Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Elegendő egy beltéri klíma...

Elegendő egy beltéri klíma egy lakás fűtéséhez?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodunk, hogy a mostani gázos fűtést kiváltanánk klímás megoldással. Utána olvastam a témának, de egyértelmű válaszokat nem kaptam. Lakásunk 6 helységből áll, középső folyosóról nyílik az összes, itt szeretném a falon elhelyezni. Abban a helységben, ahova nem történik befúvás, nagy hőfok különbségre lehet számítani? Tapasztalatokat várnék :)

2021. jan. 12. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Lakásokban nem tudom, a munkahelyemen van ilyen fűtős klíma, de állandóan probléma van vele. Talán lakásnál van másnak jobb tapasztalata, kíváncsiságból figyelem még a kérdést.
2021. jan. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A meleg levegő nem terjed jól, így minél tagoltabb a lakás, annál több klíma kell a fűtéshez. A folyosóról egy klímával biztosan nem fűtesz be 6 helyiséget, ha valami csoda folytán mégis sikerülne, a folyosón lenne 26 fok, a szobákban talán 20 fok. Szakember a látottak alapján tud biztosat mondani, így távolról annyit mondanék, helyiségenként egy beltéri kelleni fog, ezek pedig jó elhelyezés esetén a folyosót is melegen tartják. Fordítva (egy nagy klíma a folyosóra és az majd fűti a szobákat) felejtős.
2021. jan. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Nem, csak a baj van vele.
2021. jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Egyetlen klímával, főleg, ha az a folyosón van, nem fogod tudni mind a 6 helyiséget felfűteni. Én alapból mellőzném a klímával való fűtést, max. átmeneti időszakban (tavasz, ősz) lehet jó.
2021. jan. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
max egy garzonlakas futesehez lenne eleg szerintem
2021. jan. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Az egészen biztos, hogy egy klímával nem lehet befűteni a 6 szobát. (Mint ahogy 1 radiátor sem lenne elég.) Érdemes felhívni egy klímaszerelőt, aki felméri az adottságokat és javaslatot tesz arra, hogy hova érdemes tenni klímát. Én egyébként csak klímával fűtök nekem nincs vele problémám.
2021. jan. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!