Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy lehet kirakatni ilyen...

Hogy lehet kirakatni ilyen albérlőt?

Figyelt kérdés
Egy csendes környéken folyamatos kutyaugatás van, mióta ezek ide költöztek. A tulajdonossal nagy barátságban vannak. Minden hétvégénk arról szól, hogy azt hallgatjuk, ki van náluk. Kutyás albérletként adja ki a tulaj, az előző albérlők 3 kutyával jöttek, de azok legalább barátságosak voltak, ezek nem de a kutyájuk se. Reggel már 7 óra előtt kiengedi a kutyát, hadd szagoljuk az ürüléket meg a húgyszagot. A gyerek nem tud már aludni, ahogy a kutyái trappolnak meg ugatnak. Hajnalban elkezd velük labdázni, azt hallgatjuk, ahogy a kutyák gyűrik a focilabdát, lihegnek, morognak. Mikor beköltöztek, a gyerekem össze akart barátkozni a kutyákkal, még neki állt feljebb, mikor a kutyák majdnem megharapták.Ki se merem engedni a saját házam udvarára mert nem tudom mikor engedi ki a két németjuhászt, amiket egyébként a lakásban tart. Kértük, építsen kenelt ha már ekkora kutyákat tart, de szintén ő ordítozott velünk. Most 2m palát tett a kerítésre, ami rákkeltő. Szagoljuk a cigiszagot, a kutyaürüléket, most már nézzük a palát is. Kilehet ezeket lakoltatni valahogy? Már elegünk van abból, hogy nincs nyugalmunk két takony kölyök miatt

2021. jan. 26. 07:38
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/113 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen házban laktok? Társas házi lakás, vagy mi? Egyébként a települési jegyzőnél lehet panaszt tenni. A többi lakóval kellene összefogni.
2021. jan. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/113 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer olvastam el, de egyszerűen nem tudtam kihámozni, hogy most ez milyen ház?

Kertes, önálló?

Iker?

Társas ház közös kerttel?

Panel?

2021. jan. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/113 anonim ***** válasza:
42%

Sztem ez egy ikerház lesz, de tényleg nem teljesen tiszta. Az opció egyébként annyi, hogy először átmész az albérlőhöz, kulturáltan elmagyarázod neki a problémát. Ezt megismétled egy alkalommal, ha nincs változás. Ha másodjára se történik semmi, megkeresed a tulajt, és nála is eljátszod ezt a 2 kört. Ha továbbra sincs változás, akkor sztem nincs más opció (lehet szomszédokkal összefogni, rendőrt kihívni, jegyzőhöz kimenni, de ezek általában nem hatásosak, senki nem csinál semmit), mint felvenni a kesztyűt velük és idegesíteni őket, aztán remenykedni lehet, hogy majd megunják.


Egyébként ha tényleg ikerház, ez lehet intő példa arra, hogy miért nem szabad ilye típusú ingatlanba költözni.

2021. jan. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/113 anonim ***** válasza:
80%

Nekem sem tiszta, hogy milyen házban laktok. A szart alapvetően össze kell szedni mindenhol, nem tudom elképzelni, hogy a ház közös területén kupacokban áll, ti meg azt szagoljátok.


Egyébként feltételezem a gyereked is csap nem kis zajt, az meg nyilván másokat zavar.


Próbálj meg normálisan beszélni emberekkel és megtanulni együtt élni másokkal, mert nem te vagy a világ közepe.


Az meg alap, hogy először MEGKÉRDEZEM barátkozhat-e a gyerek a kutyával, nem odaengedem megharaptatni, aztán még nekem áll feljebb.

2021. jan. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/113 anonim ***** válasza:
85%

Ha ikerház is, elvileg akkor is külön udvar van.


Amúgy ha kutyás albérletként hirdetik, akkor nem kell ezen annyira meglepődni. Nyilván nem mindegyik kutya csendes. Ezt le kell nyelni.


Ha problémátok van, átmész, elmagyarázod, megkéred, hogy változtasson. A legtöbb esetben ez használ, mi is jártunk így, hogy a szomszéd szerette olyan hangerőn hallgatni a zenét, hogy még a város túlfelén is hallották, de átmentünk (igaz, 2x) és megkértük, hogy vegye halkabbra. És ennek másfél éve! Ha továbbra sem tesznek semmit, akkor megkeresed a főbérlőt a gondjaiddal, hátha tud segíteni helyretenni a albérlőit.


Egyébként egyetértek a 4-es válaszolóval. Meg kell tanulni együtt élni a szomszédokkal. És egy kutyára sem engedjük rá a gyereket barátkozni, mielőtt megkérdeznénk a gazdáját, hogy lehet e.

2021. jan. 26. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/113 Sunshinedoll ***** válasza:
66%

Egyszer minket is leb-sztak, hogy ne hajnali kettőkor labdázzunk a kutyával, holott mi nem labdáztunk vele, a kutyára éjszaka rájött az ötperc és elkezdett játszani magától, a labda meg olyan, hogy pattog és zajt csap...


Mindenesetre érdemes beszélni az albérlővel, hogy próbáljon összetakarítani maga után (bár nem tudom, milyen ember az, aki nem szedi össze a kutyasz-rt), de a kutyát nem lehet megerőszakolni, hogy ne ugasson :D


Az meg, hogy valaki nem barátságos önmagában nem indok arra, hogy valakit kib-sszunk az utcára.

2021. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/113 A kérdező kommentje:
Kertes családi ház, de az udvar szomszédos. Szóltunk nekik már többször is, hogy nem egy kutyafuttató, hanem udvar amiről beszélünk. Hiába szedi össze, az büdös. A tulajdonosnak is mondtuk, hogy feljelentés lesz, egyszerűen figyelmen kívül hagyják, hozzájuk sem lehet szólni. Nehogy én alkalmazkodjak egy albérlőhöz, ez nonszensz, meg ha veszélyes a kutyája, tegyen rá szájkosarat. Rendőrt már hívtunk mikor megtámadta a kutya a gyereket, annyi volt a válasz, hogy mivel nem történt személyi sérülés és a kutya az ö telkén van, nem tudnak mit tenni, ne engedjem oda a gyereket.
2021. jan. 26. 16:00
 8/113 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami osztatlan közös tulajdonú társasház lesz??

Vagy sem.

2021. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/113 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerre írtunk, tehát családi házról van szó.


Magas kerítés a megoldás.

Nálam is ez van.

2021. jan. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/113 A kérdező kommentje:
Próbáltunk már mindent, hogy csend legyen, csontot átdobálni, hátha elfoglalják magukat a kutyák, etetni őket, ezen is persze nekik állt feljebb. A házban is nem tudom elképzelni milyen bűz meg kosz lehet, a tulajdonosra ez sem hatott. Az a válasz, hogy a kutyának kell a mozgás. De a kutya biztos fontosabb, mint a gyerek. Az online oktatásra se tud figyelni a kutyaugatás miatt, levegőzni se tud, mert retteg, hogy egyszer átjönnek a kutyák. Emiatt már rémálmai vannak. Reggel arra kel, hogy 6órakor trappolnak a kutyák, kipihenni nem tudja magát, ez sokkal fontosabb, mint egy gyerek nyugalma. Beszélni nem lehet velük, mert még nekik áll fentebb, vagy ordítoznak
2021. jan. 26. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!