Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit lehet tenni elképesztően...

Mit lehet tenni elképesztően igénytelen lakótárssal?

Figyelt kérdés
Nemrég költöztem össze barátommal (albérletben élünk). A lakótársunk ismerős, barát és lány. Mind 20+ évesek vagyunk. Nem azt mondom, hogy rendmániás vagyok, csupán szeretem, ha alapvetően nincs körülöttem hónapos retek, és nagyjából átlátható a lakás. Én sem vagyok "csodabogár", az íróasztalomon simán összevisszaság van, néha a szekrényemben is. Ennek ellenére ismerem a WC-kefe, felmosó, seprű, mosogatószer fogalmát. Mosatlan edényt nagyon-nagyon ritkán hagyok magam után, maximum a reggeli kávésbögrém, ha nagyon sietek egyetemre/dolgozni, vagy ha lebetegszem, akkor nem szoktam instant megcsinálni. Az említett lányt (és a barátját sem, aki gyakorlatilag itt él) viszont egyáltalán nem hatja meg, hogy a konyhában áll a mosatlan, penészednek az edények, romlott kaja van utána a hűtőben hetekig, hónapokig (amíg valaki más, ált. én ki nem hajítom a p....ba), a haja eldugítja a lefolyót, a szemét halomban áll a szobájában, meg az ajtó előtt... egyszer nem mosott fel, vagy vitte le magától a szemetet. Kib****** undorító, már konkrétan nem találok rá szavakat, és rettentően idegesít. Már kismilliószor lett szólva neki, szépen is, meg indulatosan is, de egyik sem használt hosszú távon, sőt, meg is volt sértődve. Elköltözni most biztos nem tudok, azt már tudom, hogy amint lejár a szerződés, vagy hosszabítunk (kizárólag nélküle), vagy mi megyünk el. Aki hasonló cipőben jár/járt, esetleg adhatna tippeket akár arra, hogyan tudnám ezt "elfogadni", vagy hogyan lehetne változtatni rajta. Esetleg menjek át passzív agresszívba? Már komolyan falnak megyek tőle, hogy akárhányszor kitakarítok, mindig dzsuvás lesz minden, amint megjelennek az albérletben a palijával...

2021. jan. 6. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
fúrd ki onnan ennyi.
2021. jan. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudsz semmit se csinàlni jelenleg.Megvàltozni nem fog.Nekem is volt ilyen lakótársam.El kell költözni
2021. jan. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Amint megjelenik a palijával, az összes romlott ételt, szemetet, mosatlan edényt vidd be a szobájába azzal, hogy ezeket intézze, eleget szóltatok érte.

Meg kell szégyeníteni, hátha használ.

2021. jan. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
amikor még nem laktál ott, ki csinálta meg ezeket a feladatokat?
2021. jan. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az, aki előttem lakott itt...
2021. jan. 6. 22:09
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Sokan el sem hiszik, hogy egyes lányok/nők, mennyire igénytelek tudnak lenni. Kifelé mindegyik eljátssza makulátlan higiénikus kis tündérkét, miközben telibe szarják még a wc körül a falat is.

Ráadásul úgy is hagyják. A konyháról meg a hajszálakról már nem is beszélve. Egy kutyának nem hullik úgy a szőre, mint sok csajnak a haja.

Aki tapasztalt már ilyent, az már lányoknak eleve ki sem adja a lakását.

2021. jan. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem 3man laktok a lakásban+ kb állandó vendég a csaj pasija? Már eleve emiatt kéne szólni a tulajnak, hogy nem 3an, hanem 4en vagytok szinte, gondolom a csávó is használ áramot, megy wc-re meg fürdik, szóval eleve a rezsi magasabb, amit ti fizettek meg utána.

Azért is szólhattok, hogy a csaj rendetlen, felőle km-es kosz állhatna a lakásban, emiatt sok a súrlódás, szóval vagy ő megy vagy ti.

2021. jan. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy alakultak azóta a dolgok? Még ugyanolyan igyénytelen a lakótársad?
2021. ápr. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már nem lakik velünk szerencsére.. :D
2021. ápr. 6. 16:56
 10/10 anonim ***** válasza:
56%
A lakástulajdonosnak mondd el a problémát, javasold h dobja ki, és keress másik lakótársat a helyére.
2021. ápr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!