Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Miért tartanak az emberek a...

Miért tartanak az emberek a falubeli pletykáktól?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen hallom vagy olvasom azt, hogy a faluban mennyire elterjedt a pletykálkodás.

Saját rokonságomból is van egy érintett.

Egyik ismerősöm egy megyeszékhelyhez közel fekvő faluba szeretne költözni, mert ott talált egy szép házat, de nagyon bizonytalan, mert egyre csak azt hajtogatja, hogy "mi lesz, ha pletykálni fognak rólam a szomszédok, mert szingli vagyok és egyedül élek".

Tehát nem egy társasági ember, inkább magának való, csendes és nem szeret szomszédolni, egyszóval nem beszélne senkivel a faluból. A bevásárlást is a városban végezné el, tehát elkerülné a helyi falusi boltot (amely a pletykák egyik "gócpontja"), a kocsmát meg pláne.


Az lenne a kérdésem, hogy ha az ember egy olyan faluba költözik, ahol a pletykázás elterjedt, viszont az illető nem akar beilleszkedni a falu életébe/közösségébe, nem jár el a helyi rendezvényekre (búcsú, falunap, stb), nem jár templomba, a vásárlást a városban intézi, magának él, illetve a közeli nagyvárosba jár dolgozni, akkor az miért tart a pletykázástól?

Mi hátránya származik abból, hogy pletykák terjednek róla?

Egyáltalán tudnak róla pletykálni, ha ennyire elzárkózik?


És honnan tudja meg az illető, hogy pletykáznak róla a faluban, ha a szomszédokkal sem szokott beszélni?

Tehát semmi kapcsolata nincs a faluval azon kívül, hogy ott él?



2021. jan. 25. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Nem tartanak. Aki tart, az megérdemli.


Ha nem járok sehova, akkor nincs rólam info. Olyan nincs, hogy nincs info, tehát ki fognak róla találni dolgokat. Így működik a pletyka. Sztori kell, ha te nem adsz, majd csinálnak. De ennek semmi jelentősége. Laktam ilyen helyen elég sokat, keveset beszéltem, sokat dolgoztam. Beszéltek is rólam, de ez engem nemigen érdekelt. Nem is lett a végén semmi.

2021. jan. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves első,


És nem ítéltek el ezek miatt? Mert szerintem a legnagyobb baj a pletykákkal, hogy ugyebár hazugság, amit mások elhisznek és ha negatív (mi más lenne), akkor elítélik az embert. És nem tudod meggyőzni őket, hogy nem igaz, de kapod másoktól a rosszindulatot.

2021. jan. 25. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mit tudok vele csinálni? Alapesetben, aki pletykál az is tudja, hogy kitaláció az egész. Sose származott belőle hátrányom, mert szemembe sose mondtak vagy tettek semmit-
2021. jan. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
64%
Ne költözzön falura, mert az ilyen emberről biztosan ki fognak találni valamit , drogkereskedő vagy homokos vagy bármit ami nem szokványos ő pedig csodálkozni fog, hogy miért néznek rá furcsán a bennszülöttek.
2021. jan. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Ha valaki fél a pletykáktól, ott többnyire van valami önértékelési zavar. Főleg ha ezt már előre kivetíti, ezen gondolkodik és akadálynak látja. Amennyiben ezt nem tudja leküzdeni, inkább ne költözzön egy kisfaluba. Még jobban elszigetelődik és nehéz lesz számára.

Ha elzárkózik még inkább okot ad arra hogy róla beszéljenek.

Ő lesz a 'titokzatos' idegen akiről lehet találgatni. A falubéliek megfogják szólítani kérdezgetni fogják, nem rosszindulatból, csupán kíváncsiságból. Elkerülni ezeket nem lehet, kell ügyeket intézni, a postástól levelet átvenni és ott vannak a közvetlen szomszédok is. Nincs teljes elszigetelődés.

Pletyka van. Tudni kell kezelni.

2021. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Arrol pletykalnak csak akirol lehet.

En falun nottem fel es koltoztek oda olyan emberek is akik nem beszeltek senkivel, nem baratkoztak a szomszedokkal sem. Igy nem is pletykaltak roluk mert azt sem tudtak sokan mi a nevuk.

Arrol nem pletykalnak aki szingli es egyedul el.

En a szuleimmel eltem es szingli voltam sokaig, megse hallottam vissza semmi pletykat masoktol.

Mar par eve elkoltoztem kulfoldre,megnosultem es sokan meg most sem tudjak hogy nem lakom mar ott :)

Sosem voltam ismert ember a faluban. Vannak a faluban nepszeru emberek akik okkal nepszeruek.

Peldaul aki nagyon iszik es olyankor hangos, cirkuszol, azokat mindenki ismeri.Szerintem minden faluban vannak hires alkoholistak.

Aki nagyon gazdag, azokat is ismerik es nalunk is volt nehany ilyen nagyon meno vallalkozo.

Na meg persze par balhes ember akirol beszelik hogy ilyen-olyan dolgokba keveredett vagy aki gyakran valtogatja a partnereit, csalja a parjat, tul nagy korkulonbseg van koztuk, tehat ilyen 20-30 ev, vagy dilis az illeto, stb

Atlag emberrol nem pletykalnak meg arrol sem akit nem ismernek.

Tehat ha odekoltozol az adott faluba, de nem ott dolgozol, nem baratkozol senkivel akkor senki sem fogja tudni ki vagy, mit csinalsz.

Persze ha azt latjak hogy a hazad elott sorakoznak a luxusautok akkor biztos osszesugnak a szomszedok hogy ki ez a titokzatos maffiozo :)

Nalunk meg a polgarmesterrol is vannak pletykak hogy meleg es hogy XY jar hozza estenkent. Ennek ellenere mar legalabb 4szer ujravalasztottak polgarmesterkent es legutobb kihivoja sem volt.

Ezeket en onnan tudom hogy anyam szereti a pletykakat es megvannak az informacios csatornai :DD


Az en eszrevetelem szerint akikrol szoltak pletykak azok tudtak normalis eletet elni, nem akadalyozta ez oket a partalalasban es munkakeresesben sem.

2021. febr. 1. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy idősebb ismerősöm mondta egyszer, "Ha tudnánk mit beszélnek rólunk az emberek, ki sem mennénk az utcára". Nagyanyám csak annyit szokott " Azért van a szájuk hogy beszéljenek". Egy Tari Annamária előadáson azt mondta a Dr. Nő, nagyon jók vagyunk abban hogy véleményt alkossunk olyan emberekről akiket nem is ismerünk, és tanácsokat osztogatni élethelyzetekről, amikről fogalmunk sincs.
2021. szept. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!