Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Egyedül, vagy más emberrel/...

Egyedül, vagy más emberrel/ emberekkel jobb együtt élni? Milyen pozitív, illetve negatív tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
Én jelenleg lakótárssal lakom egy lakásban, de szeretnék egyedül lakni majd. Szerintem együtt lakni valakivel abnormális dolog, pláne hosszú ideig.. Semmi magánszféra....

2020. dec. 21. 14:41
A kérdező szavazást indított:
Egyedül jobb élni
Más emberekkel együtt jobb élni
33 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig A, 1× albérletben; B, 1× koleszban; és C, évek óta egyedül élek. Ez utóbbi jó, tetszik, mert senki nem szól rám, hogy mit-hol-miért-már.

Ellenben nincs/nem is volt még sosem párom, így 1× szeretné már azt kipróbálni, hogy milyen az, ha van melletted valaki. Az érdekes lenne.(F)

2020. dec. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem nem kellene plusz ember a lakásba, csak teher.. Hogy aztán majd mindig számonkérje, mit hova tettem, hogy ne legyen 1 nyugodt percem se, hogy várni kelljen a wc-re stb.... Idegesítő...
2020. dec. 21. 14:47
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Egyedül élek, és szeretem. Nem kell senkihez alkalmazkodni, és a 4 fal között szó szerint azt csinálok, amit akarok. Senki nem szól bele, senki nem is tud róla. Kicsit olyan, mint amikor gyerekkoromban elmentek a szülők otthonról, és egyedül voltam, és enyém volt a ház.
2020. dec. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Éltem lakótársakkal akikkel tök jó volt együtt élni, aztán olyanokkal, akikkel nem volt bennünk semmi közös és csak kerülgettük egymást, éltem egyedül és most a párommal élek. Nagyon szeretek egyedül élni, de a megfelelő partnerrel sem rosszabb, sőt. Nem nagy a lakás, de 2 fürdőszobánk és 2 hálószobánk van, szóval van hová elvonulni. Mindkettőnknek elég sok énidőre van szüksége, nem vagyunk állandóan egymás seggében, nem kérjük egymást számon, mindkettőnknek megvan a saját kis tere is a közös terek mellett. Össze kell illeni igények terén és akkor nincsenek ilyen gondok. Lakótársakból is ezer féle van, minél kisebb a tér, annál valószínűbbek a konfliktusok, de nekem volt jó élményem is ilyen téren.
2020. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.

Ha egyedül élsz annak egy az előnye (=hátránya is), hogy egyedül vagy.

Nincs kinek elszámolni, nem kell alkalmazkodni, nincs konfliktus, konkrétan azt csinálsz amit akarsz. Ha akarod, pucéron járkálhatsz, hajnalban felhozhatsz egy alkalmi partnert akivel hangosan szexelhettek (már ha nem panelban élsz), nekiállhatsz bármikor főzni, mindig az a zene, tv műsor megy ami neked jó, és még sorolhatnám.

Viszont ugyanez az autonómia a dolog hátranya is. Egyedül fizetsz általános költségeket, egyedül nyúlsz a zsebedbe 100k+ forintért ha hirtelen elromlik egy háztartási géped, és egyedül éled meg a napod nagy százalékában jelentkező érzelmeket (pl ha szomorú vagy este nincs aki megöleljen, vagy ha jó híred van nincs meg az hogy hazamész, és nagy boldogan elújságolod, stb). Ha kaját akarsz, bizony neked kell elmenni venni és főzni, mert nincs az hogy a családom/párom/lakótársam hagyott egy kis sonkát, vagy főzött nekem is a rakott krumpliból. A takarítást se tudjátok felesben megoldani, nincs az, hogy neked épp elfoglalt hétvégéd van, most nem te takarítasz. Vagyis van, de akkor elszalad a ház.

Összességében egyébként attól is függ hogy melyik jobb, hogy éppen kivel élsz. Ha a szüleiddel, akkor nem tudsz érzelmileg és anyagilag leválni teljes mértékben. Megtapasztalhatod a kényelmet, hogy a főzés, takarítás, sokszor az anyagiak nem vagy csak nagyon kis mértékben hárulnak rád, ugyanakkor nem tapasztalhatod meg az önálló élet örömeit.

Ha a lakótársaddal élsz, hozza alkalmazkodni kell, de mint két egyenrangú felnőtt éltek együtt. Ugyanakkora részt vállaltok mindenből, hogy ne legyen konfliktus, önállóbb vagy, de még mindig van akinek el kell számolnod.

Ha a pároddal laksz, nem kell annyira durván alkalmazkodni a közeli viszony miatt (pl járkálhatsz pucéron, szabadon szexelhettek, stb), és mint két önálló, valamennyire mégis azonos ember élitek az életeteket. De kockázatos, mert a kapcsolat végeztével ki repüljön?

2020. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Válasz 5-ösnek :


" Nincs kinek elszámolni, nem kell alkalmazkodni, nincs konfliktus, konkrétan azt csinálsz amit akarsz."


Ezzel teljes mértékben egyetértek.


" Ha akarod, pucéron járkálhatsz, hajnalban felhozhatsz egy alkalmi partnert akivel hangosan szexelhettek (már ha nem panelban élsz) "


Nem szoktam, qrvázni és számomra nem létszükséglet és prioritás a szex. Ha nagyon kell, magamhoz nyúlok és alaposan megmasszírozom a kígyót, de erről is próbálok leszokni, és ritkán csinálom amúgy is.


" Egyedül fizetsz általános költségeket, egyedül nyúlsz a zsebedbe 100k+ forintért ha hirtelen elromlik egy háztartási géped, és egyedül éled meg a napod nagy százalékában jelentkező érzelmeket (pl ha szomorú vagy este nincs aki megöleljen, vagy ha jó híred van nincs meg az hogy hazamész, és nagy boldogan elújságolod, stb). "


Az anyagi része az elég gáz egyedül az tény, meg hogy magam, kell megjavíttatni dolgokat. Az érzelmi része egyáltalán nem hat meg, attól, hogy valakivel nem lakom együtt sülve-főve, ugyanúgy járhatok emberek közé, társaságba, haverokhoz stb...


" Ha kaját akarsz, bizony neked kell elmenni venni és főzni, mert nincs az hogy a családom/párom/lakótársam hagyott egy kis sonkát, vagy főzött nekem is a rakott krumpliból. A takarítást se tudjátok felesben megoldani, nincs az, hogy neked épp elfoglalt hétvégéd van, most nem te takarítasz. Vagyis van, de akkor elszalad a ház. "


Eddig is magamnak végeztem a kaja bevásárlást, meg a főzést, én nem akarok cselédet, nem szorulok rá és valaki ne azért keressen párt magának, hogy a cselédje legyen.


" Ha a lakótársaddal élsz, hozza alkalmazkodni kell "


Nos igen, ez nem megy nekem egyáltalán....

2020. dec. 21. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!