Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hol érdemes élni ma Magyarorsz...

Hol érdemes élni ma Magyarországon belül? (Szempontok lentebb)

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Az lenne a kérdésem, hogy a lentebb szempontok alapján hová lenne érdemes költözni Magyarországon belül? (családról van szó, és Budapest kizárva)

-legyen nyugis, zöld területekben gazdag város

-legyen víz a közvetlen közelben (tó vagy folyó)

-legyen lovaglási lehetőség

-legyen nagyon jó oktatás ovitól legalább a középiskoláig. Plusz ha van egyetem.

-jó ha van hegység, hegyvidék a közelben

-legyen jó infrastruktúra

-legyen barátságos város

-fontos, hogy ne legyen sok a cigány (főleg az aljaréteg)

-és fontos, hogy legyenek oktatási, szórakozási lehetőségek kisgyermekesek számára (kiépített játszótér/ház, táborok, stb)

-illetve ami az egyik legfontosabb, hogy legyen helyben vagy közelben kiváló egészségügyi ellátás


Lenéző és menjetek külföldre kommentekre nem vagyok kíváncsi, a válaszokat előre is köszönöm.



#város #vidék #természet #Vízközelben #Víz, tó, folyó #Oktatás, egészségügy
2021. jan. 30. 20:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Tata? Szépnek szép hely. Nyugatra fekszik, a környező városokban van egyetem.
2021. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem város/megyeszekhely pl Pécs, Kaposvár, Eger, Szeged, Debrecen, Székesfehérvár.

Én ezekhez hasonló településekre gondolnék elsősorban.

2021. jan. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Àllítólag Dunàntúlon, Ausztria közelében. Alföldi buta paraszt vagyok. 2 diplomàval. Most épp ponyvàkat festek kamionokra. De legalább van munka.
2021. jan. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
94%

Mit értesz a "kiváló egészségügyi ellátás" alatt?


Magyarországi kereteken belül nem nagyon van olyan város (Budapesten, és egy pár nagypbb városon kívül) amire ezt el lehet mondani.


Ez együtt nem nagyon létezik, legalább egy szempontot figyelmen kívül kellene hagyni, pontozzatok le, ha nincs igazam.


Ja, és, a cigányokat nem lehet nagyon elkerülni, de azt tudni kell róluk, hogy legfőképpen a nagyobb városokban (különösen Budapesten) fordulnak elő, és nme túl csábító a kínálat.


Egy utolsó kérdés, hogy nagyon ragaszkodsz a városhoz, vagy esetleg egy falu is megfelel? (mert akkor lenne egy pár javaslatom)

2021. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
89%

Nyugat-Magyarország

A hegyek miatt jól behatároltad.

Sopron talán.

Bár kérdés, hogy milyen egyetem kell

2021. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%

Budapest. 2. 12. 1. kerület.


Vidéki helyen egyetemi városok.

2021. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igazából falu is szóba jöhet, ha nem túl elhatárolt. Kiváló egészségügy a gyerekek miatt lenne fontos, az sem baj, ha magán intézményekről van szó.

Hegyvidék nem feltétel, de jó ha nincs túl messze.

2021. jan. 30. 20:36
 8/23 A kérdező kommentje:
És köszönöm az eddigi válaszokat!
2021. jan. 30. 20:40
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Győr szerintem jó lenne a szempontjaid alapján. Lovardát nem tudtam van-e, de rákerestem és van. Egészségügyi ellátásról nem tudok nyilatkozni, csak pár éve élek itt és szerencsére még nem volt rá szükségem.
2021. jan. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Tapolca
2021. jan. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!