Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Néhány embernek hogy van...

Néhány embernek hogy van fiatalon (25-35 év) is saját belvárosi lakása?

Figyelt kérdés

Naponta látom az ilyen albérletkereső csoportokba, hogy az ilyen 25-35 év közöttiek akarnak kiadni ki fullos lakásokat. Olyan lakásokat, amik fel vannak újítva, extrásak, az áruk alap hangon is 40m+. De honnan volt ennyi pénzük ilyen fiatalon? Örökölték a lakást? Miből tudták felújítani? Vagy a szülők tehetősek? Mert ha igen, akkor kb. minden 3. ember gazdag... Plusz ha a pesti lakásukat ki akarják adni, akkor az azt jelenti, hogy van nekik egy másik valahol.


(Nem irigységből kérdezem, csupán érdekel, hogy csinálják.)



2021. febr. 14. 02:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%
#9: Hát igen, ha lenne önerőd, és tudnád fizetni a törlesztőt a második ingatlanra is 20 évig a gyerek felnevelésének finanszírozása mellett. Erre azért nem sokan képesek
2021. febr. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#11 valamit félreértettél. A törlesztőt az albérlő fizeti, akinek ki van adva a lakás. Az első önerőt valóban a szülőnek kell összegyűjtenie, aki erre sem képes, szerintem gondolja át, hány gyereket hoz a világra. Szaporodni könnyű, utana felnevelni eltartani, útnak indítani a gyereket már más tészta.
2021. febr. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én, a poronty, örököltem. Jó, mondjuk ez a lakás nem belvárosi. De még BKV-val is alig húsz percen belül elérhető onnan a belváros. Röviden ez történt. Most lassan el tudok költözni édesanyámtól, és elkezdtem újítgatni, rendbe rakosgatni a lakást. Tervben van egy ablakcsere (imádság tartja), elektromos hálózat teljes cseréje (tömör alu tekerve van tömör rézzel, meg hasonló finomságok).


Később szeretnék új bútorokat, mert most csak több évtizedes, dohos szekrények vannak csak ott.


Úgyhogy igyekszem én is hozzátenni ehhez valamit.


F

2021. febr. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
57%
Úgy, hogy nekik csak megszületni volt nehéz.
2021. febr. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
73%

14. Ezekért a lakásokért valaki megdolgozott, ne irigyeld, hanem dolgozz meg inkább te is érte.

Pofám leszakadt, hogy mikor meghalt a nagyapám és az örökségből lakást vettünk, akkor is csak azt látta mindenki, hogy így könnyű. Abba alig gondolt bele valaki, hogy ezért egy ember egy életen át dolgozott + meg kellett, hogy haljon, csak jártatták az ostoba szájukat, hasonló dumákkal :)

Aki így van vele, menjen aztán kérje számon a saját nagyszüleit, szüleit, hogy miért nem haltak még meg, mert örökölni akartok ti is.

Fú de feltudtok b@szni.

2021. febr. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Hat egyszeruen a jobb anyagi helyzetben levo csaladokban vesznek, adnak egy lakast a gyereknek es kesz. Ahol pedig erre nincs lehetoseg ott kb 40-50 eves korara eletfogytig tarto adosaggal sikerul nagynehezen lakashoz jutni.


Volt egy osztalytarsam, akinek 16 evesen mar harom lakasa volt, es az volt a poen hogy kb 2 havonta masikban lakott es neha a szuloknel.

2021. febr. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!