Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hangos lakótárssal mit lehet...

Hangos lakótárssal mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Többen lakunk együtt, külön szobákban.

Az egyik lakó az egyébként rendesen bezárható rácsot folyton becsapja, rendszeresen, az éjszaka közepén, szinte mindig felébreszt vele - ez heti 3 alkalom biztosan van.

Máskor a haverjait hívja el szó nélkül, akiket be se mutat, és piálnak, hangoskodnak, ordít a zene akár a hajnali órákig, 11, hajnali 2, nekik mindegy. Rászóltam már vagy 7-8x, amióta együtt lakunk, néha el is halkul, de kb. 3 hét és újra van buli. Hétköznap is persze. Nekem pedig másnap dolgozni kell, és az is volt már érv, hogy "nekem is, én is 3 órát fogok aludni". Több tucatszor nem is szóltam. Szépen, erőteljesebben, semleges helyzetben (főzés közben), főbérlőnek is szóltam, de pár hét és újrakezdte. A többi lakó se szól rá, de nekik nem is kell korán kelniük, 9 körül, valaki később szokott, így én is jobban tűrném.

Visszahangoskodást nem szívesen vetném be a többi lakó miatt, elköltözni pedig még nem tudok, amíg nem szedek össze elég kauciót, mert a fizetésem a vírus miatt elég rossz most, és a kauciót ugye előre kell fizetni, itt meg kiköltözéskor kapom vissza...

Vannak vele más bajok is, de ez a legsúlyosabb és már kezdem unni, hogy éjfélig felesleges elaludnom szinte, és 4-5 órákat alszok, buli esetén akár kettőt. Már azt is kértem, hogy a szobájában hangoskodjon, az talán nem hallatszik a lakás másik felébe, de ezt se tartja be.

Tudom, hogy az elköltözés lesz a megoldás, de addig mit csináljak, hogy ne keljek és dolgozzak zombiként? Az agyamat nem tudom kikapcsolni, hogy ne ébredjek fel a zajra. A füldugó meg nem hat, max. kicsit, de a dörömböléseket akkor is hallom ("érzem"). Annó diákként lehetett az árukipakolást zombiként csinálni néha, de itt szellemi munkám van, oda kell figyelni. Még nyugis zenét szoktam berakni fülessel nagy hangerőn, ez elnyomja, de a füles a fülemet is, ha álmomban oldalra fordulok (és persze a dobhártyámnak se jó).

Az meg már vicc, hogy a saját filmjeimet, zenéimet fülesen át is túlharsogják, és szintén ordítva "kell" hallgatnom.


Nem lenne full bunkó a lakó, ezért nem is értem, hogy miért nem tudom vele megértetni, hogy túl sok, amit csinál? Tényleg az érdekelne, hogy mit kéne mondani, hogyan?


(Az alkalmazkodj-válaszok ellen :) : a több tucat nem rászólás az volt, és a több éves egész nyugis kolis élet is amellett szól, hogy tudok toleráns maradni, és bár alapvetően zavar a hangoskodás, ott nem akadtam ki a ritka! hangzavarra, de ez a sokkterápia nem a toleranciaszintet növeli...A nem ritka hangzavarra se akadtam ki, mert az nem is volt :D

Azt is tudom, hogy más is keveset alszik - sajnos nem mindenkinek egyforma az alvásigénye, élethelyzete, és az sem mindegy, hogy fáj a fejed, álmatlanság van, te maradsz ébren, a haját szárítja valaki este 11-kor, vagy a szükségtelen buli miatt nem alszol.)


2020. dec. 28. 20:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a tulajdonos részéről is szerződés szegés szaga van.

Köteles biztosítania havi bérleti díjért a nyugodt éjszakádat, hogy ki tudd pihenni magad.

Kérd meg a tulajdonost, hogy hárman üljetek le megbeszélni.

Kell legyen valami házirend.

