Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Rossz vagyok, ha nem fizetek...

Rossz vagyok, ha nem fizetek a lépcsőház takarításért?

Figyelt kérdés

4éve élek egy 16lakásos házban, és ezidő alatt mindig a földszinten élő idősebb nőnek fizettünk a lépcsőház takarításért és karbantartásért. Az utóbbi egy évben nagyon elhanyagolta a munkát, hetente kétszer 20perc alatt kisepregetett, és annyi. Felmosva fene tudja mióta nem volt, a korlát ragad a piszoktól. Két hete esett kb 2centis hó, de azt sem seperte el. A második emeleten egy hétig nem volt világítás, végül én szereztem létrát, és kicseréltem az izzót.

Legutöbbi alkalomkor mikor bekopogtatott, hogy kérje a takarítási pénzt, megtagadtam tőle, és azt mondtam, hogy nem fizetek olyan szolgáltatásért amit nem teljesít. Azóta rólam pletykálnak a szomszédok, hogy sóher vagyok, és nem adok pénzt egy idős asszonynak.



2020. dec. 25. 20:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem vagy az.
2020. dec. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Hát moss fel te, aztán kopogtass be az öregasszonyhoz, hogy MOST van igazán feltakarítva, és kéred a takarítási pénzt.

Aztán nézd meg, hogy millen pofát vág.

2020. dec. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Fel is mostam az emeletemen, vettem dosmestost, mindent, és fél óra alatt aprólékosan kitakarítottam. Ezt ezután is megcsinálom majd hetente kétszer, persze csak a saját emeleteten, és inkább nem fizetek a semmiért havi 7ezret.
2020. dec. 25. 20:20
 4/23 anonim ***** válasza:
58%

Bocs, beletartozik a takarításba az izzócsere?


Egyébként mennyi pénzről beszélünk, ha szabad megtudni?

2020. dec. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Hogy mi??? Havi 7 ezer????


Mi a legutóbbi albinkban úgy 3 éve havi 800 Ft-ot fizettünk egy csajnak. Rendesen, szépen takarított, de aztán lelépett, mert egy csomóan még ezt sem akarták kifizetni, ő meg érthető módon nem akart ingyen dolgozni.

Na de amiről te írsz, hát az felháborító. Még ha szó szerint a nyelvével nyalna fel mindent, akkor is mire kér el ennyi pénzt? Nevetséges! Én se fizetnék neki, az biztos! Sőt, elvállalnám én ennyi pénzért! Még számlát is adnék róla!

2020. dec. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
47%
...bár gondolom, ez inkább a közös költség összege. Vagy...?
2020. dec. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Havi hét ezer forint minden lakástől. 16 van összesen, de 2 lakatlan. Ígyis majdnem havi 100ezret kalapozik össze a mama, a semmiért.
2020. dec. 25. 20:26
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
és a többiek szerint ez rendben van..?
2020. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Nem sóher az ilyen, hanem gerinctelen szerintem.

Nem így kell intézni. Össze kell hívni a lakógyűlést/kör e-mail, üzenőtábla stb. Ahol kifejted, hogy elégedetlen vagy és javasolnád, hogy cseréljék le a takarítónőt.


De a havi 14x7k nagyon sok, feléből megoldható ez szerintem normálisan is.

2020. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Az sok.

Amúgy mit csináltok, hogy hetente kétszer kell takarítani. Ahol én eddig laktam, ott mindenütt elég volt hetente egyszer. (A hólapátolás az más, de az csak ritkán volt.)

2020. dec. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!