Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van értelme idegen nyelvet...

Van értelme idegen nyelvet tanulnom,ha el sem hagyom Budapestet?

Figyelt kérdés
Nemhogy külföldön nem voltam soha,még vidéken sem.Csak Budapesten belül mozogtam egész életemben.Ennek ellenére tanulok nyelveket,de csak hobbiból,mert érdekelnek az idegen nyelvet.De mindig csak magyarul beszélek, nincsenek külföldi ismerőseim csak magyarok.Van értelme így nyelvet tanulni?Vagy keressek inkább más hobbit magamnak?

2021. febr. 16. 03:45
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Budapesten van az otthonom,a munkahelyem,minden.Azért is nem megyek máshova,mert itt van minden.
2021. febr. 16. 03:47
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
A valamit érő munkahelyek 90%-ánál elválrt a legalább középszintű angol nyelvtudás. Van, ahol több is.
2021. febr. 16. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az én munkahelyemen nem kell angol nyelvtudás.Ott mindenki magyar.
2021. febr. 16. 04:20
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Akkor ne tanulj. Ne csinálj semmit, minek az.
2021. febr. 16. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%
Ebben az esetben pénzt nem feltétlen költenék a tanulásra, de azért nem hagynám abba az önálló tanulást, ha eddig működött. Nem tudhatod merre sodor az élet. Ha más nem akkor tudsz médiát fogyasztani eredeti nyelven és segíteni tudsz elveszett turistáknak. Az interneten is komplett új világok nyílnak meg előtted, ha megtanulsz egy új nyelvet.
2021. febr. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
61%
Pedig manapság már illendő megtanulni legalább angolul. Elég kellemetlen, ha megszólít egy külföldi az utcán, és te még csak makogni sem tudsz semmit.
2021. febr. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Tudok angolul,csak nem használom.De egyszer még talán jól fog jönni.
2021. febr. 16. 07:03
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Én is így vagyok vele. Tanultam németül, angolul és kínaiul, de soha nem használtam egyik nyelvet sem és emiatt teljesen hiábavalónak érzem ezt az egész nyelvtanulást. Az egy dolog, hogy tanulom vagy van nyelvvizsgám, de rendesen használni egyik nyelvet sem tudom, hiszen soha nem is használtam még őket. Soha nem voltam külföldön, soha nem találkoztam külföldiekkel és még olyan munkám sem volt, ahol egyáltalán felmerült volna, hogy beszélek-e valamilyen nyelven.
2021. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Időtöltésnek tökéletes és a vázolt életformában hasznosítani sem tudod. Azonban van realitása a folyamatos bizonytalanság árnyékában annak, hogy hasznát veheted még életed folyamán egy idegen nyelv ismeretének. Arra kellene kitalálnod - egy számodra testhezálló - megoldást, hogy miként tartsd életben a nyelvet. -Meg kellene oldanod valahogyan, hogy idegen nyelven kommunikálhass másokkal, mert ha nem így teszel, el fog halni a nyelv (és akkor tényleg csak kidobott pénz, energia, idő volt ez az egész). Három éven keresztül tanultam az angolt és most egy pohár vizet nem tudok kérni angol nyelven, mert csak követelték a nyelvismeretet tőlem, de használnom soha nem kellett, sehol. Annyira meg nem érdekelt, hogy erőltessem a használatát. Ne járj így, ha teheted!
2021. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Angol mindig jól jön, sokkal több dolog van fent az interneten angol nyelven mint magyarul
2021. febr. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!