Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit tennétek ilyen helyzetben?

Mit tennétek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Egy sok lakásos társasházban élek egy kis tetőtéri lakásban. A szembeszomszédban egy házsártos öregember lakik, aki a fűtést úgy oldja meg, hogy kinyitja a bejárati ajtaját résnyire, és a lépcsőházból beáradó meleggel fűt. Alapvetően ezzel nem lenne gond, mert semmi közöm hozzá (bár igen alacsony a rezsi, pláne úgy, hogy egy 35m2-es lakásról van szó, amit kb. 3 percnyi fűtéssel én befűtők, márha szükséges, mert ha nincs brutál hideg, akkor nem is kell, mert beleheljük, plusz sütés, fürdés, vasalás közben elég hő termelődik, nade mindegy..), viszont ezzel párhuzamosan olyan irdatlan "vénember szag"(minden pejorativitás nélkül) árad ki, és terjed szét az egész folyosón, lépcsőházban, hogy egyszerűen be tudna hányni, akinek gyengébb a gyomra. Azért is van ez, mert elég gyatrán van kialakítva a lépcsőház, nincsenek ablakok, nincsen semmiféle szellőzőnyílás. A legközelebbi szellőztetésre alkalmas rész az alattunk lévő szint folyosójának a végén található ajtó. Szóval eléggé megáll a levegő és a szag.

Nem tudom, hogy kéne ez ellen tenni, engem nagyon zavar. Biztos vagyok benne hogy a többi szintünkön lakót is zavarja, csak gondolom ők sem tudják mit lehetne tenni. Nyilván odaállni és megmondani a bácsinak, hogy "ne hagyja nyitva az ajtaját, mert kijön a büdös", így nem kéne.

Elég kellemetlen mikor jönnek hozzánk vendégek és első megjegyzésük miután beértek hozzánk, hogy "mi ez a ku*va büdös a folyosón?"


Valakinek valami használható ötlet?


Egyébként tavaly egy olyan próbálkkzásunk volt már, hogy név nélkül, a lakást nem megjelölve, burkoltan megkérve kiírtuk a lépcsőház faliújságára, hogy "legyen szíves ne a folyosóról fűtsön, aki magára ismer, stb..", de azon kívül, hogy másnapra eltűnt az a kiírás, változás nem történt.

De biztos tudja a bácsi, hogy ludas, mert ahogy meghallja, hogy valaki van a folyosón, zárja is be az ajtót. Ha elmentek, kinyitja. Rafinált az öreg.



2021. jan. 19. 13:15
 1/10 A kérdező kommentje:

Mielőtt jönnének a trollok és a bunkók...

Nem, nem ez a legnagyobb gondom az életben, és igen, éppen unatkozom és van időm feltenni ezt a kérdést. :D



Köszönöm a használható válaszokat. ^^,

2021. jan. 19. 13:16
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Oda kell szarni a küszöbére.
2021. jan. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Hát ha a beszélgetés nem hat, akkor marad a jó öreg airspray.

Vannak olyanok, amiknek a tartója a falra szerelhető. Na azokat fel kell szerelni a plafon sarkához, időzítőre beállítani, meg valami erősebb illat-fahéj,forralt bor stb.

2021. jan. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

Hát itt csak 2 dolgot tehetsz.

1. Beszélsz a bácsival, megkéred, hogy ne a folyósóra szellőztessen, mert a lakásból kiáradó szagok megállnak a folyóson, és büdös van.

2. Telerakpd a folyosót szagelszívókkal, vagy illatspraykkel. Van olyan ami elemmel működik, és löveli ki az illatot időzítve.

2021. jan. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mondd azt neki, hogy a házba bementek idegenek, és aki szellőztetett épp, bementek hozzá és elvitték abból a helyiségből, ahova közvetlen a bejárati ajtó nyílik a nő táskáját, akármit.

Mondd, hogy nektek is épp nyitva volt az ajtótok, mikor a szinten hallottatok valakiket, először nem gondoltál rosszra, kinéztél, teljesen idegenek voltak, mikor megláttak, rögtön elmentek. Mondd, hogy legyen óvatos, inkább soha ne hagyja nyitva az ajtaját.

2021. jan. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég nagy szám van, legalábbis az ilyen helyzetekben biztos hogy határozott és őszinte vagyok. Átkopognék az öreghez és válogatlanul kiosztanám, majd felszólítanám, hogy lakóközösségben megengedhetetlen, hogy az emberekre engedje a bűzét.
2021. jan. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Na micsoda kreatív ötletek is vannak, köszi. :D


Hát 6-os sajnos én ehhez nyápic vagyok.

2021. jan. 19. 14:46
 8/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarsz cserélni? :D

Nálunk rendszerint amikor dumálnak a folyosón az öregek, mindnek nyitva az ajtó és olyan szagok áradnak be a lépcsőházba hogy vallatni lehet vele. Leggyakoribb az égett kajaszag vagy csak szimplán a zsírszag, akkor ilyen büdös kölniszag is előfordul.

2021. jan. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát nem is tudom melyik a rosszabb...:DD
2021. jan. 19. 18:35
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
ha kinyitja az öreg, akkor odamész, becsukod jó erősen, de előtte kedves hangon mondod, h "véletlenül kinyílt az ajtója kovács bácsi! becsuktam, nehogy kihűljön a lakása! igazán nincs mit! "
2021. jan. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!