Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hogy bírjátok vidéken az életet?

Hogy bírjátok vidéken az életet?

Figyelt kérdés
Hogy bírjátok, hogy vidéken semmi lehetőség se szórakozásra, se normális munkára? Szerintem egy intelligens, sokoldalú, kreatív, tehetséges embernek átok vidékre születni. És ez alatt nem a megyeszékhelyeket értem, mert ott még viszonylag elfogadható az élet, hanem az ilyen Hátsóp*csafalva-alsó helyeket, ahol az átlagéletkor kb. 140 év, az átlag IQ meg 0 és 5 között félúton.

2021. márc. 18. 00:27
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%

Mérnök vagyok, kocsival játok melóba, vidéken nem kell alkalmazkodnom több ezer emberhez, hanem csak pár százhoz, azok nagy része is tisztel, mert kedves és tanult vagyok.


Nincs bűnözés, a gyereket ki merem engedni az utcára, mert nincs nagy forgalom.


Az okos ember a jég hátán is megél.

2021. márc. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Jó, hát falun már annak is kalapot emelnek, aki befejezte a nyolc általánost. Ott nem nehéz sztárnak lenni.
2021. márc. 18. 00:41
 3/38 anonim ***** válasza:
97%

Jó itt nekem.

2 hetet dolgozom sofőr ként majd 1 hetet itthon vagyok, nekem ennyi elég is a pörgésből és a sok emberből.

Hamarosan 2/2 ben fogok dolgozni, az az 2 hét munka 2 hét pihi.

Tudod nekem valamiért a nyugalom többet ér pedig 23 éves vagyok.

Szórakozni ha nagyon akarnák el tudnák menni pl amikor haza felé jövök,vagy pl ott alszom és el megyek ott bulizni,esetleg le megyek szombat délután és akkor tudok szórakozni,de valamiért nem vagyok olyan, lehet csak azért mert nincs olyan társoság.


Nyilván ha neked ez nem tetszik akkor változtass rajta,de akkor csin@ld is végig amit akarsz.

Ha meg sem próbálod bánni fogod.

Sok sikert,én hiszek benned.

2021. márc. 18. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Köszi, 23 éves srác. :)

Kamionos vagy?

2021. márc. 18. 01:02
 5/38 anonim ***** válasza:
96%

#4 Ahogy mondod.🙂

De ki tudja,lehet más is leszek még.

2021. márc. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
68%
Nehezen.
2021. márc. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
98%

Ha csak azért írtad ki ezt a kérdést hogy gyűlölködhess, és lenézd azokat akik nem a te világképed szerint élilk az életüket, akkor jobb lenne ha elgondolkoznál azon hogy hogyan is viselkedsz.

Én is egy vidéki kisvárosba születtem, de már két éve Londonban élek. Én azt látom hogy amennyivel többet keresnek itt az emberek, annyival többet el kell hogy költsenek a megélhetésükre. Napi két-három órát vacakolok a dugóban hogy a munkába, majd haza érjek. Lehet hogy többet keresek itt, mint vidéken, és jobban is lehet munkát találni. De ha vidéki vagy, és ha nem kell messze utaznod a munkádba egy óra csupán a járkálás, és nem érzed ast hogy a dugo az életed étékes óráit ellopja. Hiszen azt az időt olyan dologgal is eltölthetném amit szeretek.

Ha pedig olyan okosnak és bölcsnek gondolod magad, hogy képes vagy valakinek a lakóhelyéből megállapítani hogy mennyire intelligens, valószinűleg te lehetsz az emberiség legrátermettebb egyede a problépák megoldására.

A szórakozásról pedig annyit hogy jobba szeretek a barátaimmal egy szép nagy csendes kertbe kiülni, sütögetni és sörözni, mint éjszakai szórakozóhelyekre járni. Ráadásul a mostani őrült helyzet miatt, ami már egy éve tart, a városokban nem is tudsz kikapcsolódni, hiszen nincs hová menned. Úgyhogy maradsz bezárva az 50nm-es lakásba. Ez a nagyváros, és unalmasabb vidéknél, meg sokkal stesszesebbek is errefelé az emberek.

2021. márc. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
98%

"Jó, hát falun már annak is kalapot emelnek, aki befejezte a nyolc általánost. Ott nem nehéz sztárnak lenni."


Szóval te szórod itt az agyad, aki szerint az aki falun él/született az mind tanulatlan? Hmm.

Szerinted falun nincs ügyvéd, orvos, mérnök vagy bármilyen értelmiségi ember?

Egyébként köztudott, hogy nem a diplomával jár a józan paraszti ész.

2021. márc. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
98%

Köszönöm kérdésed, jól bírom. A kisvárosban van egy kocsma szerű hely, ahol játékgépek is vannak, a fiatalok nagy része oda jár. Tök jó, hogy ez az egy hely van a városban, így mindig össze lehet futni ismerősökkel.

Nem tudom számodra mi számít normális munkának, én HR-esként dolgozom egy cégnél, szeretem a munkám.

Ki lehet bírni hidd el, imádom hogy csendesség van, éjszaka is bátran merek közlekedni a városban és ismerem a lakókat.

2021. márc. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
98%
Nem vagyunk egyformák, viszont én kifejezetten jól. Magam ura vagyok, nincs egy kretén főnök mögöttem, Mucsaröcsöge típusú falu, viszont kb. minden élelmet megtermelek, tudom, hogy mit eszek. Kell azért ide is kreativitás, szóval ne általánosítsunk! Mellesleg nem kellett egy egész életre eladósodnom. Bár nem tudom, hogy van-e tapasztalatod, hogy ennyire lenézed, aki mezőgazdász, viszont nem kellene, főleg manapság, amikor haldoklik az ipari kapitalizmus. 23/F
2021. márc. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!