Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Albérlet vagy kollégium...

Albérlet vagy kollégium egyetemistaként?

Figyelt kérdés

Eddig kollégista voltam, de már többször felmerült bennem, hogy albérletbe költözzek.

Élveztem kolisként, hogy minden évben új emberekkel lakok együtt és beleláthatok más szakokba, picit több embert megismerhetek stb., ráadásul mindig szerencsém is volt és egész normális szobatársaim voltak, valakit kifejezetten kedveltem. Viszont minden félévben eljött egy olyan pont amikor már ezt inkább terhesnek éreztem, mert pl. nem volt mindig kedvem hozzájuk, inkább egyedül szerettem volna lenni picit, valamikor már nem esett jól a folyamatos alkalmazkodás és nyilván voltak szokás/életmód/rutin/időbeosztás -béli különbségek is. Soha nem tudtam magamat otthon érezni a kollégiumban, mindig ilyen "most ezt el kell viselni" érzésem volt, hogy ez csak egy ideiglenes állapot, nem ott élek csak ott lettem elszállásolva stb.

Az albérlet előnye lenne, hogy lenne egy saját szobám és ott azt csinálok amit akarok, illetve talán valamivel otthonosabbnak is érezném a kollégiumhoz képest. Nekem a koli felszereltségével, a szoba méretével, az épület állapotával stb. semmi bajom nem volt, de pl. az is tök jó, ha tudok normálisan mosni és főzni. Viszont az albérlet egyértelműen sokkal drágább mint a kollégium és nem tudok nem arra gondolni, hogy ez felesleges pénzkidobás lenne. Valamint attól is tartok egy picit, hogy még jobban kiesnék az egyetemi körforgásból... nekem kolisként sem volt meg a klasszik egyetemi élet és hangulat, de egy albérletben lehet még annyira sem lenne meg.


2021. márc. 16. 12:15
 1/5 Metionin ***** válasza:
100%
Amit meg tudsz fizetni. Szerintem maradj a koliban, ha végzel, úgyis kidobhatsz még egy valag pénzt albira amíg lakásod lesz.
2021. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Koliban/koliból még mindig könnyebb egy kis magányba vonulni, ha nagyon akarsz.


A fordítottja sokkal, de sokkal nehezebb. (Albérletből társaságba)


Ha tényleg kijössz az emberekkel és társaságkedvelő vagy, már az első hónapban megbánnád az albérletet. Pénzügyileg, "szociális-életileg" is. Az egyetem erről szól nagyrészt, a kolis létről.


Hidd el, egyetem után fogsz még rossz esetben évekig is egyedül élni és megzavarodni a magánytól.

2021. márc. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a koli, ha azt jobban megtudod fizetni. A társaság is jó szokott lenni és mindenféle kolis programok vannak (már ha épp nincs ez a mostani helyzet). Ezt a hangulatot, társaságot az albérlet nem adja vissza, ott egyedül vagy, magányosan, jobb esetben esetleg van 1-2 lakótársad, akik vagy elvannak vonulva a saját szobájukban vagy épp nincsen ott. A koliban meg mindig vannak ha magányra vágysz simán ellehet vonulni (tapasztalat én is kolis vagyok).

Esetleg, ha nem jön össze az egyetem, akkor ajánlanám az albérletet.

2021. márc. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szüleim tartanak el, így ezt - a kollégiumot/albérletet - is ők finanszírozzák a jelen állás szerint. Velük már sokszor beszéltünk erről és alapvetően ők is azon a véleményen vannak mint én, hogy amíg a kollégium lehetősége fennáll addig pocsékolás albérletet fizetni. Ugyanakkor azt is tudják, hogy számomra milyen előnyei és hátrányai vannak/lennének mindkét lehetőségnek és a végső döntést abszolút rám hagyják, nem szeretnének ebbe belefolyni. Mindkettőt támogatják és igazából rajtam áll, hogy hogyan döntök.
2021. márc. 16. 17:29
 5/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben írtam, hogy nekem kolisként sem volt meg a klasszik egyetemi élet és hangulat, amit ti is írtok, hogy az egyetem a kolis létről szól stb. Mindig ismeretlenekkel laktam együtt a koliban (pl. elsőéves bölcsészként egy végzős gazdaságis lánnyal, másodévesként pedig három elsős orvosissal), ami részben izgalmas volt és én élveztem. Ugyanakkor ez azt is hozta magával, hogy elég sok különbség volt az egész időbeosztásunk, napi rutinunk stb. között. Nálunk a koliban nem voltak közösségi programok és helyiségek, illetve a szaktársaim közül sem lakott bent senki. Úgyhogy az eddigi kolis éveimet azért nem a közös buli, filmezés, evés-ivás, tanulás stb. határozta meg. Ebből a szempontból nincsen sokat veszítenem, de egy albérlet még távolabb áll ettől is.
2021. márc. 16. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!