Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mi a véleményetek Pécsről?

Mi a véleményetek Pécsről?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem aki nem Pécsi!

Kíváncsi vagyok a véleményükre.



2021. febr. 6. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én ott nőttem fel, de már 10 éve nem élek ott.

Szerintem adottságait tekintve egy csodás város lehetne: szép fekvés, gyönyörű környezet, csodás történelmi belváros. DE sajna a város már vagy 20 éve lefele épül: egyszerűen egy közlekedési zsákutca lett, a nagyobb cégek elkerülik, így rengetegen elköltöznek és csak pusztul minden.

2021. febr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyik volt haverom mostmár ott lakik és ott jár egyetemre,nekem alapjába véve tetszik,élhető helynek tűnik.
2021. febr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Egész élhető, szép város :)
2021. febr. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetem alatt és még utána egy darabig laktam Pécsen. Szerintem egy nagyon szép, hangulatos kis város - gondolok itt az épített és természetes környezetre. Nyilván vannak kevésbé szép, nyugis, barátságos környékek is, de hol nem. Szerintem elég sok minden elérhető helyben pl. van azért mindenféle üzlet és szolgáltatás, szoktak lenni mindenféle kulturális programok (mondjuk nekem sokszor picit egysíkúnak tűnt a felhozatal), jókat lehet kirándulni a környéken stb., tehát én azt gondolom abszolút élhető ebből a szempontból. Viszont nekem mindig volt egy olyan érzésem mintha csak az egyetem és az egyetemisták (főleg a külföldiek) tartaná életben... nem tudom, hogy ez azért volt, mert én is egyetemista voltam még, meglehet. Valamint már az egyetem alatt zavart (pl. diákmunkáknál, gyakornoki munkánál is éreztem ezt), hogy azért munkalehetőségek szempontjából nem túl kedvező a helyzet és szerintem annyira nem könnyű elhelyezkedni, pláne ha az embernek vannak elképzelései és elvárásai is. Én ezek miatt költöztem Budapestre és őszintén szólva én szívesebben is élek itt, mert egyszerűen minden téren több a lehetőség és sokszínűbb, gyorsabb, változatosabb az élet. Szerettem Pécsen lakni (inkább egyetemistaként), de már nem költöznék vissza.
2021. febr. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

Az 1-es válaszát akár én is írhattam volna. Ott nőttem fel de elköltöztem.

Lehet hogy egyeseknek nem fog tetszeni amit írok de az én szememben Pécs a magyar Chicago (főleg a keleti városrészek...). Valahányszor ott vagyok az az érzésem hogy ennek a városnak lassan lealkonyodik. Dilettáns és korrupt vezetés vált dilettáns és korrupt vezetést mindkét oldalról évtizedek óta, a munkanélküliség növekszik.

A városközpont ki van rittyentve a vezetők és a turisták kedvéért, de sok-sok éven át ha rossz fele mentél akkor egyszer csak a lerobbant Balokány üdvözölt a cigányputrikkal (nem tudom most mi a helyzet ott).

Mediterrán város akar lenni de nincs egy számottevő strandja (a Hullámfürdő nem az). Ha lenne is ellehetetlenítenék az üzleti érdekek.

2021. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem sok roma ismerősöm van ott. Baranya megye erről híres.
2021. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!