Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ingyen lakhatás a kisebb...

Ingyen lakhatás a kisebb szülővárosodban, lakáshiteles lakás nagyvárosban, vagy albérlet Pesten? A helyemben mit választanál?

Figyelt kérdés

-A szülővárosomban élhetnék abban a lakásban ingyen, amit apukám örökölt mamámtól pár éve, csak a rezsit kellene fizetnem. 80 ezres a város. A lakás nem lenne az enyém, csak benne élnék.

-Van most 4,5 millió ft spórolt pénzem, a családtól kapnék erre max 7-8 milliót ajándékba és felvennék max 5-6 millió ft lakáshitelt, aminek max 40 ezer a törlesztője. Ebből tudnék venni az egyetemvárosomban ahol jelenleg is élek egy számomra okés 1-1,5 szobás lakást 16-18 millióért. 150 ezres város.

-Vagy Pestre mennék albérletbe a karrieremet építeni, mert ott van esélyem a legnagyobb karrierre és fizetésre hosszú távon, de ott albérletben laknék még, mert nem akarok úgy lakást venni, hogy több a hitel, mint az önerő rajta vagy több a törlesztő mint az albérleti díj lenne és akkor inkább gyűjtenék még. Tehát Pesten csak albérlet játszana, mert 12 millió önerővel ott semmit nem lehet venni úgy tudom (igaz?), ha nem akarsz még minimum 15-20 millió hitelt. (Max úgy vennék fel hitelt, hogy nem több a törlesztő mint amit albérletre is tudnék fizetni.)


A családommal ezeket beszéltük meg, hogyha haza költözök akkor lakhatok apa örökölt lakásában ameddig szeretnék, ha pedig lakást akarok máshol akkor ők olyan 8 millió forinttal tudnak beszállni az önerőbe. Első sorban anyagi szempontból kérdezem és hosszú távon. Az életkörülményeket és az elérhető fizetést is vegyétek figyelembe. A válaszodat nyilván indokold kérlek. Abszolút rajtam áll hogy mit választok, ezek a lehetőségeim és a helyzetem amiket leírtam. Az utóbbi időben nagyon ezen jár az agyam, hogy merre tovább.

27/F


2021. jan. 25. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%

Viszalépnék egyet.

Miért is jött a szokásos mantra, hogy csak Budapesten tudsz karriert építeni.

Ez tényleg egy részletes utánajárás után született, vagy 3 év csúszással egyetemről kikerülve az összeolvasott mantra miatt gondolod?

2021. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezdj el munkát keresni, aztán majd látod, hogy hol van lehetőség.
2021. jan. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Ezt ne!


"Van most 4,5 millió ft spórolt pénzem, a családtól kapnék erre max 7-8 milliót ajándékba és felvennék max 5-6 millió ft lakáshitelt, aminek max 40 ezer a törlesztője. Ebből tudnék venni az egyetemvárosomban ahol jelenleg is élek egy számomra okés 1-1,5 szobás lakást 16-18 millióért. 150 ezres város."


1-1,5 szobás, hitelből semmi, főleg HA lesz családod.

2021. jan. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
34%

Lol kajak vannak olyanok akiket csak úgy megajándékoz a családja 7-8 millióval?


Hihetetlen.. :D

2021. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

A 150 ezres "nagyvárost" hanyagolnám, főleg ha az Pécs, és nem Szeged vagy Miskolc.


Szerintem keress munkát Pesten és a szülővárosodban párhuzamosan, és meglátod hol milyenek a lehetőségek, lehet hogy olcsóbb lesz albérletezni Pesten, mint a szülővárosodban (ami a kb. 80 ezer alapján Szombathely vagy Szolnok lehet, nem mindegy melyik).

2021. jan. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Pont a lényeget nem írtad le. Hol dolgozol, mit dolgozol, melyik varosokrol beszélsz?


