Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Aki panelben lakik, annak van...

Aki panelben lakik, annak van joga ilyen módon zajongani? (Dobolni tanulás, gitározni tanulás metal stílusban, nagy teljesítményű erősítőt üvölttetni, stb.)

Figyelt kérdés

Szerintem nem. Panelba miért vesznek ilyen holmikat az emberek? 21. században digitálisak a hangszerek, a tanulást meg lehetne fülhallgatóval is oldani.


De miért vesz valaki 100w + teljesítményű erősítőt panelba?


2020. dec. 11. 14:54
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Elmeletileg napkozben sem lehet olyan zajjal jaro cselekvest vegezni, ami a te eletminosegedet zavarja (es nem allatrol vagy gyerekrol van szo). Tehat ha valaki fellettem gitarozna reggeltol estig hangfalra kotve ugy hogy a tevet sem hallom, en biztos feljelentenem. Hogy lenne e ertelme azt nem tudom. :D De szerintem biztos van erre szabalyozas.
2020. dec. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Van joga bárkinek 100 W-os teljesítményű erősítőt venni, - eláll az bármelyik sarokban úgy, hogy nem kapcsolják be. Ex-amatőrzenészként írom, hogy attól még viszonyulhat emberként másokhoz valaki, mert zenével foglalkozik. Létezik fejhallgató. Nem muszáj egész nap gyakorolni. De ha bekapcsolja valaki egy órára az erősítőt - a saját hangján, - akkor sem sok értelme van annak, hogy szükségtelenül nagy hangerőn szóljon rajta a hangszer. Lehet ellenvéleményt megfogalmazni, de a hibák sokkal jobban kijönnek, ha visszafogott hangerőn játszunk és a játékra koncentrálva ellenőrizzük magunkat. Véleményem szerint már a színpadon használt vezeték nélküli kontroll megoldásoknál sem a hangerő az elsődleges követelmény, sokkal inkább a testre szabható minőség, a hatékonyság. Azzal meg nincs semmi gond, hogy ha van próbahelység és oda elvonszolja magával az ember az erősítőt, - más kérdés, hogy ma már fejlett ágazattá vált a stúdióbérlés. -Van, ahol még hangszereket is adnak! Fizetsz, bemész, beüzemelitek a technikát, zenélsz, aztán ágyesz-búgyesz, - semmire nincs gondja az embernek a megjelenésen és a költségek kifizetésén túl.
2020. dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
16%
Ember fejhallgatóval hosszú távon fülük sérül
2020. dec. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!