Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Milyen fent élni/tanulni...

Milyen fent élni/tanulni Pesten vidékiként? 19/L

Figyelt kérdés

Idén jelentkeztem 2 egyetemre is Pestről és eléggé frusztrál, hogy igazából életemben jó ha voltam ott 5x és semmit nem tudok szinte a városról. Az ismerőseim nagy része a hozzánk közelebbi Debreceni Egyetemre ment tanulni, de van egy-két ismerősöm akik Pesten vannak de ők teljesen más egyetemen tanulnak, illetve albérletben laknak. Én koliba mennék, ha mennék, de szinte 0 ismerőssel elég nehéz elindulni főleg egy akkora városba és 200km-re az otthonomtól. Aki hasonló helyzetben van/volt mint én, hogy élte meg a felköltözést, milyen tapasztalatai vannak Pesttel kapcsolatban?

A válaszokat előre is köszönöm!:)



2021. jan. 28. 12:05
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
melyviz uszoknak! :)
2021. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha koliba mész akkor nagyon hamar lesz társaságod. Az egyetemen a legegyszerűbb az ismerkedés szerintem.

Én szeretem pestet, nyüzsgő és fura volt anno, hogy mindig nyitva van valami, egy kis bolt, egy gyrosos és hasonlók.

Nyáron a hidak környékei, parkok nagyon népszerűek, sokan vannak. A tömegközlekedés jól strukturált, éjszaka is indul valami óránként, ami elvisz oda ahova menni szeretnél.

Persze figyelni kell, hogy nehogy rossz környékre tévedjünk, de a hiedelmekkel ellentétben a blahán sincsenek minden nap kivégzések. Laktam ott egy ideig, de egy percig nem volt félelemérzetem.


Összességében nagyon szeretem Budapestet, nagyon egyedi és sok gyönyörű helye van. Viszont ma már úgy gondolom, hogy az életemet nem a városközpontban, hanem az agglomerációban képzelem el.

De én is olyan voltam fiatalabbként, mielőtt felköltöztem, hogy "AAAhhh, felmegyünk a rokonainkhoz BUDAPESTRE! :O". Pedig 80 km-re laktam tőle.

2021. jan. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemista éveimet nagyon szerettem Pesten, főleg a koliban. Jó kis társaságok verődtek össze. Ha van, érdemes elmenni gólyatáborba, már ott is lehet társaságot találni, később könnyebb a beköltözés időszaka, ha vannak ismerős arcok.

Sokan utálják a kollégiumokat, de én őszintén nem értem. Persze megvan az átka. Közös mosdó, konyha, mosógép, fülbe csörgő szobatárs, amikor aludnál, vagy ezer egyéb dolog, amiben idegesít valamelyikőjük, de összességében, főleg sok év távlatából én minden túlzás nélkül azt mondom, hogy életem legjobb döntése az, hogy kollégista lettem.

Aztán ahogy kezdtem megunni ezeket az össznépi dolgokat, dolgozni kezdtem, lediplomáztam, egyre inkább zavart Budapest. A közelségét szeretem, de jobban érzem magam az agglomerációban, vidékiesebb környezetben. :)

2021. jan. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Laktam ott egy ideig, de egy percig nem volt félelemérzetem."


A Blaha nekem sem adott félelemérzetet, sokkal inkább nyomasztó. Egy szabály van: senkinek nem szabad megállni, aki odamegy hozzád. Az elején (vidékiként) sokszor megálltam, nem szabad! :S A népligeti aluljáró is megér egy említést.

2021. jan. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt vettem észre, h a vidéki emberek gondolatában pest olyan, mint az úristen paradicsoma. Van metro, 5-10 ezerrel több fizetés, éjszaka mekizés.


Megmondom őszintén ezzel az a baj, h minden vidéki eljön ide pestre szerencsétpróbálni a faluk, tanyák meg üresen rothadnak széjjel. Itt meg már annyian vannak, h mozdulni sem lehet aaz utcákon.


Hidd el, itt sem jobb.

Csövesek, zsebesek, unokázós csalók, kutyaszaros, parkolni sem lehet. Ez a jo???


Amugy sok szerencsét, :'D 26f

2021. jan. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!