Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hangos szomszéd ellen lehet...

Hangos szomszéd ellen lehet tenni valamit békés megoldásként?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy újak e de nagyim mondta csak most home officeban vannak itthon sokat de mostanában nagyon áthallatszik a szobámba amit csinálnak. Mintha egy vékony fal választana el az ő szobájuktól.

Most ahogy írom ezt konkrétan porszívózik este pedig itt a szokás, hogy este 9 után nem illik azért hangoskodni de most nagyon zavar és hallani ahogy pakolgat meg húzza a bútorokat mintha agresszívan csinálná direkt. Pár napja porszívózott pedig.

Ez még hagyján de egyik este konkrétan átkopogott agresszívan este 2 körül, mikor én akkor igaz fenn vagyok de ilyenkor gépezek meg filmet nézek és olyan hirtelen ért, hogy felugrottam a villanyt is felkapcsolni meg annyira felpörgött a szívem is.

Oké aznap párszor átkopogtam hozzájuk, mert baromi hangosan beszélnek néha meg a tévé is rohadt hangos hogy áthallatszik de ez érthető nem? Erre este átkopogott én meg infarktust kaptam majdnem. Anyám is hallotta pedig ő a másik szobában van.

Meg egy ideje hallok egy megmagyarázhatatlan zajt valahonnan mintha egy nyikorgó szék lenne egy nap többször, eddig azt hittem hogy a szobámból jön de valószínűleg tőlük.

Sosem volt még ilyen idegesítő szomszédunk. Nem találkoztam még de ezek miatt este nincs nyugodt percem szinte mert mindig hallani ahogy ha valamit véletlen leejtenek és az ott gurul, porszívó hangja is meg a bútorok pakolása.

Eddig türelmes voltam de már túlzás azért, hogy 3 naponta este 9 után elkezd porszívózni és mozgatja a bútorait meg az egyéb zajok.

Tégla lakásunk van de mintha egy vékony fal választana el pont az én szobám és az övék között.

Nagyim szerint próbáljunk meg mindenkivel jóban lenni de ez már túlzás azért főleg este fele..nem hogy nappal is zavarnak de este is. Költözés tervben van de félek ott is kifogok ilyen hangos szomszédot.

Nagyimmal meg anyámmal élek, szerintem ők egy pár lehetnek egy lányt láttam néha de nem tudom kik vagy ki lakik ott pontosan de nem is érdekel csak zavar az állandó hangoskodásuk.

Ja és ez van már pár hónapja..

Lehet ez ellen tenni valamit vagy a költözés az opció csak?



2021. márc. 12. 21:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én húznék még egy falat oda, plusz köze szigetelés.
2021. márc. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Esetleg előzte megpróbalnek velük kommunikálni.
2021. márc. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem vagyok valami kommunikatív és félek ezzel csak megharagítom őket magamra amit nem szeretnék elég volt ez a hajnali átkopogás amit tuti direkt csinált az aznapi átkopogásaim miatt de baromi zavaróan hangosak voltak akkor.hogy kell amúgy falat húzni? nem vagyok valami barkács vagy építőember :D
2021. márc. 12. 21:52
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne is te húzd. Kőművesseghez értő ember csinálja.


De azért az is zavaró lehet hogy napközben te többször kopogtal, ők meg nyilván nem vágják hogy miről van szó. Ezért mondtam a kommunikációt.

2021. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

4-nem én akartam csak nem tudtam ki végezné el ezt :D de köszii

ja gondoltam de csak leeshetett nekik hogy hangosak. de azért durva volthogy este hajnalban átkopog agresszívan szinte én épphogy csak kopogtam

2021. márc. 12. 21:56
 6/17 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem tudod elviselni, akkor költözni érdemes. Egy társasházban természetes dolog, hogy állandóan áthallatszanak dolgok egyik lakásból a másikba. A legtöbb lakó ezt természetesnek veszi és gond nélkül együtt él vele. Nincs olyan, hogy kopácsolunk, mert valaki beszélget vagy megy a mosógép. Senki sem él vigyázzállásban, mert valaki van a fal túloldalán.


Extrémebb esetekben lehet panasz, ha pl. valaki hajnali 2-kor zenét üvölttet, meg ilyesmi. A normális élet természetes zajaira nem reagálunk. Ők is hallják a te zajaidat, és ha mindenki mindenre kopácsol, akkor ez életvitellé, állandó adok-kapokká válik, aminek sosem lesz vége.


Egyébként is, amit te porszívónak hiszel, az valószínűleg hajszárító, amit az esti fürdés után használnak.

2021. márc. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%

Az "átkopogás" minden esetben hülyeség, mert attól nem tudják, mi bajod van, de emellett még másokat is zavarsz vele.

Ha valami problémád van, akkor beszélni kell velük, az ember ugyanis képes erre is!

2021. márc. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Hát én elég érzékeny vagyok a zavaró zajokra, és panelben hallom is, ha úgy van, de lehet úgy élni, hogy ne zavarjuk a szomszédot. Próbálj szóban kommunikálni. Ha nem kompromisszumkészek, akkor csináltassatok a közös falakhoz jó hangszigetelést, erre vannak szakemberek. Sajnos tégla lakásoknál is van áthallás, ha erre nem figyelnek, én nyaralásnál futottam bele egy balatoni vendégháznál.
2021. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
96%

6.nem értek egyet. Az ember a saját otthonában ne a szomszéd életét hallgassa már. Én is tarsashazban lakom, és volt ilyen szomszédom, a falra másztam tőle, hogy szombaton hajnali 5-kor a Kossuth rádióra ébredtünk és hallgattuk. Aludni már nem tudtunk tőle utána.


Viszont működött a kommunikáció, ő ugyanis nem tudta hogy ennyire athallatszik, előttünk egy nagyothallo néni lakott a mi lakásunkban.


Szóval ne kopogj! Mondd el nekik kedvesen mi a helyzet, és ha nem változik, akkor egy plusz fal.

2021. márc. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Megértettem akkor többet nem kopogok, nem is terveztem csak akkor azt tűnt jó ötletnek figyelemfelekltésnek.

De ezek szerint ezzel is én húzom a bőröm..akkor maradjak csendben a békés megoldás képpen és én halgassam hogy mit csinál 0-24ben a szomszéd miket pakol el takarít és miegyéb? korábban nem volt ilyen szomszédunk..ezért fura most. 23 éve élek itt és először hallok át zajokat a szomszéból.

Viszont beszélni írtamnem akarok velük mert nem is ismerem és nem szeretném hogy emiatt legyenek mérgesek..meg nem vagyok szociializáló fajta.:(

2021. márc. 12. 22:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!