Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljak hogy a kisebbség...

Mit csináljak hogy a kisebbségiek ne mászkáljanak át a telkemre? Rakjak oda kerítést?

Figyelt kérdés

Van egy hosszúkás telek, amin egy út visz be egy házhoz.



Ezt az utat a tulajdonos és egy szomszéd használja, de neki meg van engedve, így be tud menni, ez már nagyon rég így van.



3 oldalról el van kerítve a telek, vagyis a telken belül a ház körül van kerítés.



Nemrég az út mellett megvettek egy házat, ezen a részen nincs kerítés.



Annyi a lényeg hogy az új tulajok át mászkálnak az útra. Volt olyan hogy a mi kapunkon álltak be, (kinyitotta a szomszéd) oda pakolták le az anyagot. Nemrég egy gyerek ott focizott, rugdosta a kaput, szóltam is neki. Nem nagyon érdekelte.


A telekre is bemászkáltak, bepakoltak, bár ezt tagadják. Pedig látszik hogy le van taposva a fű.



Az út az ő házuk közvetlen hátulja, másképp nem is férnek hozzá csak ha az útról csinálják. Múltkor ott létráztak, nem is szóltam nekik semmit. Az szükséges volt.



De már kezdenek úgy tenni mintha valami közűt lenne. Nemrég annyit láttam hogy 3 ember áll a kapuban, de messziről nem igazán látszódott hogy mi történik. Az említett szomszéd állt a kapuban és beszélgetett a szembe szomszéddal. Szóltam neki hogy tünés, aztán még ő volt megsértődve...



Nagyon keskeny a telkük, szerintem valami 5-10 méter sincs az egész. De a másik oldalon is van egy pont ugyanilyen bevezető út, de arta valamiért nincsenek rá szállva, az elé pakolták a sok hülyeséget mert újítják a házat.



Az út egy kisebb utca hosszúságú, de én csak egy kis részre raknék kerítést. Oda ahol át mászkálnal. A többi részen szőlővel naggyából el van kerítve. Bár azt kiszedhetik.


Ha lekeríteném őket tudnak valamit csinálni?



2021. jan. 5. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
Rajzold le inkabb, nekem nem teljesen tiszta, hogy van egy kapu, es csak azon keresztul juthat be meg a harmadik. szomszed is
2021. jan. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Egy telek, aminek az egyik oldala egy út és egyben a telek határ.

Ez ilyen belső út hálózat. Mert itt a környéken sok helyen nincs kerítés a telek határon. Általában csak szőlősorral van elválasztva.


Én is bármikor átmehetnék a szomszédba és egész messzire jutnék. De itt nem szokás át mászkálni.

2021. jan. 5. 18:41
 3/10 anonim válasza:
20%
Költözz el.
2021. jan. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ők nyilvánvalóan nem tisztelik a határokat, ezért nem lesz más választásod, mint kerítést húzni. Ez a legegyszerűbb és legbékésebb megoldás. Kerítsd el, ami a tied és megszűnik a gondod.
2021. jan. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szóból nem értenek, marad a kerítés.
2021. jan. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Költözz el."


Miért

2021. jan. 5. 18:59
 7/10 qkker1 ***** válasza:
51%
Mozgásérzékelős Gattling, és problem solved!
2021. jan. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2021. jan. 5. 19:37
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kerítés, bár én se értek semmit a leírásodból.
2021. jan. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval az út a te tulajdonod azon szakaszon? Kerítés, az útra meg tegyél kaput lakattal, kulcsot meg adj annak a 2 embernek aki még használja azt, csókolom. Szerintem az újaknak lövésük sincs mi a szitu, te meg csak odamész vergődni. Inkább vigyél nekik egy térképet a telekfelosztással magyarázd el szépen mi a helyzet.
2021. jan. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!