Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne albérletbe költöznöm?

Figyelt kérdés
Március óta itthon vagyok, amióta bezártak a kollégiumok. Röviden: minden napom szenvedés. Az elején még lefoglalt a tanulás és feltaláltam magam itthon mindenfélével, de már semmit nem tudok kezdeni magammal. Felkelek, csak úgy eltelik az idő és lefekszem aludni. Szinte egész nap egyedül vagyok, alig találkozom és beszélek emberekkel. Itt nincsen semmi, tehát tulajdonképpen nem lehet menni sehová sem. Még egy séta sem olyan mint egy nagyobb városban, vagy valami szép környezetben. Már megpusztulok attól, hogy itthon ülök, csend van, sehol senki és semmi, soha nem történik semmi. Pszichológushoz is járok már ezek miatt (depresszióm alakult ki). Nem fűzök nagy reményeket a folytatáshoz, szerintem a következő félévünk is online fog indulni, ugyanúgy nem fogok tudni visszamenni a kollégiumba. Emiatt azon gondolkozom, hogy albérletbe mennék az egyetem városába, akkor velem egykorú egyetemistákkal laknék, ki tudnék mozdulni, legalább elmehetnék vásárolni, dolgoznék stb., egyáltalán látnék embereket. Viszont ez értelemszerűen pénz. A szüleim nem támogatják az ötletet, így magamnak fizetném és minden pénzem el is menne rá (kb. 500ezer). Félek, hogy nem találnék munkát, amiből később fizetni tudnám a költségeket.
2021. jan. 9. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
Előbb keress munkát, albérletet mostanában siman találsz.
2021. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kényelmesebb otthon maradni és tanulni. Neten keresztül is láthatsz elég embert.
2021. jan. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem kényelmesebb és neten keresztül sem látok senkit.
2021. jan. 12. 12:27
 4/10 anonim ***** válasza:
Van pl. viber video chat, de csomó más is, en annyira nem ismerem. Offline meg tényleg rengeteg van. Miért nem kényelmes otthon?
2021. jan. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nincsen kivel videochatelnem vagy bármely módon tartani a kapcsolatot.

Nem kényelmes otthon, tulajdonképpen azért amit leírtam.

2021. jan. 12. 12:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Online tanuláskor is beszélsz emberekkel, hívhatnád valamelyiket szabadidőben is.
2021. jan. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Online tanuláskor sem beszélek emberekkel. Nem nagyon vannak élő óráink és nem is vagyok jóban a szaktársaimmal.
2021. jan. 12. 13:35
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáltál velük jóban lenni? Gondolom lány vagy, írjunk viber nevet felhívsz?
2021. jan. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Először mindenképp el kellene kezdened dolgozni, hogy megalapozd az albérlet árát.

Nem tudom melyik városban és milyen egyetemre jársz, de egyes helyeken a kollégiumokba van lehetőség most is bejelentkezni, csak vannak feltételei. (Ennek mindenképp nézz utána.)

Hamarosan startol a tavaszi félév, akkor biztosan kevesebb időd lesz ezen rágódni. Próbáld meg magad otthon lefoglalni, ha nincs más lehetőséged. Sportolj valami, olvass, sorozatozz, találj valami új hobbit, ami érdekel. Én például nagyon sokat időzök a konyhában az online oktatás óta... sütök, főzök, ami végül félig egy életmód váltással is társult.

Miért nem vagy jóban a szaktársaiddal? Nem alakítottál ki barátságokat amíg nem online volt? Vagy esetleg már online kezdted? Mert akkor is számtalan lehetőség van. Szeptemberben én már teljesen online kezdtem gólyaként, mégis rengeteg új embert ismertem meg pl. messengeres egyetemi csoportoknak köszönhetően. Sokukkal találkoztam is, időnként össze is járunk, kajálni, iszogatni vagy társasozni is akár. Ha nem is vagy az egyetem városában alkalmanként el tudsz oda menni, akkor legalább az utazás is kimozdít és találkozhatsz szaktársakkal is.

Szerintem túlságosan rá stresszelsz arra, hogy egyedül vagy. Használd ki jobban a lehetőségeid.

2021. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi! Passzív félévre fogok menni, tehát szüneteltetem a tanulmányaimat és elmegyek dolgozni, elköltözöm. Ezt láttam a legjobbnak, sőt igazából más lehetőséget nem is nagyon láttam. Már az egyetem sem jelentett sokat számomra (inkább csak teher és szenvedés volt a jelenlegi helyzetben), illetve nem találtam olyan munkalehetőséget sem, amit mellette tudnék végezni és fedezné is a költségeimet. Én itthon már tényleg nem tudtam mit kezdeni magammal, egyáltalán nem kötöttek le az ilyenek, hogy takarítás, főzés, sport, hobbi, olvasás. Minden nap sírtam és idegeskedtem, rosszul éreztem magamat és úgy voltam vele, hogy én ezt így biztosan nem szeretném folytatni.

Amúgy már harmadéves vagyok, tehát bőven az online oktatás előtt kezdtem és volt alkalmam megismerkedni a szaktársaimmal. Szimplán senkivel sem alakult ki komolyabb baráti kapcsolat, a vírustól függetlenül egyáltalán nem szoktunk beszélgetni vagy találkozni sem. Nem csak nekem ilyen a kapcsolatom velük, hanem igazából az egész szakra ez jellemző, nem tudnám megmondani mi az oka. Nálunk még a köszönés se nagyon divat, jegyzeteket sem szoktunk megosztani egymással, közös szakos messenger csoport is halott stb., tehát mintha közünk sem lenne egymáshoz.

2021. febr. 2. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!