Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Melyik a jobb megoldás?...

Melyik a jobb megoldás? Ingázni Ausztriába, vagy kiköltözni Ausztriába/Németo.-ba? Melyiknek mi az előnye és hátránya? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Gondolkozom azon, hogy ezután a vírusos időszak után elköltöznék az osztrák határ mellé (Sopron, Mosonmagyaróvár, Szombathely) Vagy esetleg egyből Ausztriába/Németországba érdemesebb kimenni? Tudok németül, viszont a végzettségemet nem hinném hogy kint elfogadják, szóval ilyen eladói, kommissiózós munkára gondoltam. Ilyen munkákat könnyen lehet találni a határ mellett? (Eisenstadt, Parndorf, Bruck, Neusiedl környékén)

2021. márc. 7. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én Pápán laktam onnan ingáztam oda vissza Ausztriába Bécsben dolgozok

A legjobb döntés az volt amikor felköltöztem Sopronban könnyebb volt átjárni és a plusz az hogy 4x annyi a fizetésed és ezzel itt magyarba megélsz

2021. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Ausztriába ne menj át mert ott drága az élet

Sopronból ingázz

2021. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi a végzettséged?


Amúgy Burgenland Ausztriának fizu szempontból a legrosszabb környéke. Ezt valamennyire ellensúlyozhatod az olcsóbb magyar lakhatással, habár az is egyre drágább. Ugyanakkor ingáznod kell, ami a rendszeres dugó miatt különösen megterhelő.


Én a helyedben inkább kiköltöznék.

2021. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
2: ezt a drágább életet miben látod? Én azt látom, hogy a kaja sokszor olcsóbb kint. A lakhatás drágább, de nem számottevően.
2021. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én maradnék magyarba elsőkörbe Sopron pont jó erre
2021. márc. 7. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez eddigi válaszokat! Szóval akkor M.óvár, Szombathely nem olyan jó választás ingázás szempontjából? Inkább Sopron, ahogy a legtöbben írták?
2021. márc. 7. 18:40
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen Sopron mindenképp
2021. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem, akik kiköltöztek ismerőseim vagy albérletbe mentek vagy dadák voltak és a családdal laktak, esetleg, ha nem zavar a lakótars, akkor kiköltözhetsz.
2021. márc. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
63%
Amíg nincs gyerek lehet kikoltozni, gyerekkel semmiképp. 14 ezer bevandorlotol szedte el mondvacsinált okokkal a gyamugy hirtelen a gyereket az utóbbi években. Nem javaslom pl Kelemen István története, de vannak mások is... Előtte ki lehet próbálni a kint lakást illetve Mosonmagyaróváron, Sopronból szoktak ingazva kijarni dolgozni
2021. márc. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
87%

Ausztria.

hátrányok:

Autó kinti rendszámra iratása vizsgákkal (állandó lakcím esetén 3 nap után kötelező) kb 1000 euro. (ha trükközöl és elkapnak, akkor + 700euro)

Teljes cascos havi! biztosítás kb 200euro (nem év, hanem hó :) )

Kocsi szervíz fájóan drága.

Saját kertes ház? Hahaha... felejtsd el, hogy még életedben letörleszted.

lakásbérlés mondjuk nagyvárosban 70m2 800-1100euro (pár év után kaphatsz önkormányzatit kb 500euro többnyire gáz környékeken)

vidéken ugyanez akár 500-800euró havonta. + rezsi

Lakásbérlés beugró 2 hó bérleti díj és ha átveszed valakitől, akkor 3000-10000 eurót elkérnek a konyhabútorért sokszor nem hivatalosan lelépési díjként számolhatod ezt önkormányzati lakásoknál is.

Fogorvos, szemész, kozmetikus: gondold végig miért hozzánk járnak a sógorok.

Ha egyedül élsz, drágán élsz.


előnyök: jó szociális háló, ha gyerekeid vannak, akkor plusz egy fizetés majdnem a támogatás, ha keveset keresel. Ha elveszted a munkád is normálisan megélsz és a munkanélküli intézet maga vadászik arra, hogy legyen munkább minnél előbb, nem vagy magadra hagyva, ha tényleg akarsz dolgozni.

Nagyvárosokban ocsó, jó tömegközlekedés.

A hivatalok teszik a dolgukat, aminek már a nyomai magyarországon is fellelhetőek az elmúl öt évben, de kint gördülékenyen működik.

Az orvosi alapellátás jól biztosított, de, ha picit jobbat akarsz, akkor már mélyen a zsebedbe kell nyúlni. A minimálnyugdíjból ott is csak tengődni fogsz, de magyarországon csaszi leszel vele.


Átlag fizetés ehhez mérten nem mérnöki: 1200-1800 euro (ne reménykedj te max 1300-al számolj) (mérnökit csak akkor kapsz, ha igen királyul nyomod a szakmád német nyelven is, de akkor itthon is jól keresel)

a kis cégek itt is szemétkedhetnek a pénzeddel, főleg a túlórával és a szabadsággal.


Mindent egybevetve én azoknak ajánlom csak a kiköltözést, akiknek magyarországon nincs esélyük a felemelkedésre és van egy biztos német nyelvtudásuk, amihez kint majd megtanulják az osztrák nyelvet kínkeservesen, illetve van pár hónap bérleti díjra kaucióra félretéve. Ja és ha gyereked és nem tud rendesen németül keress neki egyből pszichológust is. Ha nagyon kicsik a gyerekek (2-3éves max), akkor gyorsan meg fogják tanulni a nyelvet és igazi vérbeli osztrákok lesznek nagykorukra.


Egyébként ahogy az öreg rabbi mondta: keress gazdagabb országban és élj királyként egy szegényebben. De lehet hogy a pápa mondta, vagy manitu.

2021. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!