Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Budapestre költözés?

Budapestre költözés?

Figyelt kérdés

Tervbe van hogy pestre költöznék, mert vágyom a városi életre és ahol lakom nincs munkalehetőség se túl sok főleg a szakmámban.


Persze csak akkor keresnék albérletet ha lesz munka.

Mennyi a reális fizetés amiből meglehet élni mondjuk ha rezsivel az albi 120.000ft.



Vagy most a koronavírus miatt ne akarjak annyira pestre menni mert vacak a helyzet?



Barátnőm pár hónap és diplomázik, érdemes azt megvárnom és akkor nem rám marad az egész albérlet stb. fizetése? Szerintetek?


Bármilyen véleményt, tanácsot meghallgatok.


Köszi a véleményeket.


23/f



2021. febr. 13. 23:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy mennyiből tudsz megélni, ha a legváltozóbb tételt (lakhatás) már befixáltad.
2021. febr. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi tartalékod van.

A havi albérleti díjhoz számolj hozzá előre 2 havi kauciót is.


Talán érdemes lenne előre menned és csak egy szobát bérelni, aztán majd barátnőd utánad megy és ketten kereshettek egy közös albérletet. Addigra kiderül, hogy mennyire találtál olyan állást, amire tartósan lehet építeni.

A párom annak idején úgy élt fent Bp-en 4 évig, hogy csak egy szobát bérelt havi fix. 40 ezerért egy családi házban. Fürdő, konyha közös volt, illetve a 3 szoba bérlőnek külön fürdője volt a tulajtól. Nagyon szép, igényes ház volt, neki akkor nem volt szüksége ennél többre. Átmenetileg ez is egy megoldás lehet.


A vírus miatt én nem ijednék meg, mondjuk én Bp. mellett élek és nem Bp-en, de azért fiatalok számára nem annyira veszélyes ez a betegség. Max. arra kell vigyáznod, nehogy az idős szülőkre hazavigyed majd.

2021. febr. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%
Szobat berelj tobbszobas lakasban. Kijossz havi 70-80 ezerbol (berleti dij plusz rezsi egyutt). Bevett szokas Budapesten egyutt lakni ismeretlenekkel. A jobb helYeken kulcsra zarhato a szobad es a 4/6 villamosmegallonal van a lakas.( legjobb kozlekedes)
2021. febr. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonlót tervezek. Korábban már éltem Pesten huzamosabban (5 év). A vírus miatt most visszaköltöztem a szülőkhöz, otthonról dogoztam. Kb. 1-2 hónapon belül költöznék vissza. Lehet találni garzont rezsivel együtt 120 000 forintért, ha magadnak főzöl akkor 35-55 ezer forint között mozog a kaja. Ez a lakással együtt durván számolva 170 000 ft. A legtöbb munkáltató vesz BKV bérletet, arra nem kell számolni. Vannak egyéb életköltségek, hazautazol vidékre néha, vagy haverral megiszol egy sört. Ezt a részét nyilván te tudod, hogy mennyit költenél rá. Ha nem magadnak főzöl, akkor a kaja kb. 70-80-ból hozható ki, étteremben van napi menü, az olcsóbb, de van a la carte, az drágább valamennyivel. napi menü egy évvel ezelőtt 1100-1300 ft között mozgott az átlagos helyeken, egytálételek meg kb. 1500-1700 ft. Nyilván van drágább, meg néhány olcsóbb hely is.


Én úgy számolom, hogy lakásra elmenne 120+50 a kajára. Az úgy 170. Félre is kellene tennem valamennyit. Pályakezdő leszek. A szakmámban az átlag kezdőbér nettó 200 körül mozog, jobb helyeken 220-230. Nettó 200-al is bevállalnám, egy év alatt kb. 50 ezerrel nőne meg, annyi tartalékom lenne, hogy ezt kibírjam, meg takarékos lennék. Ha meg több kezdővel indulnék, annak kifejezetten örülnék. Inkább garzonba költöznék, később majd egy lánnyal összeköltöznék. Csak fontos, hogy erre ne pénzügyi okokból meg a lakás miatt kerülne sor.


Én a helyedben megvárnám a barátnődet. Ha tudjátok, hogy komoly a kapcsolat, akkor érzelmi és anyagi szempontból is megéri együtt lakni.

2021. febr. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
20%
NE koltozz Budapestre, mert mar igy is kuurva sokan vagyunk. Koltozz akarhova de ide ne.
2021. febr. 14. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én azt mondom várd meg és ketten gyertek, egyszerűbb úgy fenmtartani egy albit, hogy ketten vagytok.


Ha egyedül költözöl, akkor igényeidtől függően a lakhatásod 80-170k-ig mehet nagyjából, ami még nem putri, de nem is luxus kategória.


Ha ketten, akkor 120-300k lehet az albi ára. Matekozzátok ki, hogy melyik a megoldhatóbb nektek.


A te pénzedről pedig nem tudunk nyilatkozni, hogy mennyi lesz elég. Én 300 nettót keresek és nem elég, haverom 200-at, de mellette kukázik és vígan el van, de az is sokat számít Budapesten, hogy üzletben vagy piacon veszed a kaját, akár féláron megkaphatod a piacon a dolgokat.

2021. febr. 14. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%
Nem éri meg, Pest már megtelt. Egy állásra általában legalább 100 jelentkező akad, pláne most a vírus idején. Ha nincs valamilyen különleges szaktudásod, nem érdemes feljönni.
2021. febr. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
16%

Szoval tovabbra is azt mondom ne koltozz ide, mert utalni fogunk, amiert elveszed tolunk a helyet, a munkat, lakast, levegot, barmit. Utalni fogunk minden percben, es nem felunk ezt ereztetni veled.

Mindenkit ki kene tiltani aki nem itt szuletett.

2021. febr. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

#7-8:

6-os vagyok, 1 éve jöttem bármiféle szaktudás nélkül. Nem tudom miért kell ilyennek lenni másokkal, főleg persze 8-asnak szól.

A hozzászólásod alapján nem is csodálom, hogy nem vesznek fel sehova és úgy gondolod mások "elveszik a munkát". :D

Nyugi kérdező, az átlag budapesti egyáltalán nem ilyen, mint valami elcseszett konzervatív amcsi filmben, ahol az új gyereket csicskáztatja mindenki. :D

Eddig 4 munkahelyem volt az 1 év alatt (nehéz volt megtalálni a megfelelőt), de mindegyik főnökömnél plusz volt, hogy vidékről jöttem önállósodni.

2021. febr. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
65%

Én is vidékről költöztem. Nagyon megbántam. Ha nem találsz munkát a kerületben, ahol élsz, akkor utazol egy csomót. Autóval sem jobb, mint kbv-vel.

Nekem másfél óra oda, és másfél óra vissza az út.

Már az utazás rohadt fárasztó tud lenni.

Az albérlet rohadt drága, főleg jó helyen.

Ha lakást veszel, és nem vagy milliomos, akkor csak külső lepukkant kerületben tudsz venni, ami tele van cigánnyal, drogossal.

Gyerekkel egy rémálom. Én meg vidékre költöznék, nyugiba.

Nincs akkora hajtás, stressz. Egy idő után ezek felbecsülhetetlen dolgok.

2021. febr. 14. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!