ezen a szinten mindkét oldalról létezik olyan, hogy elvárás. Gondolom minden hivatalos, úgyhogy amikor leültök erről beszélni, a szerződés mellé írhattok egy mellékletet így utólag, amibe egyező akarattal rögzítitek az egymás felé támasztott igényeket és kikötéseket, a magam részéről azt is bele tenném, hogy a jövőben kizárólag előre bejelentett időpontban jelenhet meg revíziót tartani, ha szükségesnek érzi. Persze fennáll a lehetőség, hogy nem sikerül megegyezni, de nyilván neki is fontos, hogy ott legyetek. Kaucióval mizu?
2020. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Az erkelyrol leeshet a szonyeg vki fejere es baleset lesz belole v halal. A tulaj uli le. Mashol is tiltva van az ablakoarkanyra pakolas.


Virag: a szekrenyt felti.


Varatlan jovetelek. Biztos a cigizes ellenorzese. Beszeljetek meg. Fustjelzo a plafonra. Stb.

2020. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahol fél évig nincs melegvíz, ráadásul ilyen lényegtelen dolgokért b..ogat a tulaj, azt én egyáltalán nem nevezném minden szempontból megfelelő albérletnek.

Nem ülnék le vele semmiről beszélni, keresnék egy másikat, és húznék onnan.

2020. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Goldmund, nagyon jókat válaszolsz mindenhol és a többieknek is köszönöm!

Sajnos az albérlet vidéken van, és számlaképes. A környéken nem találtunk hasonló számlakepes lakást. Albérlettámogatás miatt nekünk ez egy sarkalatos pont. Illetve nekünk rendkívül fontos a korrektség, nem szivatnék meg senkit azzal, hogy nem fizetünk és lelépünk.

Nagyon szívesen megbeszélnénk vele a dolgokat, csak nem tudom hogyan. A tulaj csúnyán szólva kotnyeles öreg bácsi.

A szőnyegek nem nehezek, nem esnek le. A szekrénynek pedig semmi baja, tisztán tartom a kis növénykéket is.

2020. nov. 30. 13:37
 9/11 A kérdező kommentje:

Ja és kettes válaszoló, viszonylag gyakran jön megnézni a lakást (havi 2x) ezért tudja hogy mit hol tartok.

Mi még ezzel kapcsolatban is megértőek voltunk, beengedtük mindig, ezután is beengednénk mondjuk havi 1x.

2020. nov. 30. 13:39
 10/11 Musztafa Kebab ***** válasza:
33%
Jó le lettem 4%-ra pontozva, pedig bölcset írtam. Cigányok úgy beköltöznek albikba, hogy egy fillért nem fizetnek érte már évek óta és lehetetlen őket onnan kirakni. Persze értem én, hogy ha az emberbe gyárilag raktak lelkiismeretet, akkor nem tesz ilyet, de az is érdekes, hogy senki nem ért egyet velem abban, hogy a rossz embereket meg kell leckéztetni. Szóval csak 2 féle ember létezik a farkas meg a birka, de a kettő között senki sincs? Vagy agresszor valaki, vagy birka és odatartja a másik orcáját is? Hol van az az ember, aki nem árt, de ha ártanak neki, akkor visszaadja azt?
2020. dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!