Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ki kell költözni az albérletem...

Ki kell költözni az albérletemből, Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ki kell költöznöm az albérleteből, a tulaj megszorult, szüksége van a pénzre. Én évek óta vendéglátóként dolgozom, nyaranta a Balatonon szinte szabadnap nélkül egész nyáron akár 12-15 órát, de megérte mert volt mindig pénzem, nem volt baj ha 1-2 hónapig nem volt munka. Viszont a mostani helyzetben semmi munka, egyéb segédmunkát nem találok mert mindenhová felvettek valakit, mivel rengetegen kerestek munkát. Mikor volt pénzem vettem egy lakókocsit, jelenleg egy ismerősöm háza előtt áll, neki nincs útban, arra gondoltam lakhatnék egy lakókocsiban így spórolnék vagy arra gondoltam hogy bérelnék egy garázst és abban laknék. Én szeretek nomádkodni tök buli mindkettő, mikor végig nyomtam először egy nyarat a Balatonon, akkor vettem a lakókocsit, letettem az étterem közelében egy erdős részre és ott laktam, így a szállást megspóroltam már rég visszajött az ára. Szóval arra gondoltam hogy vagy így laknék, csak ez télen necces, erre szeretnék ötleteket hogy oldjam meg,mert a lakókocsi klímájával tudnék fűteni, de ahhoz nyilván áram kell. A másik ötlet, hogy bérelnék egy garázst, ott van áram, hősugárzóval be tudom fűteni, illetve villanyrezsóval főzni stb. A tisztálkodással nincs gond,mikor a Balatonon lakókocsiban laktam vagy part menti zuhanyzóban vagy lavorban fürödtem. A garázs ebből a szempontból megoldott, közkútról hozok vizet, villanyrezsón megmelegítem és lavorból megfürdök, lakókocsival szintén, csak az áramra nincs ötletem. Ötleteket, tapasztalatokat várok, akár olyanoktól is akik voltak hajléktalanok. Ne gyertek a bent lakásos gyári kuli munkával, nyárig kikell húznom valahogy remélhetőleg nyit újra minden, a balatoni helyen ahol dolgoztam szívesen látnak újra majd és én is szívesen megyek. Köszönöm előre is a válaszokat.

2021. febr. 16. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Már 20x feltetted ezt a kérdést, mindig más kamusztorit kerítesz köré. Akkor is elmondtuk 20x, hogy leszarjuk hol laksz.
2021. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

#1: ja-ja, nekem is egyből de-ja-vue érzésem támadt....

Számtalanszor közrebocsátotta már a "cicáját", hogy lakókocsiban akar élni - mindig valami más háttértörténettel....


Kérdező, olvasd el a többi kérdés alatt adott válaszokat!


Summa: nem lakhatsz lakókocsiban közterületen!

2021. febr. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Én biztos inkább rokonhoz, baráthoz húzódnék be pár hónapra, nem egyértelmű hogy pénzed nincs vagy a főbérlő eladja a lakást és azért kell kiköltöznöd. Ha van félretett pénz, én egy másik albiba mennék, vagy legalább egy szobát kivennék. Ha nincs pénz, akkor család, barátok, semmint egy lakókocsiban csövezni. Hova megy a posta, hogy van bármi.

Aki akar, az elmegy dolgozni (én volt hogy havonta váltottam munkát a világválság alatt, szarból mentem a szarba, de akkor is dolgoztam közben végig, gyerek mellett, mindig kerestem a helyemet, elvállaltam azt is ami tudtam, hogy csak a kövi hónapig lesz jó, de 4-5 hely után olyan helyre kerültem, ahol most már 8 éve dolgozok, a sok gyakorlat persze jól jött, hogy felvegyenek egy normális bankba dolgozni), nem várja a nyarat, hogy majd akkor lesz meló. Nem is keresel ezek szerint melót, csak ki akarsz még húzni hónapokat miközben dolgozhatnál is. Hogy lehet hónapokig úgy élni h nincs bevétel, mi a fenét eszel, mivel ütöd el a napokat, egy lakókocsiban pláne. Oda mennék a lakókocsimmal ahol meló van, aztán utána arrafelé vennék ki albit mikor már van bevétel hozzá. Én biztos nem várnám nomád módon a szerencsémet. Atya ég.

2021. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Ja hogy már ez egy ismerős kérdés? Akkor azért volt ilyen idegesítő ez a hozzáállása, mert vmi nem stimmel a kérdezőnél.
2021. febr. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem értem miért kell kitalálni hogy már feltettem ezt a kérdést. Lehet hogy más is került már hasonló helyzetbe, miért kell egyből támadni? Akkor ne írnál inkább semmit. Nincs semmilyen háziállatom és még sosem tettem fel itt kérdést.
2021. febr. 16. 12:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Napelem. Osztó. Be kell fektetni, de jobban jössz ki belőle, mint ha biciklizel egy generátoron naphosszat...
2021. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Keress gyorsan másikat :D :D :D
2021. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!