Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van olyan aki már megtapasztal...

Van olyan aki már megtapasztalta az olyan hideget mint a -40 fok például Novoszibirszkben? Milyen élmény volt?

Figyelt kérdés
2021. jan. 9. 17:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%

-110fokban is voltam többször,igaz,csak rövid ideig.Nem izzadtam.

Konkrétan mire gondolsz az élménnyel kapcsolatban?

2021. jan. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem. De gyerekként olyan éjszakákra Zalában emlékszem a 80-as, 90-es években, amikor -30 -hoz közelített a hideg. Na ott megdolgozott hajnalban a sparhelt a konyhában a melegért :)
2021. jan. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Például, hogy tényleg már olyan hideg, hogy nincs is különbség a -10 és -40 között érzékelhetőségben? Aztán olyanokat is mondanak, hogy a szemgolyóra kell vigyázni mert megfagyhat a felülete? Hasonló egyszerű dolgok.
2021. jan. 9. 17:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
90-es évek végén voltam Norilskban... az az 5 nap életem legnagyobb kínszenvedése volt minden tekintetben.
2021. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

"Aztán olyanokat is mondanak, hogy a szemgolyóra kell vigyázni mert megfagyhat a felülete?"


És HOGYAN lehet "vigyázni"???? Kiszeded és zsebreteszed vagy hogy?

2021. jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Szemnél nem tapasztaltam ilyet(legalábbis nem vettem eszre).Viszont fémet nem célszerű megfogni,mert könnyen fagyási sérülést okoz.

A -110nél először van 1 -60fokos aklimatizáló kamra,onnan a -110be belépve érezhető a különbség.

2021. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Életem leghidegebb pillanata az volt, amikor éjszaka megcsodálhattam a sarki fényt a norvégiai Karasjok-ban. Akkor -29 fokot mértünk és veszettül fáztunk, és bár érezhető volt némi különbség e között és teszem azt a -5 fok között, nem lehetett annyira érezni.


A szemgolyósat nem tudom, hogy honnan vetted (ettől még lehet igaz), ilyen hidegben a végtagok védelme sokkal fontosabb. Tripla zokni és vastag kesztyű a minimum.

2021. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
-20 a Mecsekben, itthon, de azt is két féle módon tapasztaltam meg. Nagy és szinte semmilyen pára tartalommal. Ha száraz a levegő -20-nál, akkor az elviselhető. A páratartalom erősen növeli a hidegérzetet. Minél kevesebb a pára a levegőben, annál kevésbé érzed azt hidegnek. Amikor történt a - 20-as dolog, akkor éreztem igazán a különbséget: mentén egy olyan részen ahol nagy volt a pára, és fáztam mint a dög, utána voltam egy olyan részen ahol nem volt akkora a pára, és egész tűrhető volt.
2021. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem valos valasz, elnezest. Csak arra pelda, hogy a hoerzet es a celsius fok nem feltetlenul egyenesen aranyos.

Angliaban gusztustalan hideg tud lenni plusz fokokban is. Plusz 8 fokra mondtak barataink, hogy ilyet minusz 20-ban ereztek Stockholmban. Tengerparton nagyon eros magas paratartalmu szelben. Tobb ruha volt rajtam, mint valaha, es a hideg bekuszott csontig.

2021. jan. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

-20 fokban voltam tavaly télen a szlovák hegyekben, hajnalban indultunk, akkor talán méghidegebb volt. Nem éreztem különbséget az itthoni néhai - 1 néhány és a - 20 fok között. Bár, 7 ágra sütött a nap, aláöltözetben és egy polar pulcsiban voltam. Kabátban izzadtam rendesen...

Szóval, ha ez a kérdés, én nem érzek bizonyos fok alatt/felett különbséget.

2021. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!