Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Érdemes 50 km-el messzebbre...

Érdemes 50 km-el messzebbre költözni a munkahelytől, csak azért hogy élhető méretű lakásban lakhasson az ember?

Figyelt kérdés
Melyiket lenne szerintetek a jobb választás? Venni egy nagyvárosi garzonlakást (25 nm), vagy távolabb egy élhetőbb méretű (50 nm) 2 szobás lakást? A garzon 15 percre van a munkahelytől, a nagyobb lakás több mint egy órányira, viszont szebb környezetben helyezkedik el. (Ugyanannyi az ára mindkettőnek) Én attól tartok, hogy a garzon túl kicsi és szűk lenne, és lehet hogy megbánnám azt a vételt, és arra gondolnék, hogy inkább utaznék még +45 percet, de akkor legalább jobban elférnék. Mi a véleményetek?

2021. jan. 9. 10:33
A kérdező szavazást indított:
Garzon
2 szobás lakás
17 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

A bejárás rengeteg idö, stressz meg pénz.

Sokkal okosabb lenne a munkahely közelében venni egy házat, némi hitellele.

2021. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 már így is hitelre venném a lakást. Házra nincs elég pénzem.
2021. jan. 9. 10:44
 3/12 A kérdező kommentje:
A bejárás költségének nagy részet fizeti a munkaadó.
2021. jan. 9. 10:45
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

A munkaadó legfeljebb a kilométert fizeti, de minimum ugyanannyi, amit közben az autóra kell költeni, és a bejárás is elég megterhelö, meg reggel-este egy óra plusz idö, amíg nem vagy otthon.

Pár évig csináltam, nem éri meg.

2021. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb lakást választanám.

Írtad, hogy szebb környezetben van.Tapasztalatból mondom, hogy a munkahely is változó.Lehet, hogy 1-2 év és máshol leszel.

Az otthon az a hely, ahol élni fogsz.

Ha most megveszed lehet, hogy nagyon sokáig ott élsz.Ha később szeretnéd eladni,azzal sem lesz gond.Egy jó környéken lévő szép lakásra könnyű vevőt találni.

2021. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgáld meg a környékét mindkettőnek, esetleg érdeklődj helyiektől. Ha nem azért kell a nagy lakás, mert pl. család meg gyerek van, ami eleve döntő tényező, akkor azt nézd, mennyire élhető az adott hely.


Nem mindegy, hogy az ablakoddal szemben egy másik ablakon bámulnak-e be, vagy esetleg zöldterületre néz. Nem mindegy, van-e erkély. Nem mindegy, lakik-e kiccsalád az épületben. Jár-e hozzá garázs (ha van autód). És még sok ilyesmi van.


Azt nézd elsősorban, hogy melyik az élhetőbb. Ne a méretet (ha nem alapkövetelmény), és ne azt, hogy milyen messze van a munkahelytől.

2021. jan. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom elképzelni, hogy nincs köztes megoldás
2021. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 nincs, mert a két város között csak kisebb falvak vannak, ahol csak kertesházak vannak, de nekem arra nincs pénzem.
2021. jan. 9. 18:16
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy kis faluban egy kertes ház nem drágább, mint egy városban egy lakás
2021. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt, ahol én élek, drágább.
2021. jan. 9. 22:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!