Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ilyen nettó bérrel ennyi...

Ilyen nettó bérrel ennyi hitelt bevállalnátok egy jó környékért?

Figyelt kérdés
420 a nettóm jelenleg +31.000 cafetéria, illetve 3 havonta bónusz, ami a 3 havi fizetésem 8%-a (nem fix, de 4 év alatt csak 2x nem sikerült eléreni hozzá az eredményeket). 138 ezer lenne a hitel törlesztője biztosítással együtt, de cserében egy megyeszékhely (Debrecen) egyik legjobb kertvárosi részén élhetnék. 7 millió Ft megtakarításom van, aminek egy része örökségből van. Kicsit félek belevágni, de lassan 30 éves vagyok és már nagyon pocséklásnak érzem az albérletet. A családom próbál meggyőzni, hogy amíg nincs férjem/gyerek(ek) addig ne ugorjak ekkora hitelbe, vegyek inkább minimális hitellel egy garzont, ha saját otthonra vágyok. Nekem viszont mindig is nagyon tetszett ez a környék és a kinézett ingatlan áron alul eladó (igényes bútorzattal, háztartási gépekkel). Ti hogyan döntenétek?
2021. jan. 21. 20:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Én venném megfelé, amíg más meg nem teszi.
2021. jan. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
12%
A családodnak igaza van.
2021. jan. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
97%

Tehát vennél egy garzont, amit ha gyorsan kell eladnod, valószínűleg buksz is rajta, csak azért, mert a szüleid ezt mondják, és közben még azt is hagyod, hogy megvegye más a kinézett házat?


Ha fix a munkád, nem fog emelkedni a törlesztő, és tényleg ez az a hely, ahol élni szeretnél, akkor mire vársz?

2021. jan. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
12%

Nyugati civilizációkban nem szokás venni. Bérelni divat. Bármi történik, tudj elszakadni a büdös keleti Debrecentől.


De ha ott a puccos kégli, borítékolható h ott halsz meg

2021. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
86%
A nettód 1/3-a a hitel, ráadásul még mindig marad egy átlagosnál jobb nettód élni. Szerintem sima ügy.
2021. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

Az attól függ, hogy a megtakarításod belemegy e a lakásba.

Ha a vásárlás után nem marad annyi tartalékod, ami minimum 6 hónapig elég, hitel, rezsi, megélhetésre, akkor elég kamikaze húzás.

Az sem mindegy mennyi ideig fizeted a hitelt.

Én inkább egy olcsóbb lakást néznék és esetleg később egy költözés.

2021. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%
Mennyit fizetsz most albérletre?
2021. jan. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%

A saját álmaidat èld ne a szülők akaratát!

Ha cdak 35 èvesen lesz családod akkor mèg 5 èvig albèrletre fogsz költeni kb 6 milliòt. Amivel a hiteledet is fizethetnèd èppen. Keresem a logikát de nem találom. Ha család lesz akkor meg van egy kèsz otthon amivel már nem kell szenvedni csak törleszteni.

Vannak esetek amikor az ember jobbam teszi ha megy a saját feje után. Ez szerintem az az eset.

Sok sikert!

2021. jan. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

#4 Nem áll szándékomban elszakadni a "büdös keleti Debrecentől", így a válaszod felesleges.

A többieknek köszönöm! Nem azért gondolkozom a kisebb lakáson, mert a családom azt mondja, hanem valamilyen szinten van igazság abban, hogy jelenleg nincs szükségem családi házra. Most is társasházban élek és nem egyszerű a szomszédokat hallgatni non-stop, emiatt sokkal szimpatikusabb a kertváros. Ennek viszont ára van, 15 évre venném fel a hitelt. (29 éves vagyok)

2021. jan. 21. 20:58
 10/27 anonim ***** válasza:
84%
Én belevágnék. Ha nem teszed meg, később lehet, hogy bánni fogod. Az anyagi háttered megvan hozzá. A vágy tárgya láthatáron belül. Minden adott.
2021. jan. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!