Nem feltétlenül kell Budapestre menni karriert építeni, de az se mindegy, hogy melyik az az egyetem város, és melyik az ahová haza mennél...


Az is fontos, hogy a szociális csoportod hová köt.


Szoval: adatokat pls!

2021. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

Ha Pécs az egyetemváros, akkor hanyagolnám.


Én Budapesten élek, itt tényleg lehet karriert építeni, rengeteg a munkahely és a lehetőség. Cserébe drágább is minden. Egy normális albérlet a mostani helyzetben 120 ezer plusz rezsi. Ha felvennél 20 milliót 20 évre, akkor lenne ennyi a törlesztőd 10 évre fix kamattal.


Átlag pesti lakótelepen (mondjuk Újpest) egy 35-40 nmes lakást jó állapotban megkapsz már 23 millióért is, ha van 12-13 millió önerőd, akkor nem kell annyira sok hitelt fel venni. (10-11 millió ft-ot)

2021. jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

1. Milyen 3 év csúszás? Honnan tudod mikor kezdtem az egyetemet? Honnan tudod oda járok-e még? 23 évesen kezdtem el ide járni, mert előtte dolgoztam, még előtte pedig kipróbáltam egy totál más szakot, ami nem jött be.


2. Bankban bárhol tudnék dolgozni, de befektetési területen ami még érdekel csak Pesten.


3. Azt tudod hogy egy lakást el is lehet adni, nagyobbra is lehet cserélni amikor jönnek a gyerekek?


4. Ez még semmi, ez a 8 millió is örökségből van. A szüleim ketten együtt 400 ezret sem keresnek. Egy 24 éves haveromnak 15 milliót adott a családja, arra 10 millió hitelt vett fel és úgy vett néhány éve 25 millióért panelt Pesten. Az ő családja sem százmilliomos, csak erősen jómódú, az egész család dobta össze neki ezt is (nagyszülők is). Vannak az országban pár millióan vagy szerencsések, vagy akik nem fizetéstől fizetésig élnek. Senki nem tehet arról hova születik.


6. Szolnok, Szeged, Pest a 3 város, csak nem akartam nevekkel bonyolítani, mert az is válaszolhat nyilván aki nem ismeri Szolnokot vagy Szegedet. Köszi a tanácsot!


7. Igazad van, bocsi. Csak nem akartam hosszabb regényt írni, mert azt meg sokan lusták végigolvasni és kevesebb válasz születik. Pénzügy-számvitel diplomám van és bankban szeretnék dolgozni, vagy pedig befektetésekkel foglalkozni (alapkezelő, tőzsde, ilyesmik). Bankban bárhol lehet karrierem, de szerintem Pesten lenne a legkönnyebb és hosszú távon ott elérhető a legtöbb fizu, befektetésekkel csak Pesten lehet.

Szociális szempontból sok régi barátom, ismerősöm él már Pesten. A családom és a barátaim egy másik része a szülővárosomban. Szegeden szinte nincs senkim iskolai haverokat leszámítva.


8. Köszönöm a választ, ezek szerint jobban utána kell néznem a pesti ingatlanpiacnak, mert az élt a fejemben amit sok helyről hallani, hogy Pesten még a panelok is 30 millióba kerülnek.

2021. jan. 26. 00:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Így már könnyebb válaszolni. 😉


Egy palyakezdő bankos fizetés nem túl sok. Még a fővárosban sem. Ebből albérletet, vagy hitelt fizetni nem jó ötlet.


Javaslom a szulovarost, és ott elhelyezkedni egy nagyobb banknál.

Aztán, ha megerősödtél anyagilag, és lett a cégen belül kapcsolati tőkéd, sokkal könnyebben találsz majd jó pozíciót és fizetést Pesten, azon a területen ami érdekel.

2021. jan. 26. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Kivennék Pesten egy szobát, gyűjtenék még pénzt, és bedolgoznám magam egy HOs helyre, majd leköltöznék Szegedre.
2021. jan. 26. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!