Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Nagyon nagy bunkóság, ha...

Nagyon nagy bunkóság, ha egyáltalán nem állok szóba emberekkel az utcán?

Figyelt kérdés

Budapesti vagyok, és régebben mindig megálltam, ha szóltak, de 99 százalékban csak pénzt akatzak tőlem tarhálni, vagy eladni valami baromságot. Namost egyrészt nincs apróm, mert szinte mindent kártyával fizetek, másrészt ha minden kéregetőnek adnék, akkor nem maradna pénzem. Ezért mikor jönnek oda felém hogy 'elnézést kérhetek segítséget' már feláll a hátamon a szőr, hogy na megint valami kéregetők, ezért csak nézek előre, mintha nem hallanám és megyek előre.

Szerintetek ez nagyon helytelen viselkedés?



2021. jan. 8. 15:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
nem
2021. jan. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%

én is hasonlóan reagálok mindig ezekre

aztán valaki még fel van háborodva

vicces

2021. jan. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, Pesten ez az alap túlélési ösztön. Én az ilyeneknek csak mondom, hogy nem, kösz és lassítás nélkül továbbmegyek.
2021. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy megyek, mintha levegő lenne az illető!


Legyen az tarhás, vagy közvéleménykutató, vagy bárki!


Az a kevés, aki _valóban_ pl. tájékozódni szeretne, annak messziről látom az arcán - persze neki megállok.

2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Végül is annyit megtehetnél, hogy legalább megrázod a fejed vagy felvonod a vállad, vagy "bocs, sietek". Nem kell megállni, csak úgy menet közben.
2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát, semeddig nem tart odaböfögni egy választ, és az se biztos, hogy kunyerálni akar, vagy valami más dolog miatt szólít le.
2021. jan. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Igazatok van, hogy nem biztos, hogy tarhálni akar, csak ugye ezt így előre nem lehet megállapítnai sajnos:(


Ami a választ illeti, sokszor azért nem válaszolok egyáltalán semmit, mert félek, hogy akkor tovább fognak győzködni.

2021. jan. 8. 15:49
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Na de azt már nem várom meg :) Most mindegy is, hogy mit válaszolok és igaz-e, de ha a "bocs, sietek" mellett maradok, akkor meg sem állok, úgyhogy nem nagyon tud feltartani. Azért ellenszenves számomra ez a levegőnek nézem dolog, mert ez szerintem előítélet, szóval ha én szólnék bárkihez és levegőnek nézne, akkor úgy érezném, egy kalap alá vesz a hivatásos tarhálós gyökerekkel, az meg nem szimpatikus :)
2021. jan. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
"Bocs, majd legközelebb"-et szoktam mondani gyakran. :) És már ott sem vagyok!
2021. jan. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%
Azért egész jól le lehet szűrni, hogy valaki kéregetni akar vagy csak útbaigazítást szeretne. Ha még nekik se akarsz segíteni, legalább egy bocsi, sietek-et rá lehet vágni, az máris udvariasabb, mint szó nélkül továbbmenni. Az semmiből sem tart, meg se kell állnod végighallgatni.
2021. jan. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!