Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Lakótársi szabályok? Mikre...

Lakótársi szabályok? Mikre kel figyelni ha össze költözöl egy barátoddal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok, egyetem alatt egy barátnőmnél fogok lakni. Neki van lakása tehát én majd az egyik szobát ki fogom bérelni.

Milyen lakótársi szabályok, határok vannak?

Ilyen hogy a mosószert, mosogatószert, wcpapírt felváltva szokták venni? Vagy mindenki magának?

Ha én mosok, akkor bedobjam az ő ruháit is?

Ha veszek magamnak főzéshez alapanyagokat de nem használom el azonnal, mint liszt, konzervek stb, mennyire illik neki használni ezeket?

Házi munkák és közös tér tisztántartása tippek? Ha pl porszívózni kellene és én már csináltam legutóbb, hogyan szóljak neki hogy rajta a sor?

Nektek volt problémátok amikor ismerőssel összeköltöztetek? Mik voltak? Hogy lehet elkerülni, megoldani ezeket? Köszi előre is a válaszokat. :)



2021. márc. 11. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem ha ezt egymással beszélitek meg, úgy jártok a legjobban.
2021. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk ezeket a dolgokat pont vele kell megbeszélni 🤷‍♂️
2021. márc. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%

Beszéljétek meg minél előbb.

Mi hatan laktunk együtt, minden közös helyiségben volt egy táblázat kitéve a falra, hogy mikor kell takarítani, ki takarítja, és mit kell csinálni takarítás címen pontosan (ne legyen abból vita, hogy én a hűtőt is kimosom, ő meg nem).

Hűtőben doboz, kamrában mindenkinek volt egy saját polca, ami mindenki másnak tabu volt. Amit oda tettünk, ahhoz más nem nyúlhatott. Volt közös is, oda amit betettünk, abból bárki ehetett.

Mosószert, vécépapírt, takarítószert közösen vettük, és az árát osztottuk el, így nem volt abból vita, hogy milyen minőségűt, mennyi pénzért vett az illető.

Saját ruháját mindenki magának mosta, ebből nem akartunk vitát.

2021. márc. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát! Igen, természetesen meg fogjuk ezeket beszélni, de még nem szeretném ilyenekkel zargatni, hiszen még van bőven idő. Először inkább tapasztalatokat meg ötleteket szerettem volna hallani. :)
2021. márc. 11. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez tényleg olyan amire nincs általanos szabály. Sokfele laktam már együtt emberekkel, mindenhol mások voltak a szabályok. Volt ahol minden étel közös volt.
2021. márc. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%

En ismerek ilyen sracokat:


A kajat mindenki maganak veszi. Kulon polcon tartjak a szekrenyben es a hutoben is : mindenkinek sajat polca van. Idonkent fiznek egyutt megbeszeles alapjan.


Mosopor,wc papirt mindenki maganak veszi.


A mosogatoszer,szemeteszsak kozosen. Konyhai szemetes kozos. Szobai nem.


Takaritas: mindenki maga utan rendbe es tisztan hagyja a konyhat es furdot. A tobbi kozos helysegben hetente takaritanak. Ha kosz lesz,megsurubben. Ok 3 fiu es olyan tiszta a lakas,mintha nem elnenek ott 😂


Mindenki magara mos es osszegyujti a heti adagot. De ugy esszeru,h megbeszelitek,h betesztek meg hozzaillo szint ,h ne menjen kihasznalatlanul a mosogep.

2021. márc. 11. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!