Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van itt olyan aki egyedül...

Van itt olyan aki egyedül költözött Budapestre? Hogy oldottad meg, minden simán ment?

Figyelt kérdés
Főleg az albérlet érdekel, hogyan vegyek ki albit amikor még nincs munkám, ki fog kiadni úgy albérletet? Ti ezt hogy oldottátok meg? Nagyjából mennyi pénz kell hozzá?

2021. jan. 29. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Van. Nem ment minden simán. Viszont megvolt a kellő motivációm és így az elém kerülő akadályokat sikerrel vettem.

Alapjáraton munka nélkül necces albit kivenni. Úgyhogy időben az előrébb való. Persze ettől még nem árt azzal párhuzamosan albit is keresni - hogy ne annak hiánya legyen a munkakezdés akadálya. Utolsó kérdésedre választ nem írnék. Egyrészt egyén- és helyzetfüggő. Másrészt elég más, bizonytalanabb a helyzet mint pár éve.

2021. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
Egyedül necces, sok pénz kell, attól függ hol van munkád, milyen a bejárás a munkahelyre, stb. stb. Elég sok részlet kell ahhoz, hogy egyáltalán megérje. Budapest drága hely egyébként.
2021. jan. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Londonnál olcsóbb ahol most vagyok. Ezért nagyon bonyolult, mert nem tudok hetekig albérleteket válogatni meg állásinterjúkra mászkálni... Ráadásul nincs kinél meghúznom magam, szóval hotelszobat kell kivennem szóval se lakcímem amit eladók a munkahelyem, se munkahelyem amit eladók a tulajdonosnak... Fogalmam sincs hogy oldom meg
2021. jan. 30. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod magad bejelenteni valamely rokonodnál, vagy szülődnél, testvérednél? Hotel szoba, biztos?
2021. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Budapesten nem. Családom meg Zalában lakik, szóval nem kerülök sokkal közelebb ilyen szempontból.
2021. jan. 30. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha nincs valahol állandó bejelentett lakásod, akkor az esélyed a 0-hoz konvergál.

Utazz le Zalába, jelentkezz be valahova, akkor még arra is sanszos vagy, hogy a budapesti munkahelyeden kapsz albérlet hozzájárulást.

2021. jan. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
56%
Én ezt pont így csináltam. Kisebb városból költöztem Pestre, egy napra lebeszeltem 4-5 albi megnézését, akkor feljöttem, és szerencsém volt, mert egyből találtam is nekem tetszőt. Kb 2 hét múlva költöztem is. Én nem mondtam meg, hogy nincs még munkám Pesten, úgy valószílűleg nem szívesen adnak ki lakást senkinek. De én azért mertem a "semmire" albérletet kivenni, meg egy kicsit ferdíteni is, mert tudtam, hogy gyorsan lesz munkám. Úgy voltam vele, ha ne adj isten más nem lesz, akkor elmegyek gyárba vagy árufeltöltőnek amíg nem találok jobbat. De szerencsére erre nem volt szükség, 2 hét alatt megtaláltam a tökéletes munkahelyet (ami a korábbi szakmai tapasztalatomba vág). Persze volt tartalék pénzem, illetve nem volt járványhelyzet, akkor rengeteg munkalehetőség volt. Jelenleg nem tudom, mi a helyzet.
2021. jan. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!