Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hány éven belül fognak elnépte...

Hány éven belül fognak elnéptelenedni a vidéki kisfalvak?

Figyelt kérdés
Leginkább a párszáz fős települések.

2021. márc. 3. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem fognak, az embetek egy resze mar inkabb a maganyt, nyugalmat keresi, illetve a lehetoseget, hogy amit tud, azt otthon megtermelje maganak, mert ki tudja mit hoz a jövő, valsag van... Mi is inkabb vettünk jo aron egy kulteruleti reszt, mert nem vagyunk varosi eletre. Jobb levego, nincs zaj, nem kell alkalmazkodni meg a szomszedokhoz sem... 20 perc a munkahely megyeszekhelyen, na ez a varos masik vegebol meg tobb is volt, ha dugo alakult ki, szoval nem bantuk meg.
2021. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
53 év 8 hónap és 12 nap múlva. most örülsz?
2021. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%
Nem fognak eltűnni, inkább nagyobb városokhoz fognak csatlakozni. A népesség folyamatosan növekszik (MO-n pont nem), szóval pár száz éven belül valószínűleg nem sok hely lesz az emberek számára. Kivéve, ha addig megszűnik az emberi civillizáció.
2021. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
A nagyok kis falvak talán pár évtizeden belül, ahogy az idősebb korosztály elhuny. Max kokerók maradnak, de azok nem számítanak. Sajnos az egész nyugati társadalom kihaló félben van, éppen ezért, egyre kevesebb kis falu lesz, mert egyszerűen nem lesz ott semmi. Munka, szórakozás, stb. Persze, a nagyobb városok/megyeszékhelyek közvetlen agglomerációjában megmarad az élet, de az isten háta mögötti falvak elfognak néptelenedni. Hacsak, nem találnak ki valami olyan társadalmi támogatást, ami miatt megnő a gyerekvállalási kedv a nyugati országokban.
2021. márc. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
85%
Dezurbanizáció zajlik. Nézz utána pontosan mit jelent, lényeg hogy most pont hogy nem elnéptelenedni, hanem szépen benépesedni, és infrastruktúrálisan fejlődni fognak a kisebb városok-falvak.
2021. márc. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sokmindentől függ, itt van pár pl.:

[link]

[link]

2021. márc. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
82%
Reneszanszukat is elhetik, ha home officeban dolgozo fiatalabb emberek, sajat maguk termesztette dolgokra vagyok egy-egy szellemfalut felfedeznek maguknak, amik egyebkent gyonyoruek. Szegenyseg, remenytelenseg, bunozes miatt senki nem vagyik meg oda, de nagyon konnyen fordulhat a kocka. Foleg, hogy iszonyuan nyomottak az arak.
2021. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
7-essel egyetértek. Személy szerint egyre komolyabban gondolkozom azon, hogy majd ha "kirepülök" a családi fészekből pár év múlva, egy távoli, vidéki kis faluba költöznék, leginkább az Alföldre (pl. Szabolcsba, mert szeretem azt a megyét, hiába a sok ellenszenv vele kapcsolatban). A mi környékünk (Bp. külső kertvárosa), amit egyébként mindig is imádtam-szerettem, kezd egyre élhetetlenebb lenni: az 500 m2-es telek is lassan ritkaságszámba meg, mindenhova iker-/társas-/sorházak épülnek, zöldterületeknek és a szép fás telkeknek lassan annyi; a forgalom már a mellékutcákon is elviselhetetlen... :( Nem beszélve a megfizethetetlen, egyre csak növekvő ingatlanárakról... Vidéken pedig harmadannyiért lehet egy szép nagy családi házam 2000+ m2-es telekkel. Valószínűleg a munkám java részét otthonról fogom végezni, szóval ez nem lesz gond. Ami teendőt meg néhanapján városban kell intézni, arra ott lesz a megyeszékhely. Szerintem egyre többen lesznek így ezzel, ezért én nem aggódom a vidék elnéptelenedése miatt.
2021. márc. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
2050 körülre mondják, hogy élhetetlen lesz a Föld, akkor már termelni sem tudnak. Most állnak át a föld alatti sóskatermesztésre. Olyan lesz mint a Mátrix filmben, cseppfolyósított fehérjéket eszünk majd, a csirkepöri csak az álomban lesz.
2021. márc. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
8as, sajnos még nem találkoztál csapatokban járó kisebbségiekkel és a szomszédjuk sem voltál. Mindent elvisznek finoman szólva, bármit termelsz. Elég fiatal lehetsz, Szabolcsból mindenki menekül.
2021. márc. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!