Ha ez társasházban van, akkor meg főleg van SZMSZ és házirend, amit mindenkiunek be kell tartania.

2020. dec. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Folyamatosan nyúzd vele a főbérlőt, ne csak egyszer szólj neki. Ebből még nem érzi át a helyzet súlyosságát és állandóságát. Hidd el, neki is jobb, ha a nyugis lakó marad, és a balhést kell kidobni, mint fordítva, hiszen ha te mész, a következő lakót ugyanúgy zavarni fogja.
2020. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerencsétlen szomszédok is... én voltam a másik oldalon, borzalmas. Ráadásul a saját lakásom... a szomszédok mit szólnak egyébként? Ha már más nem hat rájuk, a tulajdonosnak szólj, addig meg amíg nem tudsz elköltözni, próbálj ki egy jobb minőségű füldugót éjszakára, én az Alpine Sleep softot használtam, amikor ilyen volt. Illetve az ikeában lehet kapni felakasztható hangszigetelő paneleket.
2020. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, ez jó ötlet.

Házirend van, sőt, az meg "túl" is van szabályozva, mert aszerint az éjszakai vendégre is engedélyt kellene kérni, de ezt se tartotta be senki, ami nem is baj nekem se, ha pár hetente jön csak, és bemutatja, ha találkozunk, és nem szó szerint beköltözteti a haverját, mint most pár hete. Ezt is csak gondolom, hogy már itt lakik ideiglenesen (?), mert nem szólt, én meg (gyakori) vendégnek gondoltam...A múltban is költöztetett már be valakit egy időre, arról a tulaj is tudott, de nem lett semmi belőle, összevesztek egymással a lakók és elment az ember. Bár a tulaj "meglepődött", amikor említettem neki, hogy xy is itt lakik...Érdekes ez a hely, pedig jónak tűnt, és kezdetben nem voltak lefektetve eléggé a szabályok, most meg nem tudnak változtatni... :(

2020. dec. 28. 20:56
 5/13 anonim ***** válasza:
72%

Azért nekik is elmondhatnád, hogy vannak szomszédok is a világon nem csak te, akik szintén pihennének/élveznék az otthonukat. Megnevelték ezeket rendesen vagy olyanok, akik szerint csak ők vannak a világon?

(Elnézést, de nagyon felzaklatott annak idején az ilyen társaság...)

2020. dec. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi, jófejek vagytok, hangszigetelő fal is jól hangzik :)


Egyik szomszéd már szólt rá, de eléggé elpoénkodták, ahogy hallottam, meg én se hallok semmit egyik szomszédtól se, szerintem a lakások közti falak azért jók, és csak a lakáson belül ilyen vékonyak.


A rács csapkodását máshonnan is hallom, de érdekes módon rájuk még nem éreztem, hogy szólnom kéne, talán azért, mert néha csak úgy sikerül nekik, de alapból tudnak rácsot zárni.

2020. dec. 28. 21:00
 7/13 A kérdező kommentje:
És az is vicc, hogy belváros-közeli helyen lakunk, ahol sétatávolságban is vannak nagyon jó bulihelyek, persze békeidőben.
2020. dec. 28. 21:02
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pont ma volt kicsit hasonló konfliktusom. Elkezdtem gondolkodni a dolgon, és arra jutottam, hogy ezek az emberek nem direkt csinálják ezt. Egyszerűen ennyi az értelmi szintjük, nem képesek felfogni az írott és íratlan szabályokat, valamint azt sem értik meg, hogy tevékenységükkel zavarnak másokat. Ebből az következik, hogy nem fogsz tudni mit kezdeni vele, mert agyat nem növezthetsz neki.
2020. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
még fiatal és bulizni szeretne
2020. dec. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as,

Igen, biztosan ez van mögötte, ezt más esetekben is lehet érzékelni az embereken...

De már az is segített, hogy ki tudtam írni és idegenek szerint sem én vagyok a hülye teljesen :)

2020. dec. 29. 17:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!