Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy bírjátok a szülői házban?

Hogy bírjátok a szülői házban?

Figyelt kérdés

Elsősorban nem azok véleményére vagyok kíváncsi, akik azért laknak még otthon, mert kényelmes a mamahotel, hanem azokra, akik anyagi szempontok miatt kénytelenek inkább otthon maradni a szülői házban, mert pl. egy albérlet luxusát nem engedhetik meg maguknak, saját lakás/ház meg a reménytelen kategória.

Persze, tudom, hogy itt mindenkinek "habcsók és szivárvány" a kapcsolata a szüleivel, nekem sincs gondom egyébként velük, de felnőtt fejjel teljesen másként gondolkodom sok dologról mint ők, és egyszerűen sokszor nagyon nehéz elviselni őket. Nekik sem könnyű, hogy tesómmal még itthon élünk felnőtt létünkre, kitenni nem fognak, úgy vannak vele, hogy ha már nem tudtak elindítani az életben, legalább annyival támogatnak, hogy otthon élhetünk, spórolhatunk. Nem egy száz szobás kastélyban élünk, hanem egy kicsi házban, mindenkinek van egy szobája, de ha ki akarok menni a konyhába, tuti belebotlok valakibe, és nem mindig van kedvem jópofizni velük. Ilyen és ehhez hasonló dolgok miatt már sokszor szikrázik a feszültség a levegőben, úgyhogy már nagyon nehezen viselem, de egyszerűen nincs más opcióm.

Ti ezzel hogy vagytok?



2021. márc. 12. 11:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
37%
Mindig van más opció, de te nem is annyira akarod, mert megszoktad a kényelmet.
2021. márc. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát ez aztán tényleg nagyon kényelmes. Lebegek a boldogságtól. Jah.
2021. márc. 12. 11:46
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
De mi az a konkrét ok, amiért nem tudsz elköltözni? Hány éves vagy? Tanulsz vagy dolgozol? Kollégium?
2021. márc. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A konkrét ok, hogy ha kifizetek egy albérletet/szobát, annyi pénzem marad, hogy eszek, és kész. Így meg megmarad egy albérlet ára. Miért nehéz ezt érteni? :)
2021. márc. 12. 11:49
 5/11 anonim ***** válasza:
24%
De nem mindegy, hogy azért, mert 150 nettót keresel és sokat eszel vagy mert tanuló vagy. :D
2021. márc. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Ugyanúgy vagyok mint kérdező. Az a baj ide hiába jössz. Magas az adó meg minden drága, de itt úgyis megkapod hogy te vagy a szar. Fizetések alacsonyak. Más országokban a legszarabb munkát is megfizetik. Ha nem magyarnak születsz hanem mondjuk németnek simán el tudnál költözni. Meg itt meg kapod akkor menj munkás szàllora. Na persze csövesek közé ki az hülye. Amúgy én is itthon lakom de már utálom nagyon a testvéremim elég hülyék. Állatok. Verhetem a fejem a falba hogy nincsenek bitcoinjaim. 2010 ben vettem volna most annyi pénzem lenne hogy simán vennék saját házat, és még maradna is bőven. Így meg marad a szenvedés.
2021. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#4es kommentedre.

Nekem azért KELLETT, eljönnöm a szülői házból, mert már tarthatatlan volt. Ja bocs vagyis anyummal jöttünk el, mert apám kikészített minket. Arra hazamenni, hogy a szekrény rése közé be van állítva a kés.... Akkor inkább 100x albérletet fizetünk anyummal.

Te még szerencsés helyzetben vagy, annyira nem rossz, hogy el kelledjen jönnöd, te még tudsz félrerakni. Én is próbálok, érettségi óta gyárban dolgozom, túlórázok.

Most 23 vagyok, már majdnem 2.5 milliót fizettem ki életem során albérletbe. Hidd el jobban örülnék,ha azt a pénzt félre tudtam volna tenni, de sokkal nyugodtabb így, minthogy mikor lesz elvágva a nyakunk..

2021. márc. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Kompromisszum, ha olyan rossz otthon akkor én elköltöznék mindenféleképpen. Én se vagyok egy könnyű eset, most 2 hétre haza jöttem szüleimhez - ha már úgy sincs nyitva semmi, de már 5 nap alatt 3x vesztem össze velük kb a semmi miatt. Én inkább fizetem az albérletet, sokkal nyugisabb az életem. Illetve tényleg vannak olyan pillanataim, h csak nyugodtan ki szeretnék menni egy teára vagy kávéra a konyhába és nem lehet, mert mindig van ott valaki.
2021. márc. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

Én sokáig éltem a mamámmal - és így a szüleim is. Nem volt mindig jó, sok probléma volt, de egyébként mi mindig egy egységként éltünk. Szóval például a nyugalommal sose volt baj, mert teljesen természetes volt mindenkinek, hogy többen is létezünk egy térben.


Nekünk is nehéz volt, számtalan konfliktus alakult ki, sokszor nem csak nézeteltérések miatt, hanem szimplán karakterhibák miatt is: mindenki elég határozott, és erős hangvételű volt. De mi nagyon szerettük egymást, eltekintettünk sok minden felett, és tűrtük az életet. A sok nehézség ellenére, szimbiózisban éltünk, mindig kisegítettük egymást. Visszatekintve szerintem mindenki jól járt, csak néhány áldozatot kellet hozni. Szóval szerintem ez hozzáállás kérdése, meg hogy mi a fő prioritás.

2021. márc. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

" kitenni nem fognak, úgy vannak vele, hogy ha már nem tudtak elindítani az életben, legalább annyival támogatnak, hogy otthon élhetünk, spórolhatunk. "


Na látod, EZ becsülendő. (Amúgy nem olvastam végig a hozzászólásokat).

Én pl. ugyanígy voltam, nem tudtak elindítani az életben (még egy önerővel sem), ezzel együtt anyám 20 éves korom után nem győzött kiutálni otthonról, na ez meg szemétség.

Becsüld meg, vagy ha nem tetszik, változtassál.

2021. márc. